Győri Atlétikai Club Győr város Magyar Antidopping csoport

Klubhírek | Atlétika

Az Olimpiai Sportpark adott otthont a Sport XXI. Észak–Dunántúli régió versenyének ahol az U11-es, és U13-as korosztályú versenyzők mérhették össze tudásukat, több mint 200 tehetséges, fiatal atléta.

Gyerekek versenyeztek

Az U11-esek mezőnyében 15 csapat vett részt. A próbák között voltak dobószámok, távolugrás, hármasugrás, 800 méteres akadályfutás, valamint sprint és szlalom váltók. Legfiatalabb GYAC-os atléták öt csapattal indultak, a 6-9 éves csoportjában kettő is dobogóra állhatott, egy arany és egy bronzérem megszerzése után.

Az U13-asok között 12 csapat állt rajthoz, ahol 60 méteres gátfutás, 2000 méteres futás, kislabdahajítás, magasugrás, hármasugrás, kalapácsvetés, és 8x50 méter váltófutás versenyszámokban küzdhettek a helyezésekért. Itt a legtöbb pontot a Győri AC „A” csapata szerezte meg, 4. lett a Győri AC „B” csapata. A gyerekeket Boda Barbara, Tóth Adrienn, Zajovics Kitti, és Szilágyi József készítette fel a versenyre.