Győri Atlétikai Club Győr város Magyar Antidopping csoport

Eredmények | Judo

A tizenhat éves cselgáncsozók győri országos bajnokságán összesen 18 súlycsoportban küzdöttek a versenyzők közel 300 fős mezőnyben.

Vikol Ádám ezüsttel zárta az OB-t

Az aranyérmet tizenkét klub sportolói szereztek. Legalább egy érmet harminchat egyesület dzsúdósa vihetett haza. A győri egyesületek közül a Vitál Judo Club színeiben induló Takács Jázmin a +70 kg-os súlycsoportban lett ezüstérmes, Teidl Bendegúz 55 kg-ban, Kun Sámuel 60 kg-ban végzett az 5. helyen. Tamás Tibor Balázs (42 kg) és Terei Dániel (81 kg) is 7. helyezést ért el.

A GYAC-ot egy versenyző, Vikol Ádám képviselte ezen a bajnokságon az Olimpiai Sportparkban. Ádám döntőbe jutott az 50 kg-osok között, és ott ezüstérmes lett.

A SZESE judósa Olasz Attila 3., Dékány Bálint pedig 5. lett. Mindketten a 90 kg-os mezőnyben küzdöttek.

A koronavírus-járvány okozta leállás után először múlt héten, az U23-as országos bajnokságon léptek tatamira a cselgáncsozók, az U16-os OB volt a második megmérettetés az utánpótlás korosztályokban . A versenyszezon szombaton folytatódik az Ungvári Miklós Ceglédi Judoközpontban a juniorok magyar bajnokságával.