Győri Atlétikai Club Győr város Magyar Antidopping csoport

Eredmények | Atlétika

Az Olimpiai Sportparkban rendezték az atléták U16-os korosztályának országos bajnokságát. Az új versenyrendszerben a GYAC tizenöt fiatal tehetsége harcolta ki az indulási jogot.

Hazai pályán győztek

A győriek közül Kapuy Júlia aranyérmes lett ötösugrásban, miután a mezőnyből egyedüliként ugrott 17 méter felett, így 17.01 méteres új egyéni csúccsal állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Alexovics Dániel, 100 és 300 méteres síkfutásban is ezüstérmet szerzett.

"A dobogós helyezések mellett érdemes kiemelni, hogy Magyari Flóra 1500 és 800 méteren, Benkő Júlia súlylökésben, Zemen Zalán pedig 300 méter gáton maradt le minimális különbséggel a dobogóról, mindannyian negydikek lettek. Nagy hangsúlyt fektetünk az utánpótlás korosztályok létszámának növelésére és a minőségi képzésre, ennek ereményét mutatják a hétvégi sikerek is" - mondta Kószás Kriszta a GYAC vezetőedzője.

Ef. 100m gát Csete Hunor 15,14 PB

A versenyzőket Farkas Roland, Kiss Dániel, Szalóki Richárd és Szitás László készítette fel.

Közben a 12 éves korosztály sportolói az Észak-Dunántúli régió Sport XXI. csapat pályaversenyén küzdöttek az érmekért, és végül megnyerték pontversenyt. A győztes csapatban Fűke Gréta Kata, Kovács Bálint, Kozma Borbála, Holczer Anett, Rádly Csongor, Milcsarek Levente, Horváth Patrik, Balikó Brigitta, Prettenhoffer Nóra, Bokor Ámon Ágoston, Szentmártoni Lujza, és Lőrincz Áron szerepelt. A versenyzők edzői: Dombi Olivér, Domsi Nóra, és Kószás Kriszta