Sütik használata

Dobogós helyezések a junior ob-ról

2023-09-16
Súlyemelés

Tatabányán rendezték meg a Földi Imre Sportcsarnokban a súlyemelők junior országos bajnokságát.

A GYAC két súlyemelője indult a versenyen, közülük Buruzs Réka Jázmin a dobogó harmadik fokára állhatott fel, míg Vastag Marcell, aki még U15 serdülő versenyző, új egyéni csúccsal második helyen végzett.

hASONLÓ HÍREK

2024-04-15
Három bajnoki cím

Soroksáron rendezték meg az iskolás országos bajnokságot, melyen a Győri AC súlyemelői három bajnoki címet szereztek.

Pusztai Kata serdülő 55 kg-ban, Keresztes Dóra ifjúsági 64 kg-ban, Tamtom Péter ifjúsági 89 kg-ban végzett az élen.

Közülük Pusztai Kata a következő hetekben a birkózó Európa-bajnokságra készül.

Tamtom Péter pályafutása legjobb lökésén kezdett (135), majd bedobtuk a mélyvízbe, mert a bajnoki címe biztosítva volt.  Ám ez most még kétszer valóban kihívást jelentett számára, a 140 kg-mal már nem bírt el.

2023-11-23
Felnőttek között állt dobogóra

Újra dobogós helyezést ért el a GYAC súlyemelője a felnőtt országos bajnokságon.

Buruzs Réka Jázmin – egyesületünk utolsó éves junior versenyzője – szakításban új egyéni csúcsot elérve 3. lett a Nyíregyházán magas színvonalon megrendezett bajnokságon. Buruzs összesen 130 kg-os teljesítményt ért el, szakításban 62, lökésben 68 kg volt az eredménye.