Kruszwicában rendezték meg az Olimpiai Reménységek Versenyét, ahol a magyar válogatott tagjaiként a GYAC fiatal evezősei is vízre szálltak. Sportolóink fantasztikus teljesítményt nyújtottak, hiszen minden győri versenyző éremmel térhetett haza, ráadásul aranyérmekből sem volt hiány!
Kovács Kolos férfi serdülő egypárevezősben állhatott dobogóra, ahol bronzérmet szerzett.
Papp Csongor és Antal Bence (TEE) a férfi serdülő kétpárevezősök mezőnyében bronzérmet nyertek.
Takács Zalán, Poleczki Márk, Goszták Frigyes (CSEK) és Halasi Zoltán (CSEK) a férfi serdülő kormányos négypárevezős tagjaként Európa legjobbjait megelőzve aranyérmet ünnepelhettek. Az egység kormányosa a szintén győri Tóth Bendegúz volt.
A regatta zárószámában újabb győri sikerek születtek, hiszen Kovács Kolos és Papp Csongor a győztes magyar nyolcas tagjaként is aranyérmet szereztek, az egységet pedig ismét Tóth Bendegúz kormányozta.
A magyar válogatott ráadásul az összesített éremtáblázat élén végzett, így a győri sportolók sikerei a csapatgyőzelemhez is hozzájárultak.
Szívből gratulálunk versenyzőinknek és felkészítő edzőjüknek, Preil Róbertnek!
Hajrá GYAC!





























