Sütik használata

Az „Elfogadás” gombra kattintva elfogadja a cookie-k tárolását az eszközén a webhelyen való navigáció javítása, a webhelyhasználat elemzése és marketing tevékenységeink támogatása érdekében. További információkért olvassa el Adatvédelmi nyilatkozatunkat.

Cookie preferences
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
2026-06-22
Arany- és bronzérmekkel tértek haza evezőseink az Olimpiai Reménységek Versenyéről!

Kruszwicában rendezték meg az Olimpiai Reménységek Versenyét, ahol a magyar válogatott tagjaiként a GYAC fiatal evezősei is vízre szálltak. Sportolóink fantasztikus teljesítményt nyújtottak, hiszen minden győri versenyző éremmel térhetett haza, ráadásul aranyérmekből sem volt hiány!

Kovács Kolos férfi serdülő egypárevezősben állhatott dobogóra, ahol bronzérmet szerzett.

Papp Csongor és Antal Bence (TEE) a férfi serdülő kétpárevezősök mezőnyében bronzérmet nyertek.

Takács Zalán, Poleczki Márk, Goszták Frigyes (CSEK) és Halasi Zoltán (CSEK) a férfi serdülő kormányos négypárevezős tagjaként Európa legjobbjait megelőzve aranyérmet ünnepelhettek. Az egység kormányosa a szintén győri Tóth Bendegúz volt.

A regatta zárószámában újabb győri sikerek születtek, hiszen Kovács Kolos és Papp Csongor a győztes magyar nyolcas tagjaként is aranyérmet szereztek, az egységet pedig ismét Tóth Bendegúz kormányozta.

A magyar válogatott ráadásul az összesített éremtáblázat élén végzett, így a győri sportolók sikerei a csapatgyőzelemhez is hozzájárultak.

Szívből gratulálunk versenyzőinknek és felkészítő edzőjüknek, Preil Róbertnek!

Hajrá GYAC!

Evezés
2026-06-22
Remek győri eredmények a XXX. Matolay Elek Nemzetközi Emlékversenyen!

Tornászaink ismét bizonyították tehetségüket és felkészültségüket a rangos nemzetközi mezőnyt felvonultató XXX. Matolay Elek Emlékversenyen, ahol több szép helyezéssel és dobogós eredménnyel zárták a hétvégét.

Egyéni összetett

Kerczó Emília – 6. hely
Kovács Bianka – 11. hely
Hegedűs Réka – 20. hely (két szeren indult)

Gerenda

Kerczó Emília – 2. hely

Korlát

Hegedűs Réka – 3. hely

Talaj

Kovács Bianka – 6. hely

Ugrás

Kovács Bianka – 6. hely

Versenyzőink egy erős nemzetközi mezőnyben mutatták meg tudásukat, és ismét bebizonyították, hogy a GYAC tornászai a legjobbak között is megállják a helyüket.

Szívből gratulálunk Emíliának, Biankának és Rékának a kiváló eredményekhez!

Hajrá GYAC!

Torna
2026-06-22
Kiemelkedő teljesítmény a pályán és az iskolapadban is!

2026. június 10-én adták át a Bencés Diákok Győri Egyesülete által alapított „Jó tanuló – Jó sportoló” ösztöndíjat, amelyet idén Birtha Enikő érdemelt ki.

A Győri Atlétikai Club gátfutó atlétája nemcsak sportolóként nyújt kiemelkedő teljesítményt, hanem tanulmányai során is példamutató munkát végez. Enikő a győri Czuczor Gergely Bencés Gimnázium 11. osztályos diákja, aki Kiss Dániel klubigazgató és Farkas Roland szakedző felterjesztése alapján részesült az elismerésben.

Az ösztöndíjat Péter Tamás főtitkár adta át.

Büszkék vagyunk arra, hogy sportolóink nemcsak a versenypályán, hanem a mindennapi élet más területein is értéket teremtenek és példát mutatnak közösségünk számára.

Gratulálunk Enikőnek és felkészítő edzőjének, Farkas Rolandnak!

Atlétika
2026-06-22
Hazai aranyéremmel zárult az Aréna Kupa!

Az Olimpiai Sportpark Asztalitenisz Csarnoka adott otthont az Aréna Kupa 2026 versenynek, ahol a szezon zárásaként színvonalas mezőny mérte össze tudását.

A GYAC versenyzői ezúttal sem maradtak érem nélkül, hiszen Kozári Julka kiváló játékkal aranyérmet szerzett, így hazai sikernek is örülhettünk!

A páros versenyszámokban is születtek szép GYAC-os teljesítmények. A Bancsó–Kozári páros az open kategóriában nagyot küzdött, és több remek mérkőzést játszva bizonyította felkészültségét.

Öröm volt látni, hogy ismét népes és erős mezőny gyűlt össze Győrben, ahol versenyzők, edzők és szurkolók együtt zárhatták a szezont egy remek hangulatú versenyen.

Gratulálunk Kozári Julkának, a helyezetteknek és minden résztvevőnek!

A nyár folytatásában sincs megállás, júliusban Alsóörsön, a Balaton Kupán találkozhatunk újra!

Asztalitenisz
2026-06-22
Országos bajnoki ezüstérem a GYAC-KIMBA birkózójától!

A KIMBA adott otthont a Felnőtt Kötöttfogású, Szabadfogású és Női Országos Bajnokságnak, ahol a GYAC-KIMBA versenyzője, Varga Márton a szabadfogásúak 70 kg-os súlycsoportjában lépett szőnyegre.

Marci kiváló formában versenyzett, két magabiztos győzelemmel jutott be a döntőbe, ahol nagy csatában végül ezüstérmet szerzett.

A bajnoki ezüstérem különösen értékes eredmény egy ilyen erős felnőtt mezőnyben, és jól mutatja azt a munkát és elhivatottságot, amelyet nap mint nap a szőnyegen végez.

Szívből gratulálunk Marcinak a fantasztikus teljesítményhez!

Birkózás
2026-06-13
Haladás kupa - Szombathely - szép judo eredmények

Szép eredményekkel zárták a hétvégét judósaink a Szombathelyen megrendezett Haladás Kupa nyílt Rangsoroló Regionális Versenyen.

A GYAC sportolói ismét bizonyították felkészültségüket, több kategóriában is dobogóra állhattak, és értékes helyezésekkel tértek haza a rangos viadalról.

Eredményeink:

  1. hely:
    Dani Huba
    Gede Bálint
    Bognár Fehér Dóra
  2. hely:
    Szabó Zsombor
    Bognár Fehér Tamás
    Ponácz Alex
    Szabó Keve
  3. hely:
    Járóka Hamvai Mendel

Gratulálunk valamennyi versenyzőnknek a kiváló szerepléshez, és köszönjük az edzők munkáját, akik nap mint nap hozzájárulnak sportolóink fejlődéséhez!

Judo
2026-06-13
FTC Birkózó Gyermek Gálán jártunk Budapesten

Szép eredményekkel tértek haza birkózóink az FTC által rendezett Gyermek Gáláról, amelynek Budapest adott otthont.

Fiatal sportolóink magabiztos versenyzéssel és nagy lelkesedéssel képviselték a Győri Atlétikai Clubot, aminek eredményeként két arany- és egy bronzéremmel zárták a hétvégét.

Eredményeink:

U7

  1. hely: Frick Olivér

U9

  1. hely: Antal Attila
  2. hely: Balatincz Zsombor

Büszkék vagyunk versenyzőink teljesítményére, akik már ilyen fiatalon is kitartásról, bátorságról és sportszerűségről tesznek tanúbizonyságot.

Gratulálunk sportolóinknak és felkészítőiknek a kiváló szerepléshez!

Birkózás
2026-06-13
Ragyogó eredmények és új egyéni csúcsok a szegedi éjszakában!

Június 6-án egy igazán különleges és izgalmas viadalon, a szegedi Naplemente Atlétika Verseny, Éjszakai Súlylökésen vettek részt dobóatlétáink!

Az átlagostól kicsit eltérő, de remek hangulatban és kiváló körülmények között mutathatták meg versenyzőink, hol is tartanak jelenleg a felkészülésben. Azt pedig örömmel jelenthetjük ki: felnőtt súlylökőink egyértelműen előre léptek a szezon korábbi szakaszához képest!

Lássuk a részletes eredményeket:

Kovács László súlylökésben 17.76 méteres lökésével megnyerte a versenyt, ami egyben az idei szezonbeli legjobbja is!

Kovács Kristóf kereken 16.00 méterrel a 4. helyet szerezte meg, ami számára eddigi legjobb szabadtéri eredményét jelenti a 2026-os szezonban!

Erdős Arnold halmozta a sikereket! Diszkoszvetésben a verseny közben többször is korábbi egyéni csúcsánál messzebb esett le a szer, végül 42.35 méteres dobásával aranyérmes lett! Súlylökésben 13.86 méterrel a dobogó 2. fokára állhatott fel.

Bánhegyi Dóra súlylökésben 12.40 méteres új egyéni csúccsal a 2. helyen végzett. Ezzel a fantasztikus teljesítménnyel jelenleg ő vezeti az U15-ös korosztályos hazai ranglistát!

Hatalmas gratuláció minden versenyzőnknek és a fáradhatatlan munkát végző felkészítő edzőknek, Kiss Dánielnek és Nyíri Lászlónak! Csak így tovább a szezon hátralévő részében is!

Atlétika
2026-06-13
FANTASZTIKUS EREDMÉNYEK LENGYELORSZÁGBÓL!

Remek magyar eredmények születtek a hétvégi U20-as Hat Ország Válogatott Viadalon, ahol a nemzeti csapat összesítésben a 3. helyen végzett. A sikerből hat GYAC-os sportoló is kivette a részét, akik értékes helyezésekkel és egyéni csúcsokkal képviselték hazánkat a rangos nemzetközi mezőnyben.

Kiemelkedő teljesítményt nyújtott Fekete Sára, aki 1500 méteren 4:23.80-as új egyéni csúccsal a második helyen ért célba. Az eredmény értékét tovább növeli, hogy U18-as versenyzőként az idősebb korosztály legjobbjai között állhatott dobogóra. Futásával megerősítette az U18-as Európa-bajnokságra és az U20-as világbajnokságra korábban megszerzett szintjét is.

Felkészítő edző: Szalóki Richárd

Versenyzőink eredményei:

• Fekete Sára, 1500 m síkfutás, 4:23.80, 2. hely

• Tuzok-Sziráczki Marcell, 100 m síkfutás, 11.06, 10. hely, valamint a 4×100 m-es váltó tagjaként 5. hely
Felkészítő edző: Bognár János

• Takács Levente, 110 m gátfutás, 14.31, 8. hely
Felkészítő edző: Farkas Roland

• Gottwald Ábel, távolugrás, 6.82 m, 8. hely
Felkészítő edző: Farkas Roland

• Kalmár Ivett, súlylökés, 11.17 m, 9. hely
Felkészítő edző: Kiss Dániel

• Birtha Enikő, 100 m gátfutás, 14.80, 10. hely
Felkészítő edző: Farkas Roland

Gratulálunk sportolóinknak és felkészítő edzőiknek! Büszkék vagyunk arra, hogy a GYAC versenyzői ismét meghatározó szerepet vállaltak a magyar válogatott sikeres szereplésében.

Atlétika
2026-06-13
Országos bajnoki bronzérem judóban!

A hétvégén rendezték meg a felnőtt Országos Bajnokságot, ahol a GYAC fiataljai ismét bizonyították helyüket a hazai élmezőnyben.

Vikol Ádám kiváló versenyzéssel a dobogó harmadik fokára állhatott, míg Madarász Marcell a 7. helyen zárta a rangos megmérettetést.

Gratulálunk sportolóinknak és edzőiknek az eredményekhez és a befektetett munkához!

Judo
2026-06-13
Sikerekből ezúttal sem volt hiány a GYAC tenisz szakosztályában!

Az elmúlt időszakban több versenyen is pályára léptek fiatal teniszezőink, akik ismét szép eredményekkel öregbítették egyesületünk hírnevét.

Az Országos Diákolimpián is kiválóan szerepeltek sportolóink:

Vadász Noel – 1. hely

Vér Anna – 2. hely

Nagy Botond – 3. hely

Emellett a Zalaegerszegen megrendezett Kinder-Kupa fordulóján is dobogós helyezéseknek örülhettünk:

Kiss Sára – 2. hely (narancs pályás lány kategória, 14 induló)

Vadász Noel – 3. hely (narancs pályás fiú kategória, 18 induló)

Büszkék vagyunk sportolóink teljesítményére, akik versenyről versenyre bizonyítják tehetségüket, kitartásukat és a tenisz iránti szeretetüket.

Gratulálunk minden versenyzőnknek, és köszönjük a felkészítő edzők munkáját: Berecz Benedeknek és Kóródi Dánielnek!

Tenisz
2026-06-13
Hat GYAC-os atléta a magyar válogatottban!

Hat GYAC-os atléta a magyar válogatottban!

Ezen a hétvégén Lengyelországban, Racibórzban rendezik meg az U20-as válogatottak hagyományos közép-európai csapatversenyét, ahol a magyar válogatott színeiben hat GYAC-os sportoló is rajthoz áll!

Büszkék vagyunk arra, hogy egyesületünk összesen hat versenyzővel képviseli a Győri Atlétikai Clubot a rangos nemzetközi viadalon:

Fekete Sára – 1500 m

Birtha Enikő – 100 m gát

Takács Levente – 110 m gát

Tuzok-Sziráczki Marcell – 100 m, 4×100 m váltó

Gottwald Ábel – távolugrás

Kalmár Ivett – súlylökés

Sportolóink az elmúlt hónapokban fantasztikus eredményeket értek el, többen közülük már nemzetközi szintteljesítéssel is felhívták magukra a figyelmet. Most újabb fontos állomás következik számukra, hiszen Európa egyik legerősebb utánpótlás mezőnyében mérhetik össze tudásukat.

Szurkoljunk együtt a hétvégén a magyar válogatottnak és a GYAC versenyzőinek!

Hajrá GYAC! Hajrá Magyarország! 🇭🇺💙

Atlétika
2026-06-13
Hazai pályán remekeltek a GYAC atlétái a Diákolimpia Országos Döntőjén!

Május utolsó hétvégéjén Győr adott otthont az Atlétika Diákolimpia V–VI. korcsoportos Országos Döntőjének. Bár sportolóink ezúttal iskolájuk színeiben álltak rajthoz, eredményeik ismét bizonyították a GYAC-ban folyó munka erejét.

Atlétáink összesen 12 érmet szereztek, ráadásul két U20-as világbajnoki és egy U18-as Európa-bajnoki szintet is teljesítettek.

Fekete Sára 1500 méteren 4:26.49-es egyéni csúccsal győzött, amellyel teljesítette az U18-as Európa-bajnokság szintjét, majd 3000 méteren is aranyérmet szerzett.

Holczer Anett 100 méter gáton 13.97-es egyéni csúccsal lett bronzérmes, ami szintén U18-as EB-szintet jelentett.

Zemen Zalán 110 méter gáton 13.65-ös egyéni csúccsal győzött, ezzel teljesítette az U20-as világbajnokság szintjét.

Takács Levente ugyanebben a számban 14.04-es egyéni csúccsal lett második, szintén világbajnoki szintet futva.

Birtha Enikő 100 méter gáton, Kalmár Ivett súlylökésben szerzett ezüstérmet, míg Tuzok-Sziráczki Marcell 100 méteren és Gottwald Ábel távolugrásban állhatott fel a dobogó harmadik fokára.

Dobogóközeli eredményeket ért el még Sipos Veronika (400 m, 4. hely), Csete Hunor (110 m gát, 4. hely) és Erdős Arnold, aki súlylökésben 4., diszkoszvetésben pedig 5. helyen végzett.

A váltóink is fantasztikusan szerepeltek:

Férfi 4×100 m:
Módos Kristóf, Csete Hunor, Verő Dávid, Zemen Zalán

Férfi 4×400 m:
Verő Dávid, Módos Kristóf, Csete Hunor, Zemen Zalán

Női 4×400 m:
Sipos Veronika, Tik Júlia, Holczer Anett, Fekete Sára

Női 4×100 m:
Kőfalvi Zita, Tik Júlia, Sipos Veronika, Holczer Anett (4. hely)

Külön büszkeség, hogy a versenynek otthont adó győri pályán sportolóink nemcsak eredményesen versenyeztek, hanem hazai közönség előtt is bizonyították tehetségüket.

Gratulálunk minden versenyzőnknek és felkészítő edzőiknek!

Atlétika
2026-06-13
Nemzetközi szintek, egyéni csúcsok és kiemelkedő eredmények, erős májust zártak atlétáink.

Kecskeméten és Budapesten is pályára léptek még május végén a GYAC atlétái, ahol több versenyzőnk is fontos lépést tett a nyári nemzetközi világversenyek felé.

Fekete Sára 3000 méteren ismét teljesítette a nemzetközi szintet, így az 1500 méter mellett ezen a távon is megerősítette helyét az élmezőnyben.

Zemen Zalán tízpróbában kiemelkedő versenyt produkált. Hét egyéni csúccsal és összesen 7238 ponttal teljesítette a világbajnoki kvalifikációs szintet.

A hétvégén többen is karnyújtásnyira kerültek a nemzetközi indulást jelentő eredményektől:

• Sipos Veronika új egyéni csúccsal mindössze néhány századra maradt az EB-szinttől 400 m gáton

• Holczer Anett 100 m gáton futott egyéni legjobbjával került közelebb a kvalifikációhoz

• Birtha Enikő erős szezonnyitó eredménnyel kezdte a szabadtéri szezont

• Takács Levente új egyéni csúccsal közelítette meg az indulási szintet 110 m gáton

Gottwald Ábel tízpróbában győzelmet szerzett Kecskeméten, ráadásul tíz versenyszámból kilencben egyéni csúcsot ért el.

Felnőtt versenyzőnk, Kovács László súlylökésben szezonbeli legjobbjával a második helyen végzett a Budapest Open versenyén.

Gratulálunk sportolóinknak és edzőiknek a kiváló eredményekhez!

Atlétika
2026-06-13
Aranyérem csapatban, dobogós egyéni eredmények a fiú tornászoknál!

Remek eredményekkel zárta a hétvégét a GYAC a fiú serdülő csapatbajnokság 2. fordulójában.

A serdülő kezdő vidék csapatbajnokságban a Győri AC csapata a dobogó legfelső fokára állhatott, emellett egyéniben is szép eredmények születtek:

Varga Zente a serdülő kezdő vidék bajnokság összetett versenyében ezüstérmet szerzett.

Papp Levente ugyanebben a kategóriában bronzérmes lett.

Hajba Gellért a serdülő haladó vidék bajnokság összetett versenyében a második helyen végzett.

Gratulálunk sportolóinknak és edzőiknek a kiemelkedő teljesítményhez!

Torna
2026-06-13
Európa 5. helyezett a GYAC evezőse!

Hatalmas bravúrt hajtott végre Makai Samu, aki Mezősi Mártonnal (KEK) férfi kettesben az Európa-bajnokság A döntőjében az előkelő 5. helyen végzett!

A páros fantasztikus versenyzéssel, végig kiélezett csatában küzdött Európa legjobb egységei ellen, és végül egy rendkívül erős mezőnyben szerezte meg az 5. helyet.

Samu ezzel megismételte tavalyi kiváló Európa-bajnoki eredményét, bizonyítva, hogy helye van a kontinens legjobb utánpótlás evezősei között.

Az A döntőbe jutás önmagában is kiemelkedő teljesítmény, Európa legjobbjai között az 5. helyen végezni pedig hatalmas büszkeség egyesületünk számára.

Gratulálunk Makai Samunak és felkészítő edzőjének, Krenák Mihálynak a fantasztikus eredményhez!

Evezés
2026-06-13
Több, mint 650 versenyző, 24 pást és három napnyi izgalmas asszó Győrben!

Több mint 650 versenyző, 24 pást és három napnyi izgalmas asszó Győrben!

Május 8–10. között az Olimpiai Sportpark Multicsarnoka adott otthont a Kulcsár Győző Körverseny Országos Utánpótlás Párbajtőr Verseny 5. fordulójának, amely az ország egyik legjelentősebb utánpótlás vívóversenye.

A rangos eseményen 656 versenyző lépett pástra négy korosztályban, több mint 30 hazai egyesület, valamint ukrán, szerb, román és szlovák klubok képviseletében. A verseny lebonyolítása 24 páston zajlott, amely hazai viszonylatban is kiemelkedő feltételeket biztosított a résztvevők számára.

A GYAC vívói szinte minden kategóriában képviselték egyesületünket, összesen 13 versenyzővel álltunk rajthoz.

A legeredményesebb győri indulók:

  1. hely – Keresztényi Mihály
  2. hely – Halmos Dániel
  3. hely – Paukó Villő

Külön büszkeség számunkra, hogy a verseny lebonyolításában 10 saját nevelésű versenybírónk is közreműködött, hozzájárulva az esemény magas szakmai színvonalához.

A résztvevőktől érkezett pozitív visszajelzések ismét megerősítették, hogy Győr és az Olimpiai Sportpark kiváló helyszíne a nagy létszámú, országos jelentőségű vívóversenyeknek.

Köszönjük a Magyar Vívó Szövetségnek, a PBT Hungary Kft.-nek és a Győr Projekt Kft.-nek a támogatást!

Vívás
2026-06-13
Hat éremmel zártuk a Váltófutó Országos Bajnokságot!

Esős, nehéz körülmények között rendezték meg Budapesten, az UTE pályáján a Váltófutó Országos Bajnokságot, ahol a GYAC atlétái ismét fantasztikus csapatszellemről és küzdeni akarásról tettek tanúbizonyságot.

Versenyzőink összesen 6 dobogós helyezést szereztek a hétvégén.

Ezüstérmes csapataink:

Fiú U20 4×100 m
Csete Hunor – Takács Levente – Piller Ádám – Zemen Zalán

Lány U20 4×400 m
Sipos Veronika – Kovács Annamária – Abai Nóra – Holczer Anett

Női 4×800 m
Kálmán Lujza – Bödők Lili – Magyari Flóra – Fekete Sára

Bronzérmes csapataink:

Lány U20 4×100 m
Kovács Annamária – Birtha Enikő – Sipos Veronika – Holczer Anett

Lány U16 4×800 m
Haris Lili – Fekete Júlia – Felber Hanna – Klose Emma

Fiú U18 4×400 m
Horváth Márton – Forrai Attila – Módos Kristóf – Gottwald Ábel

Büszkék vagyunk minden versenyzőnkre és felkészítő edzőinkre a hétvégi teljesítményért!

Hajrá GYAC!

Atlétika
2026-06-13
Vidékbajnok a GYAC csapata!

Fantasztikus eredményt értek el tornászaink a Leány Gyermek Kezdő Vidék Csapatbajnokságon, ahol a GYAC csapata a dobogó legfelső fokára állhatott!

A bajnok csapat tagjai:

Scheller Júlia Anna

Tátrai Karolina

Zoller-Delbó Zorka

Herenkovics Rozália

Szívből gratulálunk a lányoknak a szép teljesítményhez és a megérdemelt győzelemhez! Köszönjük edzőink kitartó munkáját!

Felkészítő edzők: Szűcs Szonja és Kardos Botond.

Torna
2026-06-13
Dobogón a GYAC a vidék csapatbajnokságon

Szép eredménnyel zárta a leány serdülő I. osztályú vidék csapatbajnokság 2. fordulóját a GYAC tornászcsapata, amely a verseny végén a dobogó második fokára állhatott.

A csapat tagjai: Hegedűs Réka, Kovács Bianka, Kerczó Emília, Tóth Alexandra, Linnert Zsófia.

Felkészítő edzők: Szűcs Nicoleta Lucia és Fajkusz Csaba.

Gratulálunk a lányoknak és az edzőknek a munkához és az elért eredményhez, csak így tovább!

Torna
2026-06-13
MTK Kupa - Götz Gusztáv Emlékversenyen arattak az evezőseink

Május elején csapataink csodálatos evezős időben versenyzettek Csepelen, az első rendes távú vízi versenyen.

Tanuló, serdülő és ifjúsági sportolóink, valamint para evezőseink méretették meg magukat az 1000, 1500 és 2000 méteres versenytávon, ahol remek eredmények születtek.

Eredményeink:

Aranyérmesek:
Férfi ifjúsági egypár: Kovács Kolos

Férfi tanuló 13-14 éves kétpár: Varga Boldizsár, Sáhó Illés

Női UP PR3 ID kétpár: Juhász Kinga
Segítője: Tóth Ádám

Ezüstérmesek:
Női ifjúsági kétpár: Mózes Mira, Kéri Nóra (SZVSE)

Női ifjúsági kormányos nélküli kettes: Mózes Mira, Rádai Bianka

Női felnőtt kormányos nélküli kettes: Mózes Mira, Rádai Bianka

Bronzérmesek:
Női ifjúsági kormányos nélküli kettes: Bohács Bianka, Zadravecz Julianna

Női felnőtt kormányos nélküli kettes: Bohács Bianka, Zadravecz Julianna

Női ifjúsági kétpár: Csemniczki Dorina, Cseh Eszter (VVEC)

Férfi felnőtt PR3 ID kétpár: Bakó Marcell
Segítője: Galambos Gábor

Gratulálunk minden résztvevőnek és további sikeres felkészülést kívánunk!

Felkészítő edzők: Biró-Lakó Szandra, Lacsik Péter, Preil Róbert és Nagy Gábor.

Evezés
2026-06-13
Világkupa-érem Várnában

Remek magyar szerepléssel zárult a várnai World Challenge Világkupa, ahol két magyar érem is született, köztük egy a GYAC színeiben tornázó Molnár Botond által. 

Boti ugrásban 14.050 pontos gyakorlatával a dobogó harmadik fokára állhatott a nemzetközi mezőnyben. A kiváló eredményt tovább erősíti, hogy talajon is közel volt az éremhez, ott végül a 4. helyen zárt.

Gratulálunk Botinak és edzőjének, Pisák Tamásnak a kiemelkedő teljesítményhez! További hasonló sikereket az idei szezonra!

Torna
2026-06-13
Fekete Sára fantasztikus futással kezdte a szabadtéri szezont!

Fiatal tehetségünk az 52. Paulinyi Jenő Emlékversenyen, Budapesten 1500 méteres síkfutásban 4:28,73-as eredményt ért el, amellyel teljesítette az U18-as Európa-bajnokság kvalifikációs szintjét! 

Sári ezzel ismét megmutatta, hogy kiváló formában várja az idei szezont, hiszen a mezei futóidényben is remekelt, hiszen az Országos Mezeifutó Diákolimpia döntőjén aranyérmet szerzett.

Gratulálunk Fekete Sárának és felkészítő edzőjének, Szalóki Richárdnak a fantasztikus eredményhez!

Atlétika
2026-06-13
Nemzetközi mezőnyben bizonyítottak judosaink!

Zeltwegben rendezték meg a rangos nemzetközi judoversenyt, ahol 17 ország több mint 1100 versenyzője lépett tatamira, a GYAC sportolói pedig itt is szépen helytálltak.

Eredményeink:

- Szentes Benedek (50 kg)

Izraeli és norvég ellenfelét legyőzve jutott döntőbe, ahol szoros küzdelemben maradt alul francia ellenfelével szemben, fantasztikus ezüstérem!

- Takács Csongor (55 kg)

Az első mérkőzés után a vigaszágon nagyot küzdött, osztrák és francia ellenfelét is legyőzte, majd a bronzmeccsen egy kazah válogatott versenyzőt múlt felül két magabiztos wazari dobással. Szuper teljesítmény!

- Ponácz Petra

Kitartó és küzdős versenyzéssel állhatott dobogóra egy erős nemzetközi mezőnyben, szép teljesítmény!

- Gábor Kolos

Stabil versenyzéssel, több kemény mérkőzésen helytállva végzett a 7. helyen, ami ilyen mezőnyben értékes eredmény.

- Tóth Maxim (73 kg)

Erős ellenfelek ellen küzdött, és fontos nemzetközi tapasztalatokkal gazdagodott

Büszkék vagyunk rátok és edzőinkre, szép munka volt mindenkinek!

Judo
2026-06-13
Dobogó Szigetváron!

Az U11–U13 Női Országos Bajnokságon, a Király Pékség Kupán a GYAC birkózói is szőnyegre léptek Szigetváron.

Kiss Izabella (U11, 35 kg) két győztes és két vesztes mérkőzéssel, remek teljesítményt nyújtva a dobogó harmadik fokára állhatott fel!

Puli-Zeuner Berta (U13, 50 kg) hasznos tapasztalatokkal gazdagodott a versenyen, amelyek a későbbi fejlődéshez is fontos lépés.

Gratulálunk versenyzőinknek a teljesítményhez, edzőinknek a felkészítéshez!

Birkózás