A Győri Atlétikai Clubnál is járt a Mikulás, akit hosszú sorokban vártak a klub utánpótlásában sportoló kisebbek és nagyobbak az Olimpiai Sportparkban.
Mintegy négyszázan regisztráltak előzetesen, így volt dolga a Mikulásnak és segítőinek, akik örömmel látták az önfeledett mosolyt a gyerekek arcán.
"Egyesületünk számára kiemelten fontos a közösségépítés és az ilyen pillanatok megteremtése, amelyek még közelebb hozzák egymáshoz sportolóinkat és családjaikat" – írta közösségi oldalán klubunk.

Kruszwicában rendezték meg az Olimpiai Reménységek Versenyét, ahol a magyar válogatott tagjaiként a GYAC fiatal evezősei is vízre szálltak. Sportolóink fantasztikus teljesítményt nyújtottak, hiszen minden győri versenyző éremmel térhetett haza, ráadásul aranyérmekből sem volt hiány!
Kovács Kolos férfi serdülő egypárevezősben állhatott dobogóra, ahol bronzérmet szerzett.
Papp Csongor és Antal Bence (TEE) a férfi serdülő kétpárevezősök mezőnyében bronzérmet nyertek.
Takács Zalán, Poleczki Márk, Goszták Frigyes (CSEK) és Halasi Zoltán (CSEK) a férfi serdülő kormányos négypárevezős tagjaként Európa legjobbjait megelőzve aranyérmet ünnepelhettek. Az egység kormányosa a szintén győri Tóth Bendegúz volt.
A regatta zárószámában újabb győri sikerek születtek, hiszen Kovács Kolos és Papp Csongor a győztes magyar nyolcas tagjaként is aranyérmet szereztek, az egységet pedig ismét Tóth Bendegúz kormányozta.
A magyar válogatott ráadásul az összesített éremtáblázat élén végzett, így a győri sportolók sikerei a csapatgyőzelemhez is hozzájárultak.
Szívből gratulálunk versenyzőinknek és felkészítő edzőjüknek, Preil Róbertnek!
Hajrá GYAC!
Tornászaink ismét bizonyították tehetségüket és felkészültségüket a rangos nemzetközi mezőnyt felvonultató XXX. Matolay Elek Emlékversenyen, ahol több szép helyezéssel és dobogós eredménnyel zárták a hétvégét.
Egyéni összetett
Kerczó Emília – 6. hely
Kovács Bianka – 11. hely
Hegedűs Réka – 20. hely (két szeren indult)
Gerenda
Kerczó Emília – 2. hely
Korlát
Hegedűs Réka – 3. hely
Talaj
Kovács Bianka – 6. hely
Ugrás
Kovács Bianka – 6. hely
Versenyzőink egy erős nemzetközi mezőnyben mutatták meg tudásukat, és ismét bebizonyították, hogy a GYAC tornászai a legjobbak között is megállják a helyüket.
Szívből gratulálunk Emíliának, Biankának és Rékának a kiváló eredményekhez!
Hajrá GYAC!
2026. június 10-én adták át a Bencés Diákok Győri Egyesülete által alapított „Jó tanuló – Jó sportoló” ösztöndíjat, amelyet idén Birtha Enikő érdemelt ki.
A Győri Atlétikai Club gátfutó atlétája nemcsak sportolóként nyújt kiemelkedő teljesítményt, hanem tanulmányai során is példamutató munkát végez. Enikő a győri Czuczor Gergely Bencés Gimnázium 11. osztályos diákja, aki Kiss Dániel klubigazgató és Farkas Roland szakedző felterjesztése alapján részesült az elismerésben.
Az ösztöndíjat Péter Tamás főtitkár adta át.
Büszkék vagyunk arra, hogy sportolóink nemcsak a versenypályán, hanem a mindennapi élet más területein is értéket teremtenek és példát mutatnak közösségünk számára.
Gratulálunk Enikőnek és felkészítő edzőjének, Farkas Rolandnak!
Az Olimpiai Sportpark Asztalitenisz Csarnoka adott otthont az Aréna Kupa 2026 versenynek, ahol a szezon zárásaként színvonalas mezőny mérte össze tudását.
A GYAC versenyzői ezúttal sem maradtak érem nélkül, hiszen Kozári Julka kiváló játékkal aranyérmet szerzett, így hazai sikernek is örülhettünk!
A páros versenyszámokban is születtek szép GYAC-os teljesítmények. A Bancsó–Kozári páros az open kategóriában nagyot küzdött, és több remek mérkőzést játszva bizonyította felkészültségét.
Öröm volt látni, hogy ismét népes és erős mezőny gyűlt össze Győrben, ahol versenyzők, edzők és szurkolók együtt zárhatták a szezont egy remek hangulatú versenyen.
Gratulálunk Kozári Julkának, a helyezetteknek és minden résztvevőnek!
A nyár folytatásában sincs megállás, júliusban Alsóörsön, a Balaton Kupán találkozhatunk újra!
A KIMBA adott otthont a Felnőtt Kötöttfogású, Szabadfogású és Női Országos Bajnokságnak, ahol a GYAC-KIMBA versenyzője, Varga Márton a szabadfogásúak 70 kg-os súlycsoportjában lépett szőnyegre.
Marci kiváló formában versenyzett, két magabiztos győzelemmel jutott be a döntőbe, ahol nagy csatában végül ezüstérmet szerzett.
A bajnoki ezüstérem különösen értékes eredmény egy ilyen erős felnőtt mezőnyben, és jól mutatja azt a munkát és elhivatottságot, amelyet nap mint nap a szőnyegen végez.
Szívből gratulálunk Marcinak a fantasztikus teljesítményhez!
Szép eredményekkel zárták a hétvégét judósaink a Szombathelyen megrendezett Haladás Kupa nyílt Rangsoroló Regionális Versenyen.
A GYAC sportolói ismét bizonyították felkészültségüket, több kategóriában is dobogóra állhattak, és értékes helyezésekkel tértek haza a rangos viadalról.
Eredményeink:
Gratulálunk valamennyi versenyzőnknek a kiváló szerepléshez, és köszönjük az edzők munkáját, akik nap mint nap hozzájárulnak sportolóink fejlődéséhez!
Szép eredményekkel tértek haza birkózóink az FTC által rendezett Gyermek Gáláról, amelynek Budapest adott otthont.
Fiatal sportolóink magabiztos versenyzéssel és nagy lelkesedéssel képviselték a Győri Atlétikai Clubot, aminek eredményeként két arany- és egy bronzéremmel zárták a hétvégét.
Eredményeink:
U7
U9
Büszkék vagyunk versenyzőink teljesítményére, akik már ilyen fiatalon is kitartásról, bátorságról és sportszerűségről tesznek tanúbizonyságot.
Gratulálunk sportolóinknak és felkészítőiknek a kiváló szerepléshez!
Június 6-án egy igazán különleges és izgalmas viadalon, a szegedi Naplemente Atlétika Verseny, Éjszakai Súlylökésen vettek részt dobóatlétáink!
Az átlagostól kicsit eltérő, de remek hangulatban és kiváló körülmények között mutathatták meg versenyzőink, hol is tartanak jelenleg a felkészülésben. Azt pedig örömmel jelenthetjük ki: felnőtt súlylökőink egyértelműen előre léptek a szezon korábbi szakaszához képest!
Lássuk a részletes eredményeket:
Kovács László súlylökésben 17.76 méteres lökésével megnyerte a versenyt, ami egyben az idei szezonbeli legjobbja is!
Kovács Kristóf kereken 16.00 méterrel a 4. helyet szerezte meg, ami számára eddigi legjobb szabadtéri eredményét jelenti a 2026-os szezonban!
Erdős Arnold halmozta a sikereket! Diszkoszvetésben a verseny közben többször is korábbi egyéni csúcsánál messzebb esett le a szer, végül 42.35 méteres dobásával aranyérmes lett! Súlylökésben 13.86 méterrel a dobogó 2. fokára állhatott fel.
Bánhegyi Dóra súlylökésben 12.40 méteres új egyéni csúccsal a 2. helyen végzett. Ezzel a fantasztikus teljesítménnyel jelenleg ő vezeti az U15-ös korosztályos hazai ranglistát!
Hatalmas gratuláció minden versenyzőnknek és a fáradhatatlan munkát végző felkészítő edzőknek, Kiss Dánielnek és Nyíri Lászlónak! Csak így tovább a szezon hátralévő részében is!
Remek magyar eredmények születtek a hétvégi U20-as Hat Ország Válogatott Viadalon, ahol a nemzeti csapat összesítésben a 3. helyen végzett. A sikerből hat GYAC-os sportoló is kivette a részét, akik értékes helyezésekkel és egyéni csúcsokkal képviselték hazánkat a rangos nemzetközi mezőnyben.
Kiemelkedő teljesítményt nyújtott Fekete Sára, aki 1500 méteren 4:23.80-as új egyéni csúccsal a második helyen ért célba. Az eredmény értékét tovább növeli, hogy U18-as versenyzőként az idősebb korosztály legjobbjai között állhatott dobogóra. Futásával megerősítette az U18-as Európa-bajnokságra és az U20-as világbajnokságra korábban megszerzett szintjét is.
Felkészítő edző: Szalóki Richárd
Versenyzőink eredményei:
• Fekete Sára, 1500 m síkfutás, 4:23.80, 2. hely
• Tuzok-Sziráczki Marcell, 100 m síkfutás, 11.06, 10. hely, valamint a 4×100 m-es váltó tagjaként 5. hely
Felkészítő edző: Bognár János
• Takács Levente, 110 m gátfutás, 14.31, 8. hely
Felkészítő edző: Farkas Roland
• Gottwald Ábel, távolugrás, 6.82 m, 8. hely
Felkészítő edző: Farkas Roland
• Kalmár Ivett, súlylökés, 11.17 m, 9. hely
Felkészítő edző: Kiss Dániel
• Birtha Enikő, 100 m gátfutás, 14.80, 10. hely
Felkészítő edző: Farkas Roland
Gratulálunk sportolóinknak és felkészítő edzőiknek! Büszkék vagyunk arra, hogy a GYAC versenyzői ismét meghatározó szerepet vállaltak a magyar válogatott sikeres szereplésében.
A hétvégén rendezték meg a felnőtt Országos Bajnokságot, ahol a GYAC fiataljai ismét bizonyították helyüket a hazai élmezőnyben.
Vikol Ádám kiváló versenyzéssel a dobogó harmadik fokára állhatott, míg Madarász Marcell a 7. helyen zárta a rangos megmérettetést.
Gratulálunk sportolóinknak és edzőiknek az eredményekhez és a befektetett munkához!
Az elmúlt időszakban több versenyen is pályára léptek fiatal teniszezőink, akik ismét szép eredményekkel öregbítették egyesületünk hírnevét.
Az Országos Diákolimpián is kiválóan szerepeltek sportolóink:
Vadász Noel – 1. hely
Vér Anna – 2. hely
Nagy Botond – 3. hely
Emellett a Zalaegerszegen megrendezett Kinder-Kupa fordulóján is dobogós helyezéseknek örülhettünk:
Kiss Sára – 2. hely (narancs pályás lány kategória, 14 induló)
Vadász Noel – 3. hely (narancs pályás fiú kategória, 18 induló)
Büszkék vagyunk sportolóink teljesítményére, akik versenyről versenyre bizonyítják tehetségüket, kitartásukat és a tenisz iránti szeretetüket.
Gratulálunk minden versenyzőnknek, és köszönjük a felkészítő edzők munkáját: Berecz Benedeknek és Kóródi Dánielnek!
Hat GYAC-os atléta a magyar válogatottban!
Ezen a hétvégén Lengyelországban, Racibórzban rendezik meg az U20-as válogatottak hagyományos közép-európai csapatversenyét, ahol a magyar válogatott színeiben hat GYAC-os sportoló is rajthoz áll!
Büszkék vagyunk arra, hogy egyesületünk összesen hat versenyzővel képviseli a Győri Atlétikai Clubot a rangos nemzetközi viadalon:
Fekete Sára – 1500 m
Birtha Enikő – 100 m gát
Takács Levente – 110 m gát
Tuzok-Sziráczki Marcell – 100 m, 4×100 m váltó
Gottwald Ábel – távolugrás
Kalmár Ivett – súlylökés
Sportolóink az elmúlt hónapokban fantasztikus eredményeket értek el, többen közülük már nemzetközi szintteljesítéssel is felhívták magukra a figyelmet. Most újabb fontos állomás következik számukra, hiszen Európa egyik legerősebb utánpótlás mezőnyében mérhetik össze tudásukat.
Szurkoljunk együtt a hétvégén a magyar válogatottnak és a GYAC versenyzőinek!
Hajrá GYAC! Hajrá Magyarország! 🇭🇺💙
Május utolsó hétvégéjén Győr adott otthont az Atlétika Diákolimpia V–VI. korcsoportos Országos Döntőjének. Bár sportolóink ezúttal iskolájuk színeiben álltak rajthoz, eredményeik ismét bizonyították a GYAC-ban folyó munka erejét.
Atlétáink összesen 12 érmet szereztek, ráadásul két U20-as világbajnoki és egy U18-as Európa-bajnoki szintet is teljesítettek.
Fekete Sára 1500 méteren 4:26.49-es egyéni csúccsal győzött, amellyel teljesítette az U18-as Európa-bajnokság szintjét, majd 3000 méteren is aranyérmet szerzett.
Holczer Anett 100 méter gáton 13.97-es egyéni csúccsal lett bronzérmes, ami szintén U18-as EB-szintet jelentett.
Zemen Zalán 110 méter gáton 13.65-ös egyéni csúccsal győzött, ezzel teljesítette az U20-as világbajnokság szintjét.
Takács Levente ugyanebben a számban 14.04-es egyéni csúccsal lett második, szintén világbajnoki szintet futva.
Birtha Enikő 100 méter gáton, Kalmár Ivett súlylökésben szerzett ezüstérmet, míg Tuzok-Sziráczki Marcell 100 méteren és Gottwald Ábel távolugrásban állhatott fel a dobogó harmadik fokára.
Dobogóközeli eredményeket ért el még Sipos Veronika (400 m, 4. hely), Csete Hunor (110 m gát, 4. hely) és Erdős Arnold, aki súlylökésben 4., diszkoszvetésben pedig 5. helyen végzett.
A váltóink is fantasztikusan szerepeltek:
Férfi 4×100 m:
Módos Kristóf, Csete Hunor, Verő Dávid, Zemen Zalán
Férfi 4×400 m:
Verő Dávid, Módos Kristóf, Csete Hunor, Zemen Zalán
Női 4×400 m:
Sipos Veronika, Tik Júlia, Holczer Anett, Fekete Sára
Női 4×100 m:
Kőfalvi Zita, Tik Júlia, Sipos Veronika, Holczer Anett (4. hely)
Külön büszkeség, hogy a versenynek otthont adó győri pályán sportolóink nemcsak eredményesen versenyeztek, hanem hazai közönség előtt is bizonyították tehetségüket.
Gratulálunk minden versenyzőnknek és felkészítő edzőiknek!
Kecskeméten és Budapesten is pályára léptek még május végén a GYAC atlétái, ahol több versenyzőnk is fontos lépést tett a nyári nemzetközi világversenyek felé.
Fekete Sára 3000 méteren ismét teljesítette a nemzetközi szintet, így az 1500 méter mellett ezen a távon is megerősítette helyét az élmezőnyben.
Zemen Zalán tízpróbában kiemelkedő versenyt produkált. Hét egyéni csúccsal és összesen 7238 ponttal teljesítette a világbajnoki kvalifikációs szintet.
A hétvégén többen is karnyújtásnyira kerültek a nemzetközi indulást jelentő eredményektől:
• Sipos Veronika új egyéni csúccsal mindössze néhány századra maradt az EB-szinttől 400 m gáton
• Holczer Anett 100 m gáton futott egyéni legjobbjával került közelebb a kvalifikációhoz
• Birtha Enikő erős szezonnyitó eredménnyel kezdte a szabadtéri szezont
• Takács Levente új egyéni csúccsal közelítette meg az indulási szintet 110 m gáton
Gottwald Ábel tízpróbában győzelmet szerzett Kecskeméten, ráadásul tíz versenyszámból kilencben egyéni csúcsot ért el.
Felnőtt versenyzőnk, Kovács László súlylökésben szezonbeli legjobbjával a második helyen végzett a Budapest Open versenyén.
Gratulálunk sportolóinknak és edzőiknek a kiváló eredményekhez!
Remek eredményekkel zárta a hétvégét a GYAC a fiú serdülő csapatbajnokság 2. fordulójában.
A serdülő kezdő vidék csapatbajnokságban a Győri AC csapata a dobogó legfelső fokára állhatott, emellett egyéniben is szép eredmények születtek:
Varga Zente a serdülő kezdő vidék bajnokság összetett versenyében ezüstérmet szerzett.
Papp Levente ugyanebben a kategóriában bronzérmes lett.
Hajba Gellért a serdülő haladó vidék bajnokság összetett versenyében a második helyen végzett.
Gratulálunk sportolóinknak és edzőiknek a kiemelkedő teljesítményhez!
Hatalmas bravúrt hajtott végre Makai Samu, aki Mezősi Mártonnal (KEK) férfi kettesben az Európa-bajnokság A döntőjében az előkelő 5. helyen végzett!
A páros fantasztikus versenyzéssel, végig kiélezett csatában küzdött Európa legjobb egységei ellen, és végül egy rendkívül erős mezőnyben szerezte meg az 5. helyet.
Samu ezzel megismételte tavalyi kiváló Európa-bajnoki eredményét, bizonyítva, hogy helye van a kontinens legjobb utánpótlás evezősei között.
Az A döntőbe jutás önmagában is kiemelkedő teljesítmény, Európa legjobbjai között az 5. helyen végezni pedig hatalmas büszkeség egyesületünk számára.
Gratulálunk Makai Samunak és felkészítő edzőjének, Krenák Mihálynak a fantasztikus eredményhez!
Több mint 650 versenyző, 24 pást és három napnyi izgalmas asszó Győrben!
Május 8–10. között az Olimpiai Sportpark Multicsarnoka adott otthont a Kulcsár Győző Körverseny Országos Utánpótlás Párbajtőr Verseny 5. fordulójának, amely az ország egyik legjelentősebb utánpótlás vívóversenye.
A rangos eseményen 656 versenyző lépett pástra négy korosztályban, több mint 30 hazai egyesület, valamint ukrán, szerb, román és szlovák klubok képviseletében. A verseny lebonyolítása 24 páston zajlott, amely hazai viszonylatban is kiemelkedő feltételeket biztosított a résztvevők számára.
A GYAC vívói szinte minden kategóriában képviselték egyesületünket, összesen 13 versenyzővel álltunk rajthoz.
A legeredményesebb győri indulók:
Külön büszkeség számunkra, hogy a verseny lebonyolításában 10 saját nevelésű versenybírónk is közreműködött, hozzájárulva az esemény magas szakmai színvonalához.
A résztvevőktől érkezett pozitív visszajelzések ismét megerősítették, hogy Győr és az Olimpiai Sportpark kiváló helyszíne a nagy létszámú, országos jelentőségű vívóversenyeknek.
Köszönjük a Magyar Vívó Szövetségnek, a PBT Hungary Kft.-nek és a Győr Projekt Kft.-nek a támogatást!
Esős, nehéz körülmények között rendezték meg Budapesten, az UTE pályáján a Váltófutó Országos Bajnokságot, ahol a GYAC atlétái ismét fantasztikus csapatszellemről és küzdeni akarásról tettek tanúbizonyságot.
Versenyzőink összesen 6 dobogós helyezést szereztek a hétvégén.
Ezüstérmes csapataink:
Fiú U20 4×100 m
Csete Hunor – Takács Levente – Piller Ádám – Zemen Zalán
Lány U20 4×400 m
Sipos Veronika – Kovács Annamária – Abai Nóra – Holczer Anett
Női 4×800 m
Kálmán Lujza – Bödők Lili – Magyari Flóra – Fekete Sára
Bronzérmes csapataink:
Lány U20 4×100 m
Kovács Annamária – Birtha Enikő – Sipos Veronika – Holczer Anett
Lány U16 4×800 m
Haris Lili – Fekete Júlia – Felber Hanna – Klose Emma
Fiú U18 4×400 m
Horváth Márton – Forrai Attila – Módos Kristóf – Gottwald Ábel
Büszkék vagyunk minden versenyzőnkre és felkészítő edzőinkre a hétvégi teljesítményért!
Hajrá GYAC!
Fantasztikus eredményt értek el tornászaink a Leány Gyermek Kezdő Vidék Csapatbajnokságon, ahol a GYAC csapata a dobogó legfelső fokára állhatott!
A bajnok csapat tagjai:
Scheller Júlia Anna
Tátrai Karolina
Zoller-Delbó Zorka
Herenkovics Rozália
Szívből gratulálunk a lányoknak a szép teljesítményhez és a megérdemelt győzelemhez! Köszönjük edzőink kitartó munkáját!
Felkészítő edzők: Szűcs Szonja és Kardos Botond.
Szép eredménnyel zárta a leány serdülő I. osztályú vidék csapatbajnokság 2. fordulóját a GYAC tornászcsapata, amely a verseny végén a dobogó második fokára állhatott.
A csapat tagjai: Hegedűs Réka, Kovács Bianka, Kerczó Emília, Tóth Alexandra, Linnert Zsófia.
Felkészítő edzők: Szűcs Nicoleta Lucia és Fajkusz Csaba.
Gratulálunk a lányoknak és az edzőknek a munkához és az elért eredményhez, csak így tovább!
Május elején csapataink csodálatos evezős időben versenyzettek Csepelen, az első rendes távú vízi versenyen.
Tanuló, serdülő és ifjúsági sportolóink, valamint para evezőseink méretették meg magukat az 1000, 1500 és 2000 méteres versenytávon, ahol remek eredmények születtek.
Eredményeink:
Aranyérmesek:
Férfi ifjúsági egypár: Kovács Kolos
Férfi tanuló 13-14 éves kétpár: Varga Boldizsár, Sáhó Illés
Női UP PR3 ID kétpár: Juhász Kinga
Segítője: Tóth Ádám
Ezüstérmesek:
Női ifjúsági kétpár: Mózes Mira, Kéri Nóra (SZVSE)
Női ifjúsági kormányos nélküli kettes: Mózes Mira, Rádai Bianka
Női felnőtt kormányos nélküli kettes: Mózes Mira, Rádai Bianka
Bronzérmesek:
Női ifjúsági kormányos nélküli kettes: Bohács Bianka, Zadravecz Julianna
Női felnőtt kormányos nélküli kettes: Bohács Bianka, Zadravecz Julianna
Női ifjúsági kétpár: Csemniczki Dorina, Cseh Eszter (VVEC)
Férfi felnőtt PR3 ID kétpár: Bakó Marcell
Segítője: Galambos Gábor
Gratulálunk minden résztvevőnek és további sikeres felkészülést kívánunk!
Felkészítő edzők: Biró-Lakó Szandra, Lacsik Péter, Preil Róbert és Nagy Gábor.
Remek magyar szerepléssel zárult a várnai World Challenge Világkupa, ahol két magyar érem is született, köztük egy a GYAC színeiben tornázó Molnár Botond által.
Boti ugrásban 14.050 pontos gyakorlatával a dobogó harmadik fokára állhatott a nemzetközi mezőnyben. A kiváló eredményt tovább erősíti, hogy talajon is közel volt az éremhez, ott végül a 4. helyen zárt.
Gratulálunk Botinak és edzőjének, Pisák Tamásnak a kiemelkedő teljesítményhez! További hasonló sikereket az idei szezonra!
Fiatal tehetségünk az 52. Paulinyi Jenő Emlékversenyen, Budapesten 1500 méteres síkfutásban 4:28,73-as eredményt ért el, amellyel teljesítette az U18-as Európa-bajnokság kvalifikációs szintjét!
Sári ezzel ismét megmutatta, hogy kiváló formában várja az idei szezont, hiszen a mezei futóidényben is remekelt, hiszen az Országos Mezeifutó Diákolimpia döntőjén aranyérmet szerzett.
Gratulálunk Fekete Sárának és felkészítő edzőjének, Szalóki Richárdnak a fantasztikus eredményhez!
Zeltwegben rendezték meg a rangos nemzetközi judoversenyt, ahol 17 ország több mint 1100 versenyzője lépett tatamira, a GYAC sportolói pedig itt is szépen helytálltak.
Eredményeink:
- Szentes Benedek (50 kg)
Izraeli és norvég ellenfelét legyőzve jutott döntőbe, ahol szoros küzdelemben maradt alul francia ellenfelével szemben, fantasztikus ezüstérem!
- Takács Csongor (55 kg)
Az első mérkőzés után a vigaszágon nagyot küzdött, osztrák és francia ellenfelét is legyőzte, majd a bronzmeccsen egy kazah válogatott versenyzőt múlt felül két magabiztos wazari dobással. Szuper teljesítmény!
- Ponácz Petra
Kitartó és küzdős versenyzéssel állhatott dobogóra egy erős nemzetközi mezőnyben, szép teljesítmény!
- Gábor Kolos
Stabil versenyzéssel, több kemény mérkőzésen helytállva végzett a 7. helyen, ami ilyen mezőnyben értékes eredmény.
- Tóth Maxim (73 kg)
Erős ellenfelek ellen küzdött, és fontos nemzetközi tapasztalatokkal gazdagodott
Büszkék vagyunk rátok és edzőinkre, szép munka volt mindenkinek!
Az U11–U13 Női Országos Bajnokságon, a Király Pékség Kupán a GYAC birkózói is szőnyegre léptek Szigetváron.
Kiss Izabella (U11, 35 kg) két győztes és két vesztes mérkőzéssel, remek teljesítményt nyújtva a dobogó harmadik fokára állhatott fel!
Puli-Zeuner Berta (U13, 50 kg) hasznos tapasztalatokkal gazdagodott a versenyen, amelyek a későbbi fejlődéshez is fontos lépés.
Gratulálunk versenyzőinknek a teljesítményhez, edzőinknek a felkészítéshez!
A budapesti felnőtt csapatbajnokságon a GYAC férfi tornászai kiemelkedő csapatteljesítménnyel a dobogó második fokára álltak.
Az egyéni szerbajnokságon is több szép eredmény született, különösen Tomcsányi Benedek teljesítménye emelkedett ki, aki több szeren is dobogóra állhatott.
Egyéni eredmények:
• Tomcsányi Benedek, gyűrű, 1. hely
• Tomcsányi Benedek, talaj, 2. hely
• Molnár Botond, ugrás, 3. hely
• Kiss Marcell, nyújtó, 3. hely
A hétvége jól mutatta a csapat erejét és a versenyzők stabil formáját a hazai élmezőnyben.
Gratulálunk a teljesítményekhez, mind a tornászaink, mind az edzőik esetében!
Nemzetközi mezőnyben is dobogón a GYAC tornásza! 🏆
A budapesti Központi Tornacsarnok adott otthont a Budapest Kupának, ahol több nemzet versenyzői mérték össze tudásukat.
A rangos mezőnyben Gál Kristóf kiemelkedő teljesítményt nyújtott az ifjúsági korosztályban.
Gyűrűn a dobogó legfelső fokára állhatott, emellett nyújtón ezüstérmet szerzett, talajon pedig bronzéremmel zárta a versenyt.
Kristóf szereplése jól mutatja azt a következetes munkát és szakmai hátteret, amely a GYAC tornászait jellemzi.
Gratulálunk Kristófnak és edzőjének az eredményekhez és a teljesítményhez! 👏
Budapesten rendezték meg a Leány Gyermek Kezdő és Haladó korosztály 1. fordulóját, ahol a Győri Atlétikai Club tornászai ismét szépen helytálltak.
Gyermek haladó korosztály
Stoiber Dalma
5. egyéni összetett
2. talaj
6. ugrás
Hunorfi Heléna
6. egyéni összetett
2. gerenda
5. ugrás
Gyermek kezdő korosztály
Herenkovics Rozália
Tátrai Karolina
6. egyéni összetett
4. ugrás
7. talaj
Scheller Júlia Anna
7. egyéni összetett
6. gerenda
Zoller-Delbó Zorka
17. egyéni összetett
2. gerenda
6. talaj
Büszkék vagyunk rátok, szép munka volt.
Felkészítő edzők: Szűcs Szonja és Kardos Botond
Hajrá GYAC!
Az elmúlt hetek versenyei egyértelműen visszaigazolták a közös munkát: a Győri Atlétikai Club vívó szakosztálya stabilan építkezik, és egyre több hazai és nemzetközi eredményt hoz.
Kiemelt eredmények:
Vidékbajnokság, Szolnok
Keresztényi Mihály (gyerek) – 1. hely
Halmos Dániel (törpi) – 2. hely
Paukó Botond (kadet) – 5. hely
Gyerek csapat (Keresztényi Mihály, Pálffy-Józsa Vince, Viszmeg Simon) – 6. hely
Kadet férfi csapat (Mohai Marcell, Paukó Botond, Hamama Kristóf, Németh Bertalan) – 8. hely
Nemzetközi és hazai versenyek
Fehér Odett – Eszék U14 – 3. hely
Hoffmann Ibolya – Veterán válogató – 1. hely
Fónagy Diána – Veterán válogató – 1. és 3. hely
Hoffmann Ibolya – Nápoly – 2. hely
Hoffmann Ibolya – Salzburg – 1. hely
Kulcsár Győző Körverseny, Pécs
Paukó Villő – 7. hely
Az utánpótlás korosztály teljesítménye külön figyelmet érdemel. Egyre több döntős és dobogós helyezés mutatja, hogy a befektetett munka eredménye folyamatosan látszik.
A szezon azonban még nem zárult le.
Május 8 és 10 között Győr ad otthont a Kulcsár Győző Utánpótlás Körverseny V. fordulójának, az Olimpiai Sportpark Multicsarnokában.
Ez egy jó alkalom arra, hogy élőben is lásd, hol tartanak most a versenyzőink.
A felkészülést edzőtáborok támogatják, így a következő időszakban is komoly eredményekre lehet számítani.
Hajrá GYAC!
Boros Barnabás a 79 kg-os mezőnyben állhatott dobogóra a súlyemelő tehetségek között, hiszen ezüstérmet szerzett.
A hétvége másik kiemelkedő teljesítménye Dani Lili nevéhez fűződik, aki technikai kivitelezésben a lehető legtöbbet hozta ki magából. 90/90 pont. Ez a maximum és természetesen arany érmet jelent.
Gratulálunk mindkettőjüknek a munkához és az elért eredményekhez!
A Leány Serdülő I. osztály Budapest–Vidék Bajnokságon a GYAC tornászai ismét bizonyították, hogy ott vannak a hazai élmezőnyben!
Egyéni összetett eredmények:
- Kerczó Emília 2. hely
- Kovács Bianka 3. hely
- Hegedűs Réka 4. hely
- Balikó Flóra 8. hely
- Tóth Alexandra 12. hely
- Linnert Zsófia (2 szeren indult) 14. hely
A további eredményeket a Facebook bejegyzésünkben találjátok!
Szívből gratulálunk, büszkék vagyunk rátok!
Március 28-án Budapesten, a Tornacsarnok adott otthont az Országos Szerbajnokságnak, ahol a GYAC tornászai több kiváló eredménnyel tértek haza.
Az ifjúsági korosztályban Gombás Balázs lólengésben a „Magyar Köztársaság Szerbajnoka” címet szerezte meg. Emellett nyújton a 2., gyűrűn pedig a 4. helyen végzett.
A kadet mezőnyben Körmendi Zerind ugrásban lett a „Magyar Köztársaság Szerbajnoka”. Talajon ezüstérmet szerzett, korláton pedig a 4. helyen zárt.
hétvége eredményei jól mutatják a szakosztályban zajló tudatos és következetes munkát, valamint a versenyzők fejlődését.
Gratulálunk a sportolóknak és edzőiknek a teljesítményhez. Hajrá GYAC!
Az előző heti városi fordulót követően kedden már a megyei megmérettetésen álltak rajthoz a sportolók, ahol összesen 666 futó ért célba.
Külön öröm volt látni, hogy a középiskolás korosztályok (V–VI. kcs) is nagy számban képviseltették magukat, az elmúlt évekhez képest jelentősen nőtt a részvétel ezekben a mezőnyökben is.
Az I–IV. korcsoportban már csak a továbbjutók versenyezhettek, így minden futamban komoly, 50–60 fős mezőny küzdött az országos döntőbe jutásért.
A legjobbak számára a következő állomás az Országos Döntő, amely Gödöllőn kerül megrendezésre április 15-én.
ülön büszkék vagyunk azokra a GYAC-os sportolókra, akik kiváló teljesítményükkel kvalifikálták magukat az országos döntőre.
Március 20–22. között, Mosonmagyaróváron rendezték meg a 2026-os Asztalitenisz Országos Bajnokságot, ahol a GYAC versenyzői kiemelkedő eredményeket értek el az ép és para versenyszámokban is.
Versenyzőink három nap alatt rengeteg izgalmas mérkőzést játszottak, és összesen 3 arany- és 3 ezüstéremmel zárták az országos bajnokságot.
Büszkék vagyunk rátok, szép munka!
Remek eredményekkel zárták tornászaink a budapesti Vidék Bajnokságot!
A Női Felnőtt II. osztály Vidék Bajnokságán a Győri AC „A” csapata fantasztikus teljesítménnyel 1. helyen végzett, míg a „B” csapat az 5. helyet szerezte meg.
Csapatbajnok (GYAC „A”):
Tóth-Prépost Petra, Linnert Noémi Anna, Zsédely Rozália, Feix Dorka
GYAC „B” csapat (5. hely):
Birinyi Bodza, Csonka-Rajky Elizabet, Tamásy Alexa, Szilágyi-Janó Polli
Az egyéni összetett versenyben is több szép helyezés született:
Bronzérem: Tóth-Prépost Petra
5. Linnert Noémi Anna
6. Feix Dorka
9. Zsédely Rozália
10. Szilágyi-Janó Polli
Szerenkénti döntőkben:
Aranyérem - Gerenda – Tóth-Prépost Petra
Ezüstérem - Gerenda – Feix Fruzsina
Bronérem - Talaj – Linnert Noémi Anna
Bronzérem - Korlát – Szilágyi-Janó Polli
Az Ifjúsági II. osztály Vidék Bajnokságán a GYAC csapata 2. helyezést ért el:
Zimmer Liána, Horák Bodza, Antal Júlia, Feix Fruzsina
Egyéni összetettben:
1. hely - Feix Fruzsina
9. hely - Antal Júlia és Zimmer Liána
Felkészítő edzők: Szántó Anna és Tóth Károly.
Gratulálunk a versenyzőknek és edzőiknek a kiváló eredményekhez!
Szilárd nemcsak edzőként, hanem sportolóként is ezer szállal kötődik a győri tornához. 7 évesen kezdett tornázni a Móra iskolában, ahol Röck Samu bácsi választotta ki. A Rába ETO tornászaként együtt sportolt többek között Borkai Zsolttal és Csollány Szilveszterrel, valamint egy csapatban edzett a jelenlegi szövetségi kapitánnyal, Szűcs Róberttel is. Edzői között olyan meghatározó szakemberek voltak, mint Gerber László, Miklós Csaba és Kollár András, akik szakmailag és emberileg is nagy hatással voltak rá.
Edzői pályafutását már 1991-ben elkezdte a Bercsényi DSE-nél, majd 2016 szeptemberétől a GYAC-nál dolgozik edzőként. A szakosztályvezetői felkérés azért is áll hozzá közel, mert több mint két évtizeden át multinacionális vállalatnál dolgozott vezetőként, így a szakmai tapasztalat és a szervezeti szemlélet is erős alapot ad számára.
Önmagát proaktív, csapatban gondolkodó vezetőnek tartja, aki a segítőkészséget és a humánumot helyezi előtérbe.
Edzőként célja, hogy olyan tornászokat neveljen, akik méltóak a győri hagyományokhoz, ügyesek, tehetségesek, elegánsak.
Szakosztályvezetőként szeretné biztosítani azt a nyugodt, stabil hátteret, amelyben minél több gyermek sportolhat, és amelyből utánpótlás és felnőtt válogatott versenyzők kerülnek ki, országos és nemzetközi sikerekkel.
És természetesen azokat is örömmel várjuk, akik „csak” szaltózni szeretnének megtanulni.
Sok sikert kívánunk Szilárdnak az új szerepkörében!
Kovács Kristóf, U23-as súlylökő versenyzőnk kiváló fedettpályás szezont zárt, amelynek eredményeként meghívást kapott a magyar válogatottba.
Kristóf a szezon során 16,68 méteres egyéni csúcsot ért el, majd a felnőtt Fedettpályás Országos Bajnokságon az 5. helyen végzett, ezzel is bizonyítva, hogy a hazai élmezőnyhöz tartozik.
Teljesítményének köszönhetően indulhat a március 14–15. között Cipruson megrendezésre kerülő Dobó Európa Kupán, ahol Magyarországot képviseli majd a nemzetközi mezőnyben.
Gratulálunk Kristóf az idei szezonban elért eredményeidhez, és sok sikert kívánunk a válogatott szerepléshez!
Az 52. Fedettpályás Atlétikai Magyar Bajnokságon, Nyíregyházán versenyzőink ismét bizonyították, hogy a Győri Atlétikai Club a hazai atlétika élmezőnyéhez tartozik. Több kiváló eredmény született, köztük egy újabb magyar bajnoki cím is.
- Böndör Márton, férfi rúdugrás, aranyérem
Marci magabiztos teljesítménnyel, 5,42 méteres ugrással szerezte meg pályafutása 6. magyar bajnoki címét. A hazai bajnokság előtt hosszú nemzetközi fedettpályás szezont teljesített, így különösen értékes ez a győzelem.
- Zemen Zalán, férfi 60 m gát
Többpróbázónk ismét dobogóra állhatott, szoros versenyben szerezte meg a bronzérmet. A második és harmadik hely között mindössze egy tizedmásodperc döntött.
Súlylökésben is erős GYAC-szereplés
-Kovács László, 17,12 m, 4. hely
-Kovács Kristóf, 16,29 m, 5. hely
-Takács Levente, férfi 60 m gát
Új egyéni csúccsal a 4. helyen végzett, biztató formát mutatva a szabadtéri szezon előtt.
További eredményeink az OB-n
• Női 4×400 m váltó, 5. hely
(Sipos Veronika, Magyari Flóra, Tik Júlia Alíz, Holczer Anett)
• Csete Hunor, 60 m gát, 7. hely
• Kalmár Ivett, súlylökés, 7. hely
• Makovinyi Attila, 1500 m és 3000 m, 7. hely
• Férfi 4×400 m váltó, 8. hely
(Takács Levente, Szalai Barna, Csete Hunor, Zemen Zalán)
Gratulálunk minden versenyzőnknek a kiváló teljesítményhez!
Köszönjük edzőink munkáját:
Böndör Dániel, Farkas Roland, Kiss Dániel, Nyíri László, Szalóki Richárd
Fantasztikus hírek érkeztek Starnbergből, ahol megrendezték a Német 30 perces Ergométeres Országos Bajnokságot.
Csemniczki Dorina az ifjúságiak népes mezőnyében 7243 métert teljesítve megnyerte a versenyt, ezzel országos bajnok lett, ráadásul tavalyi eredményét 243 méterrel javította meg!
Külön öröm számunkra ez a siker, hiszen a Magyar Országos Bajnokságon egy hosszabb betegség után még nem tudta azt az eredményt hozni, amit szeretett volna. Most azonban magabiztos teljesítménnyel, elégedetten zárhatta a téli felkészülést.
Dorina felkészítő edzője: Biró-Lakó Szandra
Köszönjük a szülők támogatását és gratulálunk Dorinának a kiemelkedő teljesítményhez!
Hajrá GYAC!
A dunakeszi Szabadfogású és Lány meghívásos U10, U11, U13 és Gyermek Gálán, ahol összesen 276 induló lépett szőnyegre, a GYAC legfiatalabb birkózói is megmutatták tehetségüket.
Külön öröm volt látni, hogy versenyzőink egyre nagyobb magabiztossággal hajtották végre az edzéseken tanult fogásokat, és azok is sikerélménnyel térhettek haza, akik most nem álltak dobogóra, hiszen legalább egy győztes mérkőzést mindannyian szereztek.
Eredményeink:
U7
arany: 23 kg, Frick Olivér
U8
bronz: 26 kg, Nagy Milos
U9
arany: 34 kg, Antal Attila
U10
bronz: 35 kg, Rákász Levente
5. hely: 35 kg, Szalai Dávid
arany: 38 kg, Vígh Zsombor
Büszkék vagyunk sportolóinkra és edzőinkre, szép munka, csak így tovább!
Fantasztikus eredményt értek el vívóink a budapesti veterán válogató versenyen:
Fónagy Diána
Hoffmann Ibolya
Mindketten korosztályuk első helyén végeztek, magabiztos és érett vívással bizonyítva felkészültségüket.
Büszkék vagyunk rájuk, hogy a GYAC színeiben ilyen szép sikert értek el!
Gratulálunk versenyzőinknek és köszönjük a felkészítést Borbély Lajos edzőnknek!
Kivételes teljesítményt nyújtottak fiatal súlyemelőink a mai kisbéri versenyen!
Aranyérmeket szerzett Kisbéren:
- Pandur Petra (U10) – élete első versenyén máris tökéletes bemutatkozás!
- Pandur Máté (U12)
- Dani Lili (U12)
Mindhárom versenyző 270 pontos összetettet emelt a bírói pontozás alapján, ami azt jelenti, hogy mind a 6 gyakorlatukra mind a 3 bírótól a maximális 5 pontot kapták!
A bírók kifogástalannak ítélték a végrehajtásukat, ennél szebb visszajelzés nem is kell a befektetett munkáról.
Büszkék vagyunk rátok, fantasztikus kezdés és folytatás!
Egy olyan versenyhétvégén vagyunk túl, ahol a tapasztalatszerzés, az első versenyélmények és a dobogós helyezések egyszerre kaptak főszerepet.
Bár az Avengarde GP nem az országos ranglista hivatalos állomása, vívóink számára kiváló felkészülési lehetőséget jelentett. Az ország számos klubja képviseltette magát, és mi is nagy létszámmal vettünk részt a versenyen. Külön öröm, hogy középhaladó csoportunkból többen most ízlelhették meg először a versenyzés hangulatát, közülük Csizmazia Bertalan nagyszerű vívással a 8. helyen végzett.
A rutinosabb versenyzők is remekeltek:
Vegyes csapatunk (Szűcs Henrik, Fehér Odett, Józsa-Szabó Veronika, Neubauer Panna) hajszállal maradt le a dobogóról, 4. helyen zárt.
További indulóink: Auer Bálint, Auer Máté, Mészáros Ábel, Kiszely Botond, Pálffy-Józsa Vince, Marics Gergő, Németh Bertalan, Plangenauer Zsófia, Tarnóczy Nóra és Oláh Tamás, most érem nélkül zártak, de tisztes helytállásukhoz így is gratulálunk!
Ugyanezen a hétvégén az Eurofence League felnőtt nemzetközi versenyen is volt GYAC-os indulónk, a még kadet korú Paukó Botond a 85 fős, olimpiai és világbajnokokkal tarkított mezőnyben a 64-es táblára jutott, végül az 52. helyen végzett értékes nemzetközi tapasztalatot gyűjtve.
Köszönjük a felkészítő edzők munkáját: Molnár Petra, Galántai Simon és Borbély Lajos!
Hajrá GYAC!
026.02.22-én a KIMBA, a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia adott otthont a Grundbirkózó Diákolimpia Országos döntőjének, ahol 277 csapat mérte össze tudását. A rangos fináléban a Győri SZC Móra Ferenc Általános Iskola I. korcsoportos lány csapata is szőnyegre lépett.
A lányok kiváló egyéni teljesítményekkel, nagy elszántsággal és igazi csapatszellemmel küzdöttek, és az előkelő 8. helyen zárták a versenyt!
A csapat tagjai:
Kotroba Letti, Hodács Lora, Vlasits Rebeka, Nagy Mira, Függ Evelin, Patak Liliána, Rostás Zoé, Győrvári Léna
Szívből gratulálunk a lányoknak a fantasztikus helytállásért, büszkék vagyunk rátok!
Kiváló hétvégét zártak U18–U20-as atlétáink a Nyíregyházán megrendezett Országos Bajnokságon. Az összesített éremtáblázaton több fővárosi klubot is megelőzve szakosztályunk a 2. helyen végzett, összesen 5 arany- és 5 bronzéremmel.
- A hétvége legeredményesebb versenyzője: Holczer Anett (U18)
A fiatalabb korosztály képviselőjeként három éremmel zárt: 60 m gát arany, 4×200 m váltó arany, 60 m sík bronzérem
- Zemen Zalán (U20): Két bajnoki cím, köztük egy 7,85-ös egyéni csúcs 60 m gáton már az előfutamban! A 4×200-as váltóban utolsó emberként óriási hajrával hozta be a csapatot az első helyre.
-Fekete Sára (U18): 3000 m arany, 1500 m bronzérem
- Bronzérmek: Csete Hunor (60 m gát PB), Horváth Márton (rúdugrás PB), Gottwald Ábel (távolugrás)
- Bajnok váltók
U20 fiúk: Csete – Takács – Kapuy – Zemen
U18 lányok: Tik – Sipos – Kálmán – Holczer
Emellett számos 4–5. helyezés és egyéni csúcs született, ami mutatja, hogy erős, széles bázison dolgozunk, és a jövő generációja is kopogtat a dobogóra.
Gratulálunk minden versenyzőnknek és köszönjük edzőink áldozatos munkáját!
A sukorói Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémián rendezték meg a 36. Magyar Evezős Ergométeres „Nyílt” Országos Bajnokságot, az Egyetemi OB-t (MEFOB) és az Evezős Ergométeres Diákolimpiát. A téli alapozás záróversenyén szakosztályunk sportolói mindkét napon rajthoz álltak, egyéniben és váltóban is.
A felkészülés eredményes volt: számos egyéni rekord született 500, 1000, 1500 és 2000 méteren, és a népes mezőnyben versenyzőink sorra állhattak dobogóra.
- Aranyérmesek:
Sovány Blanka Vanda (U23, Diákolimpia 17)
Varga Boldizsár (Tanuló 13, Diákolimpia 13)
Gősi András Barnabás (Ifjúsági szabadidős)
Pető Zsolt (Felnőtt PR1)
Szegedy Gergő (Felnőtt PR2)
Juhász Kinga Réka (UP PR3)
Döngölő Ádám (UP PR2)
- Ezüstérmesek:
Bencsics Hella (Egyetemi)
Baki András (Masters C)
Fehérvári Eszter és társai (Mix egyetemi váltó)
Rádai Biankáék (Mix ifjúsági váltó)
továbbá több para és diákolimpiai dobogós helyezés
- Bronzérmesek:
Holpert Eszter (U23 könnyűsúly)
Fehérvári Eszter (Egyetemi)
Rádai Bianka (Diákolimpia 17)
Korda Heléna (Diákolimpia 15)
valamint több mix váltó egységünk.
Számos 4–6. helyezés is bizonyítja: erős, széles bázison dolgozunk, az utánpótlástól a felnőtt és para kategóriákig minden korosztályban jelen vagyunk.
Köszönjük a felkészítő edzők munkáját: Biró-Lakó Szandra, Krenák Mihály, Székely István, Preil Róbert, Nagy Gábor.
Gratulálunk minden versenyzőnknek a téli munka meghozta gyümölcsét, most jöhet a vízi szezon!
A BVSC csarnokában lépett asztalhoz a GYAC Aréna női csapata az Ambrus Asztalitenisz Akadémia ellen. A mérkőzés végig kiélezett, nagy küzdelmet hozott, végül 4:3 arányban a soltvadkertiek javára dőlt el.
Külön kiemelendő Bálint Bernadett teljesítménye, aki valamennyi egyéni mérkőzését megnyerte, és Szvitacs Alexával párosban is győzni tudtak, igazi vezéregyéniségek voltak ezen az estén!
Gratulálunk a csapatnak a küzdeni tudásáért és a remek teljesítményért!
A GYAC kiválósága, Pusztai Kata (57 kg) ezúttal a romániai Craiovában képviselte Magyarországot egy rangos U17-es nemzetközi női birkózó tornán.
Kata végig magabiztosan, érett versenyzéssel küzdötte végig a mezőnyt, és fantasztikus teljesítménnyel egészen a dobogó legfelső fokáig menetelt
Az aranyérem ismét bizonyítja, hogy a befektetett munka és az elszántság mindig meghozza gyümölcsét.
Szívből gratulálunk, Kata, büszkék vagyunk rád!
Februárban rendezték meg az összetett korosztályos és felnőtt országos bajnokságot, ahol négy indulónkból hárman éremmel tértek haza, fantasztikus teljesítménnyel!
Három érem, rengeteg egyéni csúcs és ranglistavezető eredmény, büszkék vagyunk arra, hogy GYAC lett a bajnokság legeredményesebb egyesülete!
Köszönjük a felkészítő edzőink munkáját: Farkas Roland, Kószás Kriszta, Kiss Dániel, Böndör Dániel, Nyíri László, Baumgartner Eszter
Az International Judo Tournament Wien rangos mezőnyében két GYAC versenyzőnk is dobogóra állhatott.
Mindketten stabil, határozott judóval versenyeztek, és nemzetközi környezetben is bizonyították felkészültségüket. Az ilyen tornák komoly tapasztalatot adnak, és jól mutatják, hogy a GYAC sportolói a határon túl is versenyképesek.
Gratulálunk a versenyzőknek és edzőiknek a kiváló munkához!
A hétvégén birkózóink nemzetközi és hazai szinten is bizonyítottak, utánpótlás és U23 korosztályban egyaránt.
A hétvége ismét megmutatta, hogy birkózóink minden korosztályban versenyképesek, és következetes munkával lépésről lépésre haladnak előre. Gratulálunk a sportolóknak és az edzőknek a teljesítményhez. Hajrá GYAC, hajrá birkózó szakosztály!
Két rangos válogatóversenyen is bizonyítottak a GYAC birkózói februárban. 02.07-én Pesterzsébeten, az U17-es kötöttfogású és női országos válogatón Pusztai Kata remek teljesítménnyel a 57 kg-os súlycsoport 2. helyén zárt, értékes ezüstérmet szerezve.
02.08-án Tatabányán az U15-ös szabadfogású válogatón Galló Zétény állhatott dobogóra, aki a 62 kg-os mezőnyben a 3. helyet szerezte meg.
A versenyen további győri indulók is tapasztalatot gyűjtöttek:
Zalán–Fecser Botond a 48 kg-os súlycsoportban a 15., Kiss László 57 kg-ban a 9., Horváth Zsombor pedig 62 kg-ban a 13. helyen végzett.
Gratulálunk minden versenyzőnknek a küzdelmes szerepléshez és a megszerzett eredményekhez!
Hajrá GYAC!
Januárban sem pihentek a GYAC vívói. Több helyszínen, különböző korosztályokban léptek pástra versenyzőink, és szép eredményekkel indították az évet.
Január 10-én Angliában, Guildfordban Hoffmann Ibolya képviselte egyesületünket a Veterán Körverseny állomásán. Magabiztos vívással az 1. helyet szerezte meg, ami kiváló nemzetközi siker a szakosztály számára.
Január 17–18-án Budapesten kadet és junior versenyzőink álltak rajthoz egy rendkívül erős, 122 fős mezőnyben. Mohai Marcell és Paukó Botond becsülettel helytállt, és a középmezőnyben zárta a versenyt.
Január 24-én Szombathelyen három vívónk vett részt szabadidős versenyen. Fehér Odett a 6. helyen végzett, Szűcs Henrik a 13., Pongrácz Veronika a 18. helyet szerezte meg.
A hónap zárásaként Balatonfüreden rendezték meg a Kulcsár Győző Utánpótlás Párbajtőr Körversenyt. A legfiatalabb korosztályban Halmos Dániel nagyszerű versenyzéssel a 2. helyen végzett.
A mezőnyben indult még Keresztényi Mihály és Márton, Viszmeg Simon, Pálffy-Józsa Vince, Paukó Villő, Pongrácz Veronika, Tarnóczy Nóra, Fehér Odett és Marics Gergő is. Bár most nem jutottak a legjobb nyolc közé, mindannyian tisztes teljesítményt nyújtottak.
Gratulálunk minden versenyzőnek és edzőnek a januári munkához! Remek irányban halad a szakosztály, így tovább! Hajrá GYAC!
A február elején megrendezett Judo Ifjúsági Magyar Bajnokságon a GYAC versenyzői eredményesen képviselték egyesületünket. A 46 kg-os súlycsoportban Szentes Benedek kiváló versenyzéssel egészen a döntőig jutott, és ezüstérmet szerzett, amire méltán lehet büszke a szakosztály.
Ugyanebben a kategóriában Szalay Bálint és Szalay Gergő is értékes mérkőzéseket vívott, mindketten a 7. helyen zárták a bajnokságot. Ezek az eredmények jól mutatják a befektetett munka és a következetes felkészülés erejét.
Gratulálunk a versenyzőknek és az edzőknek, csak így tovább!
Teljes fordulatszámon pörgött a fedettpályás szezon, sportolóink az ország több pontján és nemzetközi mezőnyben is rajthoz álltak. A legfiatalabbaktól a felnőttekig sokan bizonyíthattak, és örömteli, hogy rengeteg egyéni csúcs és értékes helyezés született.
1.Utánpótlás Székesfehérváron
Összesen 47 versenyzőnk indult, sokaknak ez volt az első MASZ-rendszerű megmérettetés. Kiemelkedő eredmények:
• Kiss Niké U15 60 m 8,19 – 3. hely PB
• Kiss Niké U15 60 m gát 9,54 – 4. hely PB
• Módos Kristóf U16 60 m 8,03 – 6. hely
• Módos Kristóf U16 távolugrás 5,37 – 5. hely SB
• Török Dalma U16 60 m 8,29 – 3. hely PB
• Vajk Dorottya U16 60 m gát 9,51 – 3. hely PB
2.Súlylökés Nyíregyházán
• Kovács László 17,30 – 2. hely SB
• Kovács Kristóf 15,38 – 5. hely SB
• Erdős Arnold 14,20 – 5. hely PB
• Kalmár Ivett 11,08 – 7. hely SB
3.Rúdugrás Budapesten
• Zemen Zalán 4,22 – 6. hely SB
• Horváth Márton 4,22 – 7. hely PB
• Walczer Fanni 2,62 – 11. hely SB
4.Nemzetközi színtér: Bordeaux
Böndör Márton a Continental Tour Bronze kategóriás versenyen 5,50 méteres ugrással, szezonbeli legjobbját javítva a 6. helyen végzett erős nemzetközi mezőnyben.
Gratulálunk minden sportolónknak a teljesítményhez, és köszönjük az edzők szakmai munkáját. A versenyszezon folytatódik, mi pedig ugyanekkora lendülettel megyünk tovább!
Büszkén osztjuk meg, hogy a 2024/2025-ös tanév Diákolimpia® ünnepségén két, számunkra különösen fontos elismerés is Győrhöz és a GYAC-hoz kötődik. A Győri SZC Bercsényi Miklós Közlekedési és Sportiskolai Technikum a középiskolák között az ország legeredményesebb intézménye lett, hatalmas gratuláció az iskola diákjainak és pedagógusainak!
Külön öröm számunkra, hogy Farkas Roland, a GYAC edzője, elnyerte Győr-Moson-Sopron vármegye legeredményesebb Diákolimpia® testnevelője díjat. Hisszük, hogy az elismerés a hosszú távú, elhivatott szakmai munkát, a diákokért végzett mindennapi támogatást és a sport iránti valódi szenvedélyt tükrözi
Szívből gratulálunk Farkas Rolandnak és minden díjazottnak! Öröm látni, hogy a győri sportélet és az iskolai sport ilyen erős alapokon áll, mi pedig büszkék vagyunk rá, hogy ennek a közösségnek a részei lehetünk.
Szombaton adtunk otthont az Ifjúsági- és Felnőtt Országos Rangsor versenynek, ahol szép számban indultak győri judosok is.
Gábor Kolos, Herkner Máté, Idesz Marcell, Szentes Benedek, Takács Csongor és Tóth Maxim indult ifi korosztályban, a felnőtt korcsoportban pedig Vikol Ádám és Petróczki Dávid teljesítettek.
Sok szép eredmény született, amire joggal lehetünk büszkék. Közel 150 ifi indulóból és 110 felnőttből az alábbi eredményeket értük el:
Ifjúsági korosztály:
- Takács Csongor 1. hely
- Szentes Benedek 1. hely
- Herkner Máté 7. hely
- Gábor Kolos 7. hely
Felnőtt korosztály:
Vikol Ádám 3. hely
Szép volt fiúk, további szép eredményeket kívánunk nektek 2026-ra!
Óriási örömmel és büszkeséggel osztjuk meg a hírt, hogy Szűcs Róbert, a Győri Atlétikai Club vezetőedzője, a Magyar Torna Szövetség döntése alapján a férfi tornászválogatott szövetségi kapitánya lett.
Szűcs Róbert hosszú évek óta meghatározó alakja a hazai tornasportnak, edzőként kulcsszerepet vállal több válogatott tornász felkészítésében, köztük Mészáros Krisztofer és Tomcsányi Benedek pályafutásában is. Munkáját szakmai alázat, következetesség és a fiatalok iránti elkötelezettség jellemzi.
Szívből gratulálunk, Róbert! Sok sikert, erőt és inspiráló pillanatot kívánunk az új feladathoz, mi pedig továbbra is büszkén állunk mögötted, a GYAC Egyesületeként!
A Sportegyesületek Országos Szövetsége 2025-re vonatkozó rangsora ismét megmutatta, mely klubok értek el kiemelkedő eredményeket a nemzetközi porondon. Büszkék vagyunk rá, hogy a Győri Atlétikai Club a parasport egyesületek rangsorában a 6. helyen végzett, összesen 9,5 paralimpiai ponttal.
A helyezések az Európa-bajnokságokon, világbajnokságokon és más rangos világversenyeken elért teljesítmények eredménye, és visszaigazolása annak a szakmai munkának, amely nap mint nap zajlik a klubban. Sportolóink, edzőink és szakembereink közös munkája tette lehetővé, hogy a GYAC neve ott szerepeljen az ország legjobbjai között.
Köszönjük minden parasportolónknak és felkészítőjüknek az elhivatottságot, a kitartást és a példamutató hozzáállást!
2026. január 3–4-én Kisbéren rendezték meg az Avengarde GP 3. fordulóját, ahol versenyzőink több korosztályban is szép eredményekkel képviselték a klubot.
Eredmények:
3. hely: Fehér Odett, serdülő korosztály
5. hely: Fónagy Diána, felnőtt korosztály
6. hely: Szűcs Henrik, felnőtt korosztály
7. hely: Tarnóczy Nóra, serdülő korosztály
8. hely: Tarnóczy Nóra, kadet korosztály
8. hely: Keresztényi Mihály, gyerek korosztály
12. hely: Németh Bertalan, kadet korosztály
Az újévi időszakban sem lassítottak a vívóink, fókuszált munkával és komoly versenyzéssel kezdték az évet. Gratulálunk minden indulónak és az edzőknek is a felkészítéshez!
December 31-én, az év utolsó napján ismét fantasztikus hangulatban rendeztük meg a Győrben már hagyománnyá vált szilveszteri ergométeres csapatversenyt.
Az eseményen idén 55 evezős vett részt, a legkisebbektől egészen a masters sportolókig, igazi közösségi élménnyé téve az évzárást.
Öt sorsolással kialakított 11 fős csapat állt rajthoz. Minden versenyző 1 percet húzott az ergométeren, folyamatos váltásokkal, a végén pedig az a csapat győzött, amely a legtöbb métert gyűjtötte össze.
A 2025-ös szilveszteri verseny győztes csapata pedig 3469 métert teljesített!
Gratulálunk minden résztvevőnek a versenyhez való hozzáállásához, kitartásához és eredményéhez!
A Győri Atlétikai Club új ergométerekkel bővítette az eszközparkját, amelyek még alkalmasabbá teszik a klubot a fogyatékkal élők sporttevékenységének támogatására. A cél az, hogy minden sportoló biztonságos és hatékony környezetben fejlődhessen, és minél több parasportoló kapjon lehetőséget aktív közösségben edzeni
Az új ergométerek segítségével a sportolók változatos és profi edzésmunkát végezhetnek. Ezeket az eszközöket edzéseken, élménysport-napokon, táborokban és nyílt programokon is használjuk majd. A fejlesztés fontos előrelépés abban, hogy a klub nyitott és befogadó legyen minden olyan sportoló felé, aki nehezebb körülmények között keresi a mozgás örömét és szeretné fejleszteni képességeit.
Az eszközök beszerzése a Magyar Paralimpiai Bizottság és Győr Megyei Jogú Város Önkormányzatának Magvassy Mihály Sporttámogatási Program keretében valósult meg.
Nagykanizsán folytatták remek szereplésüket a GYAC fiatal asztaliteniszezői, akik az U15 Országos Ranglista Verseny hétvégéjén négy bronzérmet szereztek.
Péntek Gábor Levente vasárnap újra dobogóra állt az U12-es korosztályban, ezzel tovább erősítve a csapat teljesítményét. A két nap során Kozári Julka, Szabó Zsófi, Péntek Gabó és Bancsó Belián is kiváló formát mutatott, ami jól tükrözi az asztalitenisz szakosztály fejlődését és elkötelezett munkáját.
Gratulálunk minden résztvevőnek és külön az érmes versenyzőknek! Hajrá GYAC asztalitenisz!
A GYAC női torna szakosztálya másodosztályú országos versenyen vett részt november 23-án Budapesten. Nagyon szép eredményeket értek el profi, kiegyensúlyozott versenyzéssel.
Az alábbi eredményekkel büszkélkedhetnek sportolóink:
Serdülő korosztály:
- Csapat 1. hely
Csapattagok: Feix Fruzsina, Antal Júlia, Balikó Flóra
- Egyéni összetett: Feix Fruzsina 1. hely, Antal Júlia 3. hely
- Ugrás: Feix Fruzsina 1. hely, Antal Júlia 2. hely
- Gerenda: Balikó Flóra 1. hely, Feix Fruzsina 3. hely
- Talaj: Balikó Flóra 2. hely
Felnőtt korosztály:
- Csapat 3. hely
Csapattagok: Linnert Noémi, Feix Dorka, Zsédely Rozália, Tamásy Alexa, Birinyi Bodza
- Talaj: Linnert Noémi 3. hely
Köszönjük az edzők munkáját is, akik Cserdi Ivett, Szabó Lilla, Szántó Anna és Tóth Károly voltak!
A hétvégén második alkalommal rendeztük meg a GYAC Mikulás Kupát, amely minden várakozást felülmúlt, majdnem duplájára nőtt az indulók száma, összesen 61 sportoló érkezett meg, 25 győri és 36 vidéki klub képviseletében.
A legfiatalabb és a legidősebb korú versenyző között 23 év különbség volt, így elmondható, hogy mindenkit sikerült megszólítani a versenyünkkel. Összesen 31 versenyző ért el új egyéni csúcsot, a férfiaknál pedig új versenycsúcs született Böndör Márton GYAC-os versenyző révén, aki 541 cm-el győzedelmeskedett.
Érem díjazásban részesültek minden korosztályban a dobogós versenyzők, az első helyezettek pedig kupát és egy ajándék csomagot vehettek át. 4 korosztályban született hazai siker, 4 MTK Budapest, 3 Újpesti Torna Egylet, 2 Biatorbágyi Sport Club SE és 1-1 Honvédos és PVSK-s győzelemnek örülhettek a "vendég" szurkolók.
A versenyen különdíj is kiosztásra került azok között a versenyzők között, akik a fogásmagasságukhoz képest érték el a legjobb eredményt. Két kategóriában került a díj meghirdetésre, U16 és fiatalabb, illetve U18 és idősebb versenyzők között.
Szakosztályunk büszke lehet, hogy a fiúk versenyében mind a két különdíj "itthon maradt", hiszen Horváth Márton (U16 és fiatalabb korosztályúak között) és Böndör Márton az idősebbek között lett első.
A női versenyzők között a fiatalabb korosztályban a nagy egyéni csúcsot elérő MTK Budapest versenyző Molnár Fanni vihette haza a különdíjat, míg az idősebbeknél a szintén egyéni csúcsot javító Farkas Dorka örülhetett az újabb kupának.
Gratulálunk minden versenyzőnek az elért eredményekhez, köszönjük, hogy ennyien eljöttetek a versenyünkre!
Találkozunk jövőre még több csúccsal és még nagyobb mezőnnyel!
A 2025-ös év a változások, a kitartás és a bizonyított erő éve volt.” – így értékelte a szezont Szigeti Roland, evezős szakosztályvezetőnk!
2025-ben több nagy fordulóponttal is szembe kellett néznünk, vezetőváltásokkal, szakmai átalakulásokkal –, mégis egyetlen dolog maradt rendíthetetlen, a GYAC evezős közösségének ereje. Az év eleji kihívások ellenére sportolóink elképesztő eredményeket értek el minden korosztályban.
Az év első felét a válogatóversenyek határozták meg, ahol sportolóink kiemelkedő teljesítményt nyújtottak. Büszkén mondhatjuk, hogy:
A szezon során sportolóink Európa-bajnokságokon, világjátékokon és nemzetközi regattákon újra és újra bizonyítottak: döntők, pontszerző helyezések, EB-érmek, ORV-aranyak – és egy olyan ifjúsági páros, amely hajszál híján felnőtt bajnoki címet szerzett.
Az Országos Bajnokság pedig ismét a GYAC éve volt:
– Sorozatban 13. alkalommal nyertük el a legeredményesebb klub címet
– 33 arany, 30 ezüst és 16 bronzérem született
– Női nyolcasunk újra bajnok lett 2 év után
– Lányaink férfi számokban is bizonyítottak
– A tanulóktól a veteránokig minden korosztály hozzátette a magáét
Az év második felében újabb változás jött, amikor Dr. Alföldi Zoltán is távozott, de a szakmai stáb megújult, a munka pedig alattunk stabilan megy tovább. A visszajelzések alapján jó úton járunk.
A cél 2026-ra egyértelmű:
Az elmúlt évek eredményeiből kiindulva a célunk nem lehet más, mint megtartani a legeredményesebb klub címet, és jövőre is a pontverseny élén végezni. Ehhez elengedhetetlen bázisunk növelése minden korosztályban, az edzéskörülmények folyamatos fejlesztése és a szakmai munka tovább erősítése. Hiszem, hogy ezekkel a lépésekkel nemcsak megőrizzük vezető szerepünket, hanem újabb mérföldköveket érünk el.
Hajrá GYAC Evezés – együtt haladunk tovább előre, még nagyobb célok felé!
A GYAC birkózói ismét mozgalmas és eredményes hétvégét zártak, ráadásul egyszerre Pozsonyban és Koprivnicában is szőnyegre léptek!
- Pozsony – U15 & U17 nemzetközi szabadfogású viadal
Az U15-ös korosztályban Kornél Kajdi (57 kg) az erős mezőnyben 5. helyen végzett.
Az U17-eseknél Jónás Hancz (92 kg) nagyszerű birkózással bronzérmet szerzett!
Kerim Lekouara (68 kg), Végh Zsombi (80 kg), Földes Bernát (80 kg) és Kis Imre (92 kg) ezúttal nem jutottak dobogóra, de értékes tapasztalatokkal térhettek haza.
- Koprivnica – U13–U15–U17 Nemzetközi Női Birkózó Torna
A nap sztárja Pusztai Kata, aki az U17-esek 57 kg-os kategóriájában fantasztikus teljesítménnyel aranyérmet szerzett!
Büszkék vagyunk minden indulónkra, az eredmények mögött kemény munka, elszántság és rengeteg küzdelem áll!
Hajrá GYAC!
November 27–30. között rendezték meg Csehországban, Brnóban az Olimpiai Reménységek Versenyét, ahol fiatal tornászaink ismét nagyszerűen szerepeltek, büszkén képviselve hazánkat és a Győri Atlétikai Clubot!
A női csapat az előkelő 5. helyen zárt Polgár Hannával és Tolnai Chloéval, míg Fekete Sára fantasztikus versenyzéssel ugráson ezüstérmet szerzett!
Felkészítők: Szűcs Nicoleta Lucia, Botyánszky Mariann és Fajkusz Csaba.
A férfi csapat szintén remekelt, összetettben 2. helyen végzett, Gál Kristóf pedig 4. lett összetettben, valamint ugráson és gyűrűn bronzérmet, talajon és nyújtón pedig 4. helyet szerzett!
Felkészítők: Pisák Tamás és Szűcs Róbert.
Gratulálunk minden versenyzőnek és edzőnek a kiemelkedő teljesítményhez és a nemzetközi szinten is kimagasló eredményekhez!
Küzdősport sikerekből nem volt hiány az elmúlt időszakban!
Kiváló eredmények születtek a Diák B Magyar Bajnokságon Mórahalmon, ahol két GYAC-os judós is érmet szerzett.
A 60 kg-os kategóriában Gede Bálint három magabiztos ippon győzelemmel lett magyar bajnok.
A 40 kg-ban versenyző Tamás Lotti szép teljesítménnyel a harmadik helyen zárt.
Büszkék vagyunk rá, hogy a judo szakosztály fiataljai kitartóan dolgoznak és folyamatosan fejlődnek. Nagy gratuláció a versenyzőknek és edzőiknek, a szülőknek a kitartásért és a sportba fektetett munkájukért!
Kiváló eredmény érkezett a birkózó szakosztályból.
Pusztai Kata aranyérmet szerzett a norvégiai Kolbotn Kupa nemzetközi utánpótlás versenyen. Magabiztos és határozott birkózással menetelt a döntőig, ahol újabb erős teljesítménnyel biztosította helyét a dobogó legtetején.
Nagy gratuláció Katának és edzőinek! Csak így tovább!
Fantasztikus magyar siker született a Para Asztalitenisz Európa-bajnokságon, Helsingborgban, ahol a GYAC Aréna kiválósága, Szvitacs Alexa aranyérmet szerzett női egyesben, míg Major Endre bronzérmet hozott haza a kerekesszékes kategóriában!
A versenyek ezzel még nem értek véget, hiszen a páros küzdelmekben is versenyben vannak sportolóink, szurkoljunk nekik továbbra is!
Részletek:
https://asztaliteniszezz.hu/szvitacs-alexa-europa-bajnok-major-endre-bronzermes-para-eb/?fbclid=IwY2xjawOjrw1leHRuA2FlbQIxMABicmlkETBoQVF4WDY0Y1FsZWtwQ3Jvc3J0YwZhcHBfaWQQMjIyMDM5MTc4ODIwMDg5MgABHn8OikzCK7cHsC1F-cxLJ3zi_jFxnSzD1TA2sPyib86tsFlREnag_6AGJOOn_aem_qZoEspCjMKrD5GnF1AR3Rg
Hazai közönség előtt rendezték meg a Mesterfokú Bajnokságot, ahol a Győri Atlétikai Club tornászai kiemelkedő formában versenyeztek és számos dobogós helyezéssel zárták a hétvégét!
Gratulálunk minden tornászunknak és edzőiknek a kimagasló munkához, kitartáshoz és példamutató hozzáálláshoz!
Győr ismét megmutatta, miért az egyik legerősebb bázisa a magyar tornasportnak!
Tornászunk szerezte meg az egyéni összetett bajnoki címet a Férfi Mesterfokú Bajnokságon Győrben!
Molnár Botond a Győri AC tornásza állhatott a dobogó legfelső fokára egyéni összetettben a Férfi Mesterfokú Bajnokságon. „Nagyon boldog vagyok, mert mind a hat szeren jól dolgoztam. Lovon kezdtem, utána jött a gyűrű, ahol egy magabiztos gyakorlatot mutattam be. Korláton megcsináltam szépen a gyakorlatot ahogy szoktam, és nyújton is magabiztos voltam. Talajon és ugráson is a legmagasabb pontszámot gyűjthettem be.”
Gratulálunk Botinak, aki kőkemény munkával érte el ezt a szép eredményt!
Takács Csongor értékes bronzérmet szerzett a Koroska Openen, ahol a 55 kg kategóriában végzett a harmadik helyen. Stabilan és határozottan versenyzett, minden mérkőzésén jó formát mutatott.
Szentes Benedek a 46 kg-os mezőnyben az ötödik helyet érte el. Fegyelmezett munkát végzett, ami jól látszott a küzdelmein.
Tóth Maxim a 73 kilogrammos kategóriában egy győztes és egy vesztes mérkőzéssel zárta a napot. Tapasztalatot szerzett, ami segíti a továbblépésben.
Gratulálunk a versenyzőknek és az edzőknek a befektetett munkáért! Csak így tovább!
Polgárdy Tamás erős játékkal szerepelt a hétvégén Budapesten megrendezett Golden Ace Kupán, ahol az F18-as mezőnyben állt pályára. Magabiztos teljesítményt nyújtott, több kiélezett mérkőzést megnyert és a legjobb négy közé jutott.
Az elődöntőig vezető úton legyőzte az első kiemeltet is, ami nagy értékű eredmény egy ilyen erős mezőnyben. A tornát végül a harmadik helyen zárta, ami fontos visszajelzés a fejlődéséről és a felkészülés minőségéről.
Köszönjük az edzői csapatnak a felkészítő munkát. Korodi Dániel, Berecz András és Rácz Sándor támogatása kiemelt szerepet játszott Tomi sikeres szereplésében.
Szép teljesítmény, gratulálunk Tomi! Hajrá GYAC!
Szombathelyen rendezték meg az országos utánpótlás ranglista versenyt, ahol U13–U15-ös játékosaink hat fős csapata – Kozári Julka, Szűcs Panni, Péntek Gábor, Bancsó Belián, Nagy Marci és Gadagh Dani képviselte a GYAC Arénát.
Péntek Gábor fantasztikus formában játszott és egészen a döntőig menetelt, ahol ezüstérmet szerzett!
Kozári Julka és Bancsó Belián a negyeddöntőig jutottak, míg Szűcs Panni és Nagy Marci is főtáblás helyezést értek el!
Gratulálunk minden játékosunknak a remek teljesítményhez és a sportszerű küzdelemhez!
A tegnapi napon Budapesten rendezték meg a női ifi I.oszt. csapatbajnokságot, ahol a győriek is megmutatták, mit tudnak.
A GYAC fiatal tehetségekből álló csapata a 2. helyet szerezte meg. A csapat tagjai: Polgár Hanna, Fekete Sára, Hajas Dóra és Csiszár Nadin voltak.
Felkészítő edzők: Szűcs Nicoleta Lucia és Fajkusz Csaba.
Gratulálunk a csapat eredményéhez és köszönjük a befektetett munkátokat!
Nagy örömmel és klubunk minden büszkeségével jelentjük: a mi tornászunk, Mészáros Krisztofer két kiemelkedő eredménnyel tért haza a 2025-ös Torna Világbajnokság, Jakartából.
Krisztofer nem csak eredményeket hozott, hanem példát is mutat: a Győri AC tehetsége stabil, kiegyensúlyozott gyakorlatokkal lépett pályára a világ egyik legrangosabb tornász versenyén, és ezzel a magyar férfi tornázás egyik legerősebb nemzetközi szereplését rögzítette.
Külön köszönet jár edzőjének, Szűcs Róbertnek, aki irányításával Krisztofer felkészülése és versenyzése is magas szinten zajlik – a Győri AC számára is ez a közös siker. Hiszünk benne, hogy ez csak az egyik állomás, és a következő szezon még nagyobb célokat tartogat.
Hajrá Krisztofer! Hajrá GYAC! Ünnepeljük együtt ezt a nagyszerű nemzetközi sikert!
Kajdi Kornél az U15-ös korosztály szabadfogású diákolimpiai bajnoka lett a súlycsoportjában.
Az egykori kiváló birkózóedzőre, Skultéty Sándorra emlékeztek október 17-én, pénteken az abonyi U15-ös szabadfogású diákolimpiai bajnoki döntőn, ahol 138 birkózópalánta küzdött meg a diákolimpiai bajnoki címekért.
Kornél ismét remekelt és a legjobb formáját nyújtotta, amihez szívből gratulálunk neki! Köszönjük a rengeteg befektetett munkát mind Kornél, mind az edző kollégák részéről!
Megfiatalított csapatunk szeptemberben parádés formában játszott, mindhárom fordulóban győzelmet arattunk!
A kiegyensúlyozott, magabiztos teljesítménynek köszönhetően azonos pontszámmal, a Dorog mögött végeztünk a 2. helyen.
Fiatal tehetségeink jövőre már az OB I-be jutást tűzték ki célul, és reméljük, hogy közülük többen a veretlen, többszörös magyar bajnok szuperligás csapatban is bemutatkozhatnak!
A Nyugat-Magyarországi Tini Bajnokságon két fiatal sportolónk is dobogóra állhatott: Pandur Máté aranyérmet, míg Dani Lili ezüstérmet szerzett korosztályában!
Mindketten az 5.a osztály tanulói, akik már most megmutatták, hogy kitartással és szorgalommal nagy eredményekre képesek.
Gratulálunk a szép teljesítményhez és az elért sikerekhez!
A 2025/2026-os Extraliga-szezonban ismét ott lesznek a legjobbak között női asztaliteniszezőink, akik a GYAC Aréna színeiben vágnak neki az idénynek! A cél továbbra is az, hogy fiatal, ambiciózus csapatunk méltó módon képviselje Győrt és a klub szellemiségét az ország legmagasabb bajnokságában.
Olvasd el a részleteket az Asztalitenisz Szövetség oldalán:
https://asztaliteniszezz.hu/extraliga-bemutatkozik-a-gyac-arena/?fbclid=IwY2xjawNizBBleHRuA2FlbQIxMABicmlkETBoQVF4WDY0Y1FsZWtwQ3JvAR7fpXbwBNNcA6fDDg6MRZb-7KYheBBQJ9mGn6kElycLHCWBjZ6HEQMdq9Sn8w_aem_iOGnQDfIsRWuX3lnbuAXjQ
Szeptember 27-én Kaposváron rendezték meg az U16-os korosztály 5 nemzet válogatott viadalát, ahol Magyarország, Horvátország, Szlovénia, Szlovákia és Csehország legjobb fiatal atlétái versenyeztek egymással. A magyar csapat tagjaként két győri fiatal, Horváth Bianka és Holczer Anett is rajthoz állt, miután bajnoki aranyérmükkel kivívták a válogatottságot.
Anett 100 méteres gátfutásban új egyéni csúcsot ért el, 14,82-es idővel a 7. helyen végzett, míg Bianka a gerelyhajítás döntőjében 37,06 méteres dobással a 9. helyet szerezte meg a nemzetközi mezőnyben.
Gratulálunk mindkettőjüknek a nagyszerű teljesítményhez, és köszönjük edzőiknek, Baumgartner Eszternek és Kószás Krisztának a kitartó, precíz szakmai munkát!
A Holt-Tiszán rendezték meg a XXV. Tisza Kupát és az Evezős Országos Diákolimpiát, ahol a GYAC 25 versenyzővel képviseltette magát. Az őszi, hűvös időjárás és a szeles futamok sem vették el sportolóink kedvét, mindenki hatalmas lelkesedéssel és küzdeni akarással ült hajóba.
A győri csapat eredményei önmagukért beszélnek: több arany-, ezüst- és bronzérem, valamint számos értékes döntős helyezés született!
Kiemelkedő teljesítményt nyújtott többek között Tóth Sebestyén, Korda Noel Péter, Korda Heléna, Papp Csongor, Miklós Máté és a Diákolimpia csapatai is.
Gratulálunk minden sportolónknak, köszönjük edzőinknek Nagy Gábornak, Bíró–Lakó Szandrának és Krenák Mihálynak a felkészítést és a támogatást!
Nagykanizsán rendezték az U13-as Nyugat-Magyarország Szabadfogású Régiós Kupát, ahol fiatal versenyzőink remek formában léptek szőnyegre!
Horváth Zsombor a 58 kg-os súlycsoportban ezüstérmet szerzett, míg Kiss László (54 kg) is nagyot harcolt a mezőnyben.
Gratulálunk a versenyzőknek és edzőiknek a kitartó munkához és az elért eredményekhez!
Október 5-én rendezték meg a Zsebibaba Országos Bajnokságot, ahol a GYAC legfiatalabb tornászai fantasztikus teljesítménnyel az első helyet szerezték meg!
Gratulálunk a csapat minden tagjának, valamint edzőiknek, Szűcs Nicoleta Luciának és Cserdi Ivettnek, akik szeretettel, türelemmel és rengeteg munkával segítik a legkisebbeket az első sportélményeikhez.
Október 4-én Dunaszerdahelyen rendezték meg a nemzetközi szabadfogású birkózóversenyt, ahol fiataljaink ismét bizonyították, hogy a GYAC utánpótlása kiváló formában van!
Kajdi Kornél (U15–52 kg) és Kis Imre (U17–92 kg) aranyérmet szerzett, míg Végh Zsombi (U17–80 kg) is dobogóra állhatott. Bernát Földes (U17–80 kg) a 7. helyen végzett, értékes pontokat gyűjtve a csapatnak.
Gratulálunk versenyzőinknek és edzőiknek a kitartó munkához és szép eredményekhez!
Október 4-én rendezték meg a Leány Gyermek Kezdő verseny 3. fordulóját, ahol a GYAC csapata kiváló teljesítménnyel a dobogó harmadik fokára állhatott!
A kislányok ismét megmutatták, milyen kitartó munkát végeznek hétről hétre, és hogy a csapategység valódi erőt jelent.
A csapat tagjai: Tátrai Karolina, Scheller Júlia Anna, Stoiber Dalma, Hunorfi Heléna és Zoller-Delbó Zorka. Versenyen kívül Herenkovics Rozália is bemutatta tudását.
Edzőiknek, Szűcs Szonjának és Kardos Botondnak pedig jár a gratuláció a felkészítésért és a lelkes támogatásért!
A következő megmérettetés november 8-án vár a lányokra, ahol az összesített eredmények alapján hirdetik ki az országos bajnokság végeredményét, szurkolunk nektek!
A hétvégén 38 nemzet versenyzői gyűltek össze a Schaeffler Aréna Savariában Szombathelyen, hogy részt vegyenek az idei FIG World Challenge Cup-on, mely különösen fontos állomás a tornasport nemzetközi naptárában — mindössze három héttel a jakartai világbajnokság előtt.
Nagy örömmel jelentjük, hogy klubunk két tornásza is kiválóan helyt állt ezen a rangos viadalon:
Eredményeik különösen értékesek egy ilyen méretű és nívós versenyen, ahol nemzetközi sztárok is képviseltették magukat. Gratulálunk Krisztofernek és Botinak a fantasztikus eredményekhez! Ez a hétvége is bizonyítja: a GYAC-nál nemcsak jelen vannak, de küzdenek a világ élmezőnyéért.
Pusztai Kata az U15-ös Országos Súlyemelő Bajnokságon 58 kg-ban bajnoki címet szerzett! A birkózószőnyegről már jól ismert eredményei mellé most egy újabb sportágban bizonyította tehetségét és kitartását, most ezúttal a súlyemelésben. Gratulálunk Katának ehhez a kiemelkedő teljesítményhez, igazi példakép a sokoldalúságával és munkabírásával!
Kajdi Kornél a Győri AC fiatal tehetsége Csongrádon, az U15 Kötöttfogású Diákolimpia országos döntőjében a 52 kg-os súlycsoportban fantasztikus birkózással egészen az ezüstéremig jutott!
Gratulálunk Kornélnak a remek szerepléshez, és büszkék vagyunk az elért eredményére!
Mvégén a Waberer’s Szuper Csapatbajnokság második fordulóján a győri tornászok bebizonyították, hogy összefással és kitartással az élmezőnyben a helyük!
A Győri AC férfi csapata fantasztikus gyakorlatokat bemutatva a második helyen zárt, közvetlenül a címvédő BHSE mögött. A fiúk minden szeren nagy koncentrációval versenyeztek, és ezzel ismét letették a névjegyüket az ország legjobbjai között.
Az eredmény újabb bizonyíték arra, hogy Győrben erős alapokon áll a tornasport, és a jövőben is sok szép sikert tartogat számunkra. Büszkék vagyunk rátok! Hajrá GYAC!
A szlovákiai Komáromszentpéteren megrendezett I. Nemzetközi Kötöttfogású és Női Utánpótlás Versenyen a GYAC tehetségei több arany-, ezüst- és bronzérmet szereztek, és az összesített pontversenyben az 5. helyen zárt csapatunk!
Aranyérmesek:
• Frick Olivér (22 kg, 2018–2019 gyermek)
• Nagy Milos (26 kg, 2018–2019 gyermek)
• Rákász Levente (33 kg, 2016–2017 U9)
• Vígh Zsombor (36 kg, 2016–2017 U9)
• Simon Bence (28 kg, 2014–2015 U11)
Ezüstérmes:
• Antal Attila (30 kg, 2016–2017 U9)
Bronzérmes:
• Simon Bence (30 kg, 2014–2015 U11)
Pontszerző hely:
• Burcz Erik (40 kg, 2014–2015 U11) – 5. hely
Nagyon büszkék vagyunk fiatal sportolóinkra, akik kiválóan küzdöttek a nemzetközi mezőnyben! Hajrá GYAC!
A fővárosi Központi Tornacsarnokban rendezett versenyen a győri sportolók is bizonyították, hogy a legjobbak közé tartoznak.
Eredményeink női mezőnyben
• Péter Sára ugrásban ezüstérmet szerzett (13.150)
• Talajon pedig aranyérmet ünnepelhetett (13.100)
Eredményeink férfi mezőnyben
• Ugrás: Molnár Botond ezüst (13.550), Tomcsányi Benedek bronz (12.850)
• Lólengés: Mészáros Krisztofer arany (14.150), Tomcsányi Benedek bronz (13.000)
• Talaj: Tomcsányi Benedek arany (13.400)
• Nyújtó: Mészáros Krisztofer arany (13.600)
• Gyűrű: Tomcsányi Benedek arany (13.300), Mészáros Krisztofer ezüst (13.150)
• Korlát: Molnár Botond arany (13.150), Tomcsányi Benedek ezüst (12.800), Mészáros Krisztofer bronz (12.650)
Gratulálunk minden versenyzőnknek a kiváló eredményekhez, és edzőiknek a felkészítő munkához! Hajrá GYAC!
Böndör Márton 540 centiméteres eredménnyel zárta szombaton a férfi rúdugrás selejtezőjét, így nem jutott be a döntőbe a tokiói szabadtéri atlétikai világbajnokságon – de a 26. helyen végzett, ami az első világversenyén egy nagyon szép eredménynek számít!
Marci a selejtező elején nem tűnt feszültnek, első ugrásával szépen lendült át az 540 centiméteres kezdőmagasságon. A következő magasság az 555 centi volt, amelyet már a 23 éves magyar ugró is hiába ostromolt – az utolsó kísérletnél megvolt a szükséges magasság, de ráesett a lécre.
Tokiói élete első vb-jéhez szívből gratulál a GYAC teljes vezetősége és csapata! Kívánjuk, hogy hasonlóan szép eredményeket tartogasson Marcinak a következő szezon!
Molnár Botond talajon döntőzött a párizsi challenge világkupán, ahol 13,600 ponttal az ötödik helyen végzett. Ez volt az első nemzetközi megmérettetése azóta, hogy sérülés miatt ki kellett hagynia az Európa-bajnokságot. Boti a selejtezők során mind a hat szeren bemutatkozott, ami komoly erőpróbát jelentett számára a hosszabb kihagyást követően. Ehhez szívből gratulálunk neki és edzőjének, hiszen rengeteg kemény munka van ebben a remek eredményben!
A párizsi viadal egyben remek főpróba volt a hazai megmérettetések előtt: Boti ezen a héten a magyar bajnokságon is hat szeren áll rajthoz, majd a szombathelyi challenge világkupán talajon és ugráson láthatjuk újra. A tornász vállsérüléséből teljesen felépült, és jó formában várja a következő versenyeket.
Tatabányán rendezték meg az U13 Nyugat-Magyarország Kötöttfogású Regionális Kupát, ahol fiatal birkózóink ismét kitettek magukért! Lekouara Kerim aranyérmet szerzett, Horváth Zsombor a dobogó harmadik fokára állhatott, Kiss László pedig az 5. helyen zárta a versenyt.
Gratulálunk minden versenyzőnknek a szép teljesítményhez, csak így tovább!