Hatalmas öröm és büszkeség Egyesületünk számára, hogy az idei Egyetemi Világjátékokon a magyar evezős csapat 9 indulója közül 4 győri sportoló lesz a rajtnál, emellett atlétikában is lesz kiért szorítanunk!
Velük tart két fantasztikus edzőnk is, akik szakmai munkájukkal segítik a felkészülést és a helyszíni támogatást:
Július 25–27. között szurkoljatok velünk a magyar és a győri sportolóknak, hogy minél több szép eredményt hozhassanak haza a világversenyről!
Hajrá GYAC, hajrá magyar csapat!
Hatalmas öröm és büszkeség Egyesületünk számára, hogy az idei Egyetemi Világjátékokon a magyar evezős csapat 9 indulója közül 4 győri sportoló lesz a rajtnál, emellett atlétikában is lesz kiért szorítanunk!
Velük tart két fantasztikus edzőnk is, akik szakmai munkájukkal segítik a felkészülést és a helyszíni támogatást:
Július 25–27. között szurkoljatok velünk a magyar és a győri sportolóknak, hogy minél több szép eredményt hozhassanak haza a világversenyről!
Hajrá GYAC, hajrá magyar csapat!
A Győri Atlétikai Club evezős szakosztálya hivatalos fellebbezést nyújtott be a Magyar Evezős Szövetség Óvási Bizottságának döntése ellen, amely megsemmisítette csapatunk egyik nagyszerű futamgyőzelmét a Maty-éren.
Glázer Márió, Szőllősi Balázs, Barabás Márk és Fehérvári Eszter fantasztikus teljesítményt nyújtottak a vízen, miután egy váratlan helyzetben, sportolónk, Tóth Dániel betegsége miatt változtatnunk kellett az összeállításon. Eszter nagyszerűen helytállt a férfiak között is, bizonyítva, hogy csapatként minden helyzetben lehet küzdeni és értéket teremteni.
A futam után benyújtott óvás miatt a versenybíróság törölte a győzelmet, de Dr. Alföldi Zoltán szakosztályvezető elkészítette és benyújtotta fellebbezésünket, hiszen meggyőződésünk, hogy a döntés és a győzelem a hazai és nemzetközi szabályoknak is megfelelt.
Büszkék vagyunk sportolóinkra, akik a fair play szellemében, sportszerűen és egymásért küzdöttek ezen a versenyen is. Köszönjük mindenkinek a támogatást, a szurkolást és a biztató szavakat, amelyek erőt adnak a folytatáshoz. Hiszünk abban, hogy a teljesítmény számít, és a csapat ereje minden helyzetben előre visz bennünket.
Szép eredményekkel zártuk a hétvégét Szolnokon!
Az U20 és U23 Országos Bajnokságon sportolóink nagyszerű teljesítményt nyújtottak, és többen dobogóra is állhattak. A szolnoki Véső úti Atlétikai Központban megrendezett versenyen az ország legjobb fiatal atlétái mérkőztek meg egymással, ahol a GYAC sportolói is bizonyítottak.
Az U23-as korosztályban Makovinyi Attila 5000 méteren ezüstérmes lett 15 perc 44 másodperces idővel, Kovács Kristóf súlylökésben 15 méter 23 centiméterrel szerzett ezüstöt új egyéni csúccsal, míg Zsolnai Balázs 100 méteren bronzérmet szerzett 10.97-es egyéni csúccsal.
Az U20-asoknál Zemen Zalán 110 méteres gátfutásban első lett 13.91-es új egyéni csúccsal, ugyanitt Csete Hunor harmadik lett 15.20-as idővel. Zalán rúdugrásban is bronzérmes lett 440 centiméterrel, szintén egyéni csúccsal. Kapuy Júlia hármasugrásban 12 méter 62 centis ugrással állhatott a dobogó tetejére, szintén új egyéni rekordot elérve.
Gratulálunk minden indulónak, különösen a dobogósoknak, akik példát mutattak kitartásból és sportszeretetből. Köszönjük a szülők támogatását, valamint az edzők munkáját, akik a háttérből segítik a fiatalok fejlődését.
Evezős szakosztályunk idén nyáron is megszervezi népszerű evezős táborát. Megismerhetik az evezés alapjait, ahol jókedv és természetközeli élmények várják majd őket. Az előző évekhez képest idén 2 turnusban zajlik majd a gyerekek táboroztatása. Jelentkezz Te is és hívd el magaddal a barátodat is!
A móka és a szórakozás garantált!
A programról: A tábor hétfőtől-péntekig 8-16 óra között zajlik, a táborozók napi 2x2 órában (délelőtt és délután) szakedzői felügyelet mellett ismerkedhetnek meg az evezős sportággal, a vízi élettel. Ebéd egységesen a közeli Széchenyi István Egyetemen található étteremben lesz, ahol számos menü közül lehet majd választani.
A tábor díja: 50.000 Ft
Testvérkedvezménnyel: 40.000 Ft
GYAC egyesületi tagsággal: 40.000 Ft
Jelentkezés: az alábbi űrlap kitöltésével, illetve a jelentkezési díj átutalásával lehetséges a szabad helyek függvényében. A tábor díjáról díjbekérő kerül kiállításra a jelentkezést követően. Utaláskor a közlemény rovatban a díjbekérő sorszámát kérjük feltüntetni!
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf38X4j93SSTMlXKrv94uFg_qKP8Cu2rpUW4LwRV8gnOeqjww/viewform?fbclid=IwY2xjawLjSFxleHRuA2FlbQIxMABicmlkETBKc3dFWXg1MTFBWnFld09oAR7w3tH6hg1OAvrTXaCkqJ2C2s0IY1pPUOb9jqqx8c7CIrg6jm_nZOEWYoR-EQ_aem_aEP9-W315HvGlFVZPNRWDQ
Tábor helyszíne: 9026 Győr, Kálóczy tér 10. (Kálóczy téri Sportközpont)
További információkért érdeklődj Krenák Mihálynál: +36205492331, krenakm95@gmail.com
Várunk minden fiatalt sok-sok szeretettel és élménnyel!
Eszter a luzerni Világkupán indult női könnyűsúlyú egypárban, ahol a 14 fős mezőnyben a 8. helyet szerezte meg. Idén lépett fel az U23-as korosztályból a felnőttek közé, így különösen értékes ez az eredmény, hiszen folyamatosan javítja az idejét és egyre stabilabban állja meg a helyét a világ legjobbjai között is.
Ahogy Eszter mondta, kíváncsian várja, mit tud még kihozni magából, mi pedig biztosak vagyunk benne, hogy sok szép eredmény vár még rá.
Gratulálunk, Eszter, csak így tovább!
Nyolc egyéni csúcs, bajnoki cím és közel hétezer pont! – Zemen Zalán kiemelkedő formát mutatott az U20-as Többpróba Országos Bajnokságon!
A tízpróbát rendkívül koncentráltan és motiváltan teljesítette, és az elvégzett munka most egyértelműen visszaköszönt az eredményekben is. Zalán összesen nyolc versenyszámban javította meg egyéni legjobbját, így nemcsak az aranyérem lett az övé, hanem az összetett 6799 pontos teljesítménye is új csúcs.
Gratulálunk Zalánnak és az őt felkészítő edzőknek a kiváló szakmai munkához!
Edzők: Baumgartner Eszter, Böndör Dániel, Farkas Roland, Kiss Dániel, Kovács László, Nyíri László
Marci elképesztő formában versenyzett Madridban, ahol 25 centivel javította egyéni csúcsát, és 5.70 métert ugrott, amit ráadásul elsőre vitt át. Korábbi legjobbja 5.45 volt, így ez az ugrás nemcsak a harmadik helyet hozta el a csapat EB-n, hanem minden idők második legmagasabb magyar rúdugró eredménye is lett.
Böndör Márton teljesítménye rengeteg befektetett munka és folyamatos fejlődés eredménye, büszkék vagyunk rád, Marci!
Versenyzőink újra megmutatták, mennyire erős a győri utánpótlás, és nemcsak a dobogós helyekből hoztunk el jó néhányat, de válogatott kerettagságok is születtek! A csapat összesített éremszáma alapján a harmadik helyen zártunk, de ami ennél is fontosabb, hogy sokan egyéni csúcsot döntöttek, és rengeteg szép egyéni teljesítmény is született.
Néhány kiemelkedő eredményünk:
Az erős mezőnyben sokan épp csak lecsúsztak a dobogóról, de értékes pontszerző helyeket szereztek és ez ugyanúgy hatalmas munka eredménye. Külön gratulálunk azoknak, akik az elért eredményeik alapján bekerültek a válogatottak közé, és június végén Brnóban képviselhetik majd Magyarországot!
Mindenkinek szívből gratulálunk, és drukkolunk a nemzetközi megmérettetéshez is!
Hajrá GYAC, hajrá atlétika!
Két nap, közel negyven érem és rengeteg szép pillanat a Velencei-tavon – ilyen volt a Budapest Bajnokság a GYAC evezősei számára!
A sukorói verseny már az országos bajnokság főpróbája volt, ahol az ifjú újoncoktól egészen a felnőttekig minden korosztály megmutatta magát. Volt, aki először állt bójázott pályán, volt, aki újraértelmezte az aranyérmes hajrá fogalmát, és mindezt a nyári forróságban, szívvel-lélekkel küzdve tették meg versenyzőink. Büszkék vagyunk rájuk!
Az eredmények pedig magukért beszélnek:
Külön gratuláció jár minden egyes versenyzőnknek, a csapatokat összefogó edzőinknek, és mindenkinek, aki részt vett a felkészülésben. A Velencei-tó most szép emlék marad, mi pedig már az Országos Bajnokságra hangolunk tovább!
Hajrá GYAC! Hajrá evezés!
Június 6-án Biatorbágy adott otthont a Vitanika Rúdugró Kupasorozat I. fordulójának, ahol kilenc fiatal GYAC-os sportolónk állt rajthoz, közülük hat versenyzőnk is új egyéni csúcsot ugrott!
A kezdő kategóriákban indulóknak remek lehetőség volt a verseny arra, hogy rutint szerezzenek, fejlődjenek, és láthassák, hol tartanak most. Böndör Dániel edző szerint a gyerekek összeszedetten, koncentráltan versenyeztek, és jól látszik, hogy az eddigi munka eredményes, ráadásul az is körvonalazódik, miben tudunk még fejlődni a folytatásban.
Részletes eredmények:
U12 Lányok:
- Forrás Dorka – 193 cm (PB) - aranyérem
- Németh Zoé – 173 cm (PB) - ezüstérem
U12 Fiúk
- Iharos Iván – 183 cm (PB) - 4. hely
U14 Lányok
- Farkas Maja – 163 cm - 10. hely
- Szili-Kis Janka – 153 cm (SB) - 11. hely
U14 Fiúk
- Keszei Benedek – 193 cm (PB) - 5. hely
U15 Fiúk
- Hompoth-Ramm Hunor – 223 cm (PB) - aranyérem
- Papp Márk – 223 cm - aranyérem
U16 Fiúk
- Horváth Márton – 363 cm (PB) - aranyérem
Gratulálunk minden fiatal sportolónknak és edzőjüknek! A lendület adott, jöhet a folytatás!
Újabb GYAC sportsiker!
Fehérvári Eszter, az evezős szakosztályunk kiváló sportolója szintén sporttörténelmet írt a hétvégén Bulgáriában. A felnőtt Evezős Európa-bajnokság könnyűsúlyú egypárevezős számában új egyéni csúccsal (7:38.84) az 5. helyen végzett.
A versenyt 2025. május 29. és június 1. között rendezték meg Plovdivban, ahol 517 sportoló 37 országból mérte össze erejét.
Gratulálunk Eszternek és edzőjének, Dr. Alföldi Zoltánnak is ehhez a kitartó és eredményes munkához!
Bravúros hétvégét zárt a GYAC férfi csapata az OB II-ben – 11 egyéni győzelem és felsőházi helyezés!
A GYAC férfi OB II-es csapata parádés teljesítménnyel zárta a hétvégét a csapatbajnokság küzdelmeiben. A játékosok két egymást követő napon is hibátlan teljesítményt nyújtottak: szombaton 6/6, vasárnap pedig 5/5 arányban nyerték meg az egyéni mérkőzéseiket.
A remek szereplés nem maradt jutalom nélkül: a GYAC csapata bejutott a felsőházba, ahol a legjobbak között folytathatja a küzdelmeket.
A csapat tagjai: Molnár Máté, Vörös Kristóf, Eisenkolb Máté, Trapli Szabolcs, Tapolcsányi Patrik, Palotás Fecó és Trója Tibor.
Gratulálunk minden csapattagnak és felkészítő edzőnek! Sok sikert a legjobbak között!
A hétvégén Csepelen versenyeztek sportolóink szombaton a Kiss László Emlékversenyen (FEC Kupán) serdülő és masters versenyzőink, vasárnap a Csepel Kupán tanuló 14 éves versenyzőink vettek részt.
FEC Kupa eredményei:
- Férfi serdülő kétpárevezősben Varga Benedek – Miklós Máté
- Férfi masters kormányos nélküli kettesben „D” kategóriában Id. Lacsik Péter – Fazekas Tamás
- Férfi masters kormányos nélküli kettesben „F” kategóriában Kokas László – Strochmayer Attila (FEC)
- Férfi serdülő kétpárevezősben Korda Noel Péter – Sáfrán Márkó (Kalocsai VSE)
- Férfi ifjúsági kormányos nélküli négyes Kovács Kolos – Lőrincz Márk – Rácz Rajmud – Dabup Benjamin (MVM Szegedi VSE)
Csepel Kupa eredményei:
- Női tanuló 14 éves egypárevezősben Korda Heléna
- Női ifjúsági négypárevezősben Sovány Blamka Vanda – Kovács Lujza Juliána (BEE) – Cseh Eszter (Vác VEC) – Rozmus Míra (Balatoni EVSE)
- Férfi masters kormányos nélküli négyesben Kokas László - Strochmayer Attila (FEC) – Galamb Dezső (FEC) – Vavra András (FEC)
- Férfi tanuló 14 éves egypárevezősben Poleczki Márk
- Férfi tanuló 14 éves egypárevezősben Kalu Bence
- Férfi tanuló 14 éves egypárevezősben Szasbó Bence
- Férfi tanuló 14 éves egypárevezősben Galambos Gábor András
- Férfi tanuló 14 éves egypárevezősben Lázár Olivér
- Női tanuló 14 éves egypárevezősben Poleczki Laura
- Női tanuló 14 éves egypárevezősben Komáromi Laura
Felkészítő edzők: Nagy Gábor, Bíró – Lakó Szandra, Krenák Mihály, Székely István
Gratulálunk a szép eredményekhez!
Erős nemzetközi mezőnyben is helytálltak győri fiataljaink az U19-es evezős Európa-bajnokságon!
Kruszwicában rendezték meg az U19-es evezős Európa-bajnokságot, ahol a győri sportolók ismét bizonyították, hogy ott a helyük a kontinens legjobbjai között!
5. helyen végzett a férfi kormányos nélküli kettes egység, amelyet Makai Samu és Tóth Bertold alkotott. Felkészítőjük Dr. Alföldi Zoltán, a Széchenyi István Egyetem Egészség- és Sporttudományi Karának tanszékvezető adjunktusa.
A női kormányos nélküli négyes egység – Tumpek Flóra, Tarlós Dóra, Rádai Bianka és Csókás Kíra (Szeged) – a 7. helyet szerezte meg. Az egységet Bíró Lakó Szandra készítette fel.
A magyar csapat összesen 2 ezüstöt, két 5. helyet, egy 7. és egy 8. helyezést gyűjtött, szívből gratulálunk minden versenyzőnek és edzőnek a kitartó munkához!
Új vezetője van a Győri Atlétikai Club evezős szakosztályának. Papp Oszkár 17 év után adja át helyét utódjának, Szigeti Rolandnak, aki az egyik legsikeresebb versenyző volt abban a közel két évtizedben, amíg a távozó sportvezető a szakosztályt irányította.
A teljes cikket a Kisalföld weboldalán olvashatják: https://www.kisalfold.hu/helyi-sport/2025/05/papp-oszkar-szigeti-roland-gyac
Atlétákkal népesült be hétvégén az Olimpiai Sportparkunk.
A szabadtéri szezon elején járunk, így tökéletes nyitány volt a május eleji Területi verseny az U14, U16 korosztálynak, majd az utóbbi hétvége az U16, U18, U20 korosztály számára az Ügyességi-, és Gátfutó Csapatbajnoksággal. Ezeknek a versenyeknek nem csak résztvevői, de szervezői is voltunk, így dupla kihívást jelentett.
Az atlétika alapvetően egyéni sportág - így a hétvégi ÜCSB ebben is különleges volt, hiszen egyéni versenyszámokban, de a csapat minél jobb átlagáért, eredményéért küzdhettek sportolóink.
Nagy öröm, hogy meg tudtuk nyerni az éremtáblázatot, ami sportolóink és szakosztályunk sokszínűségét mutatja, hiszen nyertünk érmet sprint-, és hosszú gátfutó számban, az ugrószámok mindegyikében és dobásokban is.
Összesen 14 érmet szereztünk: 7 arany, 4 ezüst és 3 bronzérem arányban.
Kiemelkedett sportolóink közül Horváth Bianka gerelyhajító eredménye, Zemen Zalán 110 méteres gátfutása és Holczer Anett valamint Sipos Veronika 300 és 400 méteres gátfutásban elért időeredménye.
Jó felvezetés volt ez minden korosztálynak a sűrűsödő versenyidőszak és a közelgő országos bajnokságok előtt, ahol reméljük, hogy többen is elérik azt a szintet, hogy nemzetközi szinten is lehetőséget kapjanak a bizonyításra.
A sportolók mellett gratulálok az őket felkészítő kollégáknak is: Baumgartner Eszter, Farkas Roland, Böndör Dániel, Acimov Slobodan, Nyíri László és Kiss Dániel.
Sportoló fiatalok százai fogják megtölteni az Olimpiai Sportparkot május második hétvégéjén: nálunk rendezik meg a 2025-ös Ügyességi és Gátfutó Atlétikai Magyar Csapatbajnokságot, valamint a Kulcsár Győző vívó körverseny ötödik fordulóját.
Izgalmas és tartalmas hétvégére készül a Győri Atlétikai Club: egyszerre kettő szakosztály számára rendezünk nagy volumenű sporteseményt – jelentettük be a szerdai sajtótájékoztatón. Míg az atlétikapályán az U20, U18 és U16-os korosztály versenyez az Ügyességi és Gátfutó Atlétai Magyar Csapatbajnokságban, addig a vívóteremben a XXI. Kulcsár Győző Körverseny V. fordulójában lépnek a pástra a törpici, gyermek, újonc és serdülő korosztályban sportoló fiatalok.
A sajtótájékoztatóról készült cikket ide kattintva olvashatod.
Hétvégén került megrendezésre a kétnapos MTK Kupa, ahol Szakosztályunk mindkét nap közel 50 fővel vett részt. A 15 év alatti sportolóinknak ez volt az évadnyitó első evezős megmérettetése, ahol fantasztikus eredményeket értek el.
Több sportolónknak az első evezős versenye volt és várakozáson felül teljesítettek.
Az időjárás szombaton igazi nyárias volt vasárnap azonban gyakori záporok és szél nehezítette a pályát.
A rengeteg döntős eredményen túl, 32 dobogós helyezés született.
Eredményeink:
Aranyérmesek:
1. Női tanuló egypár: Korda Heléna
2. Női serdülő négypár: Mózes Mira, Kéri Nóra (SZVSE), Barabás Anna (MEC-Vasas), Hurja Dalma (CSEK)
3. Női tanuló kormányos négypár: Korda Heléna, Komáromy Laura, Poleczki Laura, Darnói Zorka kormányos: Jakabovits Dániel
4. Női tanuló kétpár: Korda Heléna, Komáromy Laura
5. Férfi tanuló kormányos négypár: Poleczki Márk, Bakó Zalán, Hatos József, Galambos Gábor kormányos: Jakabovits Dániel
6. Mix tanuló kormányos nyolcpár: Korda Heléna, Komáromy Laura, Poleczki Laura, Darnói Zorka, Poleczki Márk, Kalu Bence, Hatos József, Galambos Gábor kormányos: Jakabovits Dániel
Ezüstérmesek:
1. Férfi felnőtt PR2 ID Kétpár: Vincze Dávid (segítője: Korda Noel Péter)
2. Férfi tanuló kétpár: Galambos Gábor, Poleczki Márk
3. Férfi serdülő kettes: Papp Csongor, Fazekas Mátyás
4. Férfi serdülő kétpár: Varga Benedek, Miklós Máté
5. Mix tanuló kormányos nyolcpár: Korda Heléna, Komáromy Laura, Poleczki Laura, Darnói Zorka, Poleczki Márk, Bakó Zalán, Hatos József, Galambos Gábor kormányos: Szabó Bence
6. Férfi ifjúsági nyolcas: Varga Benedek, Miklós Máté, Papp Csongor, Fazekas Mátyás, Horváth Dávid, Korda Noel Péter, Kovács Kolos, Lőrincz Márk kormányos: Jakabovits Dániel
7. Férfi tanuló egypár: Kalu Bence
8. Férfi tanuló egypár: Szabó Bence
9. Női tanuló kétpár: Poleczki Laura, Darnói Zorka
10. Női felnőtt egypár: Rádai Bianka
11. Újonc női serdülő egypár: Kiss-Kovács Blanka
12. Férfi serdülő négypár: Varga Benedek, Miklós Máté, Horváth Dávid, Korda Noel
Bronzérmesek:
1. Férfi felnőtt PR2 ID kétpár: Varga Gábor (segítője: Jakabovits Dániel)
2. Női tanuló egypár: Komáromy Laura
3. Női tanuló egypár: Darnói Zorka
4. Női tanuló egypár: Poleczki Laura
5. Újonc női serdülő egypár: Konrád Léna Boglárka
6. Férfi tanuló kétpár: Bakó Zalán, Hatos József
7. Férfi tanuló kétpár: Tóth Bendegúz, Szabó Bence
8. Női felnőtt kétpár: Rádai Bianka, Tarlós Dóra
9. Szabadidős női egypár: Konrád Léna Boglárka
10. Férfi tanuló egypár: Galambos Gábor
11. Férfi tanuló egypár: Poleczki Márk
12. Szabadidős női egypár: Kiss-Kovács Blanka
13. Férfi ifjúsági négyes: Papp Csongor, Fazekas Mátyás, Forczek Gergely (CSEK), Hubai Marcell (CSEK)
14. Férfi serdülő kétpár: Korda Noel Péter, Sáfrán Márkó (Kalocsi VSE)
Felkészítő edzők: Biró-Lakó Szandra, Nagy Gábor, Krenák Mihály, Székely István
Gasztonyi Péter László és Csizmadia Ádám, a GYAC evezősei és egyben a Széchenyi István Egyetem hallgatói, fantasztikus nemzetközi sikert értek el a 2025-ös Zhengzhou International University Rowing Regattán, amelyet Kínában rendeztek meg. A rangos egyetemi evezős versenyen 12 ország 37 egyetemének legjobbjai vettek részt, köztük olyan neves intézmények is, mint a Syracuse University (USA) vagy a Kyoto University (Japán).
A versenyen a fiatalok két számban, egy 5,1 km-es üldözéses futamban és egy 500 méteres sprinten mérték össze erejüket. A Széchenyi István Egyetem csapata és egyben GYAC-os sportolóink, a fedélzeten ezüstérmet szereztek, kiváló teljesítménnyel megelőzve számos világszinten ismert egyetemet!
A csapat szakmai vezetője Dr. Alföldi Zoltán, a Széchenyi Egyetem Egészség- és Sporttudományi Karának tanszékvezető adjunktusa és szakedzője volt.
Büszkék vagyunk Gasztonyi Péterre és Csizmadia Ádámra, hogy kiváló sport teljesítményükkel, kitartásukkal és példamutatásukkal méltó módon képviselték a GYAC hírnevét!
Szombaton Szegeden a Maty-éren került megrendezésre az év első vízi megmérettetése a serdülő, ifjúsági, U23 és felnőtt korosztálynak. Szakosztályunk 34 fővel vett részt azon sportolókkal, akik nap, mint nap komoly, céltudatos felkészüléssel küzdenek a válogatott keretbe kerülésért és a minél rangosabb nemzetközi versenyeken való indulási jogért.
A versenyen egypárban, kormányos nélküli kettesben és a serdülő korosztályban kétpárban lehetett rajthoz állni.
Az időjárás szerencsére napos volt, de a hatalmas oldalszél délutánra borzalmasan megnehezítette a sportolók munkáját, jelentős pályaegyenlőtlenségi viszonyok alakultak ki.
A verseny tájékoztatásul szolgált a szakemberek és a sportolók számára.
Az április 25-26-i nagyhajós válogató lesz az a verseny, ami a végső eredményeket szolgáltatja a kialakult csapatoknak.
Bízunk benne, hogy sportolóink mindent megtesznek azért, hogy a lehető legjobberedményeket érjék el és védjék meg a megszerzett pozíciójukat a következő válogató versenyen.
Eredményeink (1-6. helyezés)
1.hely:
- Makai Samu, Tóth Bertold (férfi ifjúsági kormányos nélküli kettes)
- Tarlós Dóra, Tumpek Flóra (női ifjúsági kormányos nélküli kettes)
- dr. Alföldi Zoltán (férfi felnőtt PR3 egypárvezős)
2.hely:
- Gasztonyi Péter László, Csizmadia Ádám (férfi U23/felnőtt kormányos nélküli kettes)
- Bencsics Hella, Pádár Luca-Szolnok (női U23 kormányos nélküli kettes)
- Zadravecz Julianna, Bohács Bianka Fruzsina (női serdülő kormányos nélküli kettes)
- Miklós Máté (férfi serdülő egypár)
- Korda Noel, Horváth Áron (férfi serdülő kormányos nélküli kettes)
- Kovács Kolos, Lőrincz Márk (férfi serdülő kétpár)
3.hely:
- Fehérvári Eszter (női felnőtt/U23 egypár)
- Holpert Eszter (női U23/felnőtt könnyűsúlyú egypár
- Fazekas Mátyás, Papp Csongor (férfi serdülő kétpár)
4.hely:
- Bencsics Kornél, Horváth Dávid (férfi serdülő kormányos nélküli kettes)
- Zadravecz Julianna, Bohács Bianka Fruzsina (női ifjúsági kormányos nélküli kettes)
- Rádai Bianka (női ifjúsági egypár)
5. hely:
- Sovány Blanka Vanda (női ifjúsági egypár)
- Szőllősi Balázs (férfi U23/felnőtt egypár)
6.hely:
- Mózes Mira (női serdülő egypár)
Felkészítő edzők: dr.Alföldi Zoltán, Biró-Lakó Szandra, Nagy Gábor.
A tavasz első hosszútávú versenyén 6 km-es távot kellett teljesíteni a sportolóknak, a felénél bójakerüléssel, üldözéses rendszerben.
Csapataink egypárban, kormányos nélküli kettesben és kormányos nélküli négypárevezősben is kiválóan szerepeltek. Para evezőseink kétpárevezősben indultak segítőjükkel.
Eredményeink:
ARANYÉRMESEK
• Női ifjúsági kettes: Tarlós Dóra, Tumpek Flóra
• Férfi ifjúsági kettes: Makai Samu, Tóth Bertold
• Férfi serdülő egypár: Miklós Máté
• Mix felnőtt PR3 kétpár: Fóris Norbert, Batári Annamária (RCS)
• Utánpótlás PR3 VI kétpár: Jankoff Attila Dávid segítője: Jakabovits Dániel
• Férfi felnőtt könnyűsúlyú kettes: Glázer Márió, Tóth Dániel
• Férfi masters kettes: Kokas László, Strochmayer Attila (FEC)
EZÜSTÉRMESEK
• Női felnőtt egypár: Fehérvári Eszter
• Férfi felnőtt PR3 ID kétpár: Vincze Dávid segítője: Korda Noel
• Női felnőtt kettes: Bencsics Hella, Pádár Luca (Szolnok)
BRONZÉRMESEK
• Férfi felnőtt PR3 ID kétpár: Varga Gábor segítője: Horváth Áron
• Női felnőtt könnyűsúlyú egypár: Holpert Eszter
Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítőjüknek!
Felkészítő edzők: dr. Alföldi Zoltán, Biró-Lakó Szandra, Nagy Gábor
További sok sikert kívánunk a Válogató versenyhez!
A 2024.évi Fiatal Reménységek Díjátadó Gálát márciusban rendezték meg a Magyas Sport Házában, ahol a GYAC is szép számban képviseltette magát.
A Sport XXI. versenysorozat legerdeményesebb evezős klubja a GYAC - Győri Atlétikai Club lett. Emellett mind versenyzőinket, mind edzőinket elismerték.
- Díjazott sportolóink:
Dancsecs Ármin, Gősi András, Barnabás Jakubik, Levente Kovács Kolos, Makai Samu, Papp Csongor, Pető Zsolt, Sovány Blanka Vanda, Tarlós Dóra, Tumpek Flóra, Vincze Dávid
- Díjazott edzők:
dr. Alföldi Zoltán, Biró-Lakó Szandra, Krenák Mihály, Nagy Gábor
Szívből gratulálunk mindenkinek a jól megérdemelt elismeréshez!
Hétvégén lezajlott az U18-U20-as Atlétika Országos Bajnokság, ahol Magyarország legtehetségesebb fiatal atlétái mérték össze tudásukat. A versenyen a Győri Atlétikai Club sportolói is kiemelkedően szerepeltek, és számos érmet szereztek!
- U18-as korosztály: A GYAC 9 éremmel a legeredményesebb klub lett ebben a kategóriában! Az éremtáblázaton 2. helyen végeztünk, összesen 2 arany-, 4 ezüst- és 3 bronzéremmel.
- U20-as korosztály: A GYAC sportolói 5 érmet gyűjtöttek, amellyel a legeredményesebb klubok közé kerültünk ebben a kategóriában is!
Gratulálunk minden versenyzőnek és edzőnek a fantasztikus teljesítményhez! Folytatjuk a kemény munkát, és tovább építjük a jövő bajnokait!
Kiváló eredmények a 35. Ergométeres Országos Bajnokságon!
A múlt hétvégén Sukorón rendezték meg a 35. Ergométeres Országos Bajnokságot, amelynek keretében a kétnapos Ergométeres Diákolimpiára is sor került. Szakosztályunk nagy létszámmal képviseltette magát ezen a rangos megmérettetésen, ahol versenyzőink kimagasló teljesítményt nyújtottak.
A verseny során a különböző korosztályok eltérő távokon mérték össze erejüket és állóképességüket:
- Tanuló, 11-12 évesek – 500 méter
- Tanuló, 13-14 évesek – 1500 méter
- Serdülő, ifjúsági, U23 és felnőtt kategóriák – 2000 méter
A verseny izgalmas pillanatai után büszkén soroljuk fel sportolóink kiemelkedő eredményeit:
- Aranyérmesek:
Férfi para PR2-es kategória – Szegedy Gergő
Női para PR3 ID B korcsoport – Csiza Ágnes
Férfi para PR3 ID 0 korcsoport – Kiss Levente
Férfi para PR3 ID A korcsoport – Vincze Dávid
Férfi para PR3 VI 0 korcsoport – Fóris Norbert
Férfi para PR3 ID 0 korcsoport – Varga Gábor
Férfi para PR3 ID A korcsoport – Major József
Férfi para PR3 ID D korcsoport – Lovenyák Zsolt
Női utánpótlás para PR3 – Juhász Kinga
Női ifjúsági – Sovány Blanka Vanda
Masters vegyes váltó – dr. Molnár Ákos, Réti Kornél (KEK), Jelinek Gábor (KEK), dr. Németh Ilona (FEC), Jakab Judit (FEC), Nagy-Huszár Anikó (AEK)
Egyetemi vegyes váltó – Fehérvári Eszter, Bencsics Hella, Csepel Zsófi (Vác), Csizmadia Ádám, Gasztonyi Péter László, Szöllősi Balázs
Tanuló 4. korcsoport A kategória – leány – Komáromy Laura
Tanuló 2. korcsoport A kategória – fiú – Dancsecs Ármin
- Ezüstérmesek:
Női para PR3 ID A korcsoport – Pataki Dalma
Férfi para PR3 ID 0 korcsoport – Érsek-Oross Máté
Női tanuló 14 év – Komáromy Laura
Férfi masters D korcsoport – Varga Gábor
Ifjúsági vegyes váltó – Sovány Blanka, Rádai Bianka, Tumpek Flóra, Barabás Márk, Tóth Bertold, Makai Samu
Serdülő vegyes váltó – Kiss-Kovács Blanka, Bohács Bianka, Varga Kata, Varga Benedek, Papp Csongor, Fazekas Mátyás
Tanuló 14 év vegyes váltó – Komáromy Laura, Poleczki Laura, Korda Heléna, Poleczki Márk, Bakó Zalán, Galambos Gábor
Női egyetemi – Fehérvári Eszter
Férfi egyetemi – Csizmadia Ádám
Ifi 1. korcsoport A kategória – leány – Rádai Bianka
Ifi 1. korcsoport A kategória – fiú – Makai Samu
Serdülő 1. korcsoport A kategória – fiú – Papp Csongor
Tanuló 1. korcsoport A kategória – leány – Darnói Szófia
- Bronzérmesek:
Férfi utánpótlás para PR3 VI kategória – Jankoff Attila Dávid
Női U23 könnyűsúlyú – Holpert Eszter
Férfi Ifjúsági könnyűsúlyú – Szabó Dávid
Férfi tanuló 13 év – Kalu Bence
Egyetemi vegyes váltó – Fazekas Fanni, Romsics Lili, Nagy Réka (Baja), Balog Zsombor (Szolnok), Fehérvári Imre, Glázer Márió
Felkészítő edzőink:
Bíró-Lakó Szandra, dr. Alföldi Zoltán, Krenák Mihály, Nagy Gábor, Szemethy Csilla, Székely István.
Óriási gratuláció minden versenyzőnknek és edzőinknek a fantasztikus teljesítményért!
Az 51. Fedettpályás Atlétikai Magyar Bajnokságon fiatal versenyzőink a felnőtt mezőnyben is remekül helytálltak, és fantasztikus eredményekkel tértek haza a múlt hétvégén!
Kovács László ezüstérmet szerzett súlylökésben.
- 17,17 méteres új szezonbeli legjobbjával állhatott fel a dobogó második fokára. Egész szezonban kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott, minden versenyéről dobogós helyezéssel tért haza.
Makovinyi Attila két számban is rajthoz állt, és mindkét távon egyéni csúcsot futott!
- 1500 méteren 3:52,01-es idővel a 6. helyen végzett.
- 3000 méteren szoros küzdelemben az 5. helyet szerezte meg 9:07,03-mal.
Zemen Zalán, a hétvége egyik legsokoldalúbb versenyzője több számban is megmérette magát.
- 60 méteren a 8. helyen végzett az előfutamban, összesítésben pedig a 22. lett.
- Gátfutásban fantasztikus új egyéni csúccsal, 8,19 másodperces idővel az 5. helyet szerezte meg a döntőben.
Csete Hunor is nagyszerűen teljesített!
- 60 méteres gátfutásban, 8,63 másodperces új egyéni csúccsal a 7. helyen végzett.
Kovács Kristóf súlylökésben remekelt
- 15,22 méteres új egyéni rekorddal a 7. helyet szerezte meg.
Zsolnay Balázs atlétánk a hétvége egyik legnagyobb meglepetése volt!
- 60 méteres síkfutásban az előfutamban új egyéni csúcsot futott (7,08 mp), majd a B döntőben még tovább javított, és 6,99 másodperces idővel áttörte a 7 másodperces álomhatárt! Ezzel összesítésben a 10. helyen zárt.
Női csapatunk
(Polgár Zsófia – U18, Magyari Flóra – U20, Tolnay Réka – U18, Sipos Veronika – U18) 3:54,71-es idővel a 4. helyet szerezte meg.
Férfi váltónk
(Simon Péter – U23, Tölgyes Zalán – U23, Marx Bence – U23, Zemen Zalán – U20) 3:25,35-tel az 5. helyen végzett.
Szívből gratulálunk minden versenyzőnknek és edzőiknek a kimagasló teljesítményhez!
A Győri Atlétikai Club, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara közreműködésével csatlakozott a duális képzőhelyekhez, hogy a fiatal sportolók ne csak a pályán, hanem a szakmai életben is sikeresek legyenek!
A duális képzés keretében a résztvevők nemcsak elméleti tudást szereznek, hanem aktívan részt vesznek a GYAC életében, így közvetlenül is megtapasztalhatják a sportszervezés és edzői munka kihívásait. A technikumi képzés végén Sportedző – sportszervező szakmát szerezhetnek, miközben betekintést nyernek az utánpótlás-nevelés, az élsport és a klubműködés kulisszái mögé.
Ez a lehetőség azon túl, hogy a sportpályafutásukat segíti, a civil életre való felkészülésben is fontos szerepet játszik. A GYAC büszke rá, hogy támogathatja a fiatal tehetségeket ezen az úton! Hajrá GYAC, hajrá fiatalok!
Óriási büszkeség a Győri Atlétikai Club számára, hogy két kiváló sportolónk is bekerült az atlétikai világranglista TOP100-as mezőnyébe!
Böndör Márton és Torma Anett kitartó munkájuknak, tehetségüknek és elhivatottságuknak köszönhetően a világ legjobb atlétái között szerepelnek! Ez nemcsak az ő egyéni sikereik, hanem az egész klub számára inspiráció és motiváció, hogy kemény munkával a legnagyobb álmok is valóra válhatnak.
Gratulálunk Mártonnak és Anettnek! Továbbra is szurkolunk nektek az újabb csúcsok meghódításához!
Atlétáink ismét bizonyítottak! A fedettpályás szezon első nagy megmérettetésén, a Nyíregyháza Openen népes és erős mezőnyben álltak rajthoz, ahol számos egyéni csúcs és kiemelkedő eredmény született.
Kiemelkedő teljesítmények:
arany: Zemen Zalán– U20 60m gát (8,01)
ezüst: Birtha EnikőAnna – U18 60m gát (8,99)
ezüst: SiposVeronika – U18 60m gát (8,99)
ezüst: Csete Hunor– U20 60m gát (8,53)
ezüst: MakovinyiAttila – 1500m (3:55,39)
ezüst: KovácsLászló – súlylökés (16,57)
bronz: PolgárZsófia – 200m (26,21)
bronz: Kapuy Júlia– hármasugrás (11,89)
További szép eredmények:
Zemen Zalán – 4. hely felnőtt 60m gát (8,35)
Gottwald Ábel – 4. hely hármasugrás (12,72)
Kiss Bálint – 5. hely súlylökés (11,01)
Sipos Veronika – 6. hely 400m (59,47)
Csete Hunor – 6. hely felnőtt 60m gát (8,84)
Kapuy Ádám– 6. hely hármasugrás (12,15)
Polgár Zsófia – 7. hely 60m
Radics Luca Róza – 7. hely 200m (26,93)
Tolnay Réka – 8. hely 400m (1:00,88)
Szentgyörgyi Léna – 8. hely U16 60m gát (10,60)
Gratulálunk minden versenyzőnek!
A fedettpályás szezon most indul csak igazán, és reméljük, ez a lendület kitart a februári országos bajnokságig, amelyet szintén a Nyíregyházi Atlétikai Centrumban rendeznek.
Az új esztendőben rúdugrónk megkezdte Olaszországban a fedett pályás idényt egy versennyel, és fantasztikus eredménnyel indította a 2025-ös évet.
Ez a legjobb szezonkezdés: Böndör Márton mindössze 5 centiméterrel maradt el egyéni csúcsától, és 536 centiméteres eredményével a második helyen végzett a padovai rúdugró és magasugró konferenciaversenyen.
A viadal után Marci és edzője, Böndör Dániel részt vett Európa legsikeresebb rúdugróedzőinek előadásain. A szakmai tapasztalatok és kapcsolatépítés tovább gazdagítják a csapat fejlődését.
Böndör Dániel így értékelt: "Már negyedik éve veszek részt a padovai konferencián. Minden évben remek előadásokat tudunk meghallgatni, a szervezők mindig kitesznek magukért. Idén is olimpiai, világ- és Európa-bajnoki érmes edzők mutatták be, hogyan dolgoznak versenyzőikkel, milyen gyakorlatokat alkalmaznak, milyen edzésmódszerekkel készülnek. Sok hasznos tapasztalattal bővültünk ismét és sikerült kapcsolatot építeni külföldi edzőkkel is. Köszönjük a szakosztálynak az ottlétünk támogatását!"
Az atléták szakosztályvezetője, Kószás Kriszta készítette el a szakág idei értékelését.
Az előző évekhez képest idén is előre tudott lépni a szakosztály – főként létszámban és az eredmények minőségében. Ez alátámasztja, hogy nagyobb bázisból/merítésből dolgozva több jó eredmény érhető el.
Jelenleg a szakosztályban 377 tagunk van – a tavaly decemberi létszám ehhez képest 312 volt. Ötéves kortól a szenior versenyzőkig mindenkinek tudjuk biztosítani azt, hogy az atlétikát versenyszerűen, vagy csak hobbiból űzni tudja.
A Magyar Bajnokságok tekintetében 75 alkalommal állt GYAC-sportoló a dobogó valamelyik fokán, ebből 32 aranyérmet, tehát bajnoki címet jelentett a klub számára. Ezen kívül 23 ezüst- és 20 bronzérem került még hozzánk.
Az országos bajnokságokon az első 8 hely valamelyikét 145 alkalommal szerezték meg sportolóink az év során.
A magyar válogatott mezt 12 sportolónk ölthette magára idén.
A versenyeken való részvétel mellett rendezők is többször voltunk: diákolimpia országos döntőket, szövetségi versenyeket hoztunk a városba, valamint Kiss Dániellel társszervezői voltunk a WHB-III. Győri Zöld Futásnak is. A jövő évvel kapcsolatban már több lefixált rendezvényünk is van: ismét lesz atlétika diákolimpia országos döntő és magyar bajnokság is az OSP-ben.
A számok mellett mindenképpen ki kell emelni néhány eredményt, ami áttörést jelentett a szakosztály számára, és ami mögött az utóbbi néhány év tudatos és kemény munkája látszik meg.
A fedettpályás szezonban Böndör Márton (U23) nyert rúdugrásban a felnőtt bajnokságon – így 2017 után ismét lett felnőtt bajnoka az atlétika szakosztálynak. Ezt követően Marcinak remek szezonja volt, folyamatosan egyéni csúcsot javított és uralta a hazai mezőnyt – a fedettpálya mellett bajnok lett szabadtéren a felnőtt és az U23-as mezőnyben is, valamint több nemzetközi versenyre is eljutott. Nagyon bízunk benne és egyértelműen azon dolgozunk, hogy támogatni tudjuk abban, hogy nemzetközi szinten is jegyezzék a nevét – ebben a tekintetben mindenképp fontos lesz a jövő év. Edzője: Böndör Dániel.
Fekete Sára eredményei mellett sem mehetünk el szó nélkül. Az U16-os korosztály egyik legkiemelkedőbb versenyzője, az időeredményei nemzetközi szinten is a top kategóriába tartoznak. Természetesen mivel fiatal, így a fókusz azon van, hogy minél stabilabb alapot adjunk számára ahhoz, hogy ez a kiemelkedő eredmény felnőtt korában kamatozni tudjon. Sára ötször lett korosztályos magyar bajnok idén: győzött fedettpályán és szabadtéren 1500 és 3000 méteren, valamint a mezei futásban 3000 méteres távon. Az U16-os Öt Nemzet Válogatott Viadalon 2000 méteres távon nagy fölénnyel lett aranyérmes. Jövőre az EYOF-on való indulási jog, és az ottani eredményes versenyzés a cél. Edzője: Kószás Kriszta.
Remek szezonja volt Polgár Zsófiának is, aki fedettpályán 300 méteren lett U16-os magyar bajnok, majd szabadtéren két ezüst- és egy bronzérmet nyert. Emellett alapember volt csapatainkban: két arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet szerzett még váltóban és összetett versenyben. Nagy örömünkre ő is bekerült az U16os válogatottba. Edzője: Kószás Kriszta.
Sipos Veronika (U16) is jelentőset fejlődött, 300 méter gáton magabiztosan lett magyar bajnok, majd az U16-os válogatott viadalon 4. helyezett ugyanezen versenyszámban. Emellett az U16-os bajnokságban még egy ezüst- és egy bronzérem is hozzá került. Zsófi mellett a másik húzóember a csapatversenyekben, az ő mérlege ezen tekintetben: két arany, egy ezüst és egy bronz. Sári mellett Zsófi és Vera esetében is cél, hogy az EYOF-csapatba kerüljenek. Edzője: Kószás Kriszta.
Zemen Zalán (U18) három bajnoki címet szerzett egyéniben és két bronzérmet csapatban. Zalán esetében kiemelendő, hogy teljesítette az U18-as Európa-bajnokság szintjét, ahol a selejtezőből egyéni csúccsal jutott tovább, majd 23. helyen végzett 110 méteres gátfutásban. Zalánnak minden adottsága megvan az összetett versenyzéshez, így edzőjével a következő szezonban a tízpróbára fókuszálnak majd. Ebben lehetőséget látunk arra, hogy nemzetközi szinten a későbbiekben szép eredményeket érjen el. Edzője: Farkas Roland.
Az idei évben a csapatbajnokság 2. divíziójában szerepeltünk. Ezen a versenyen a klubok saját csapatot alkotnak, és a helyezések után pontszámokat kapunk. A 3 divízióban az első 3 helyezett csapat feljut, az utolsó 3 helyezett csapat pedig kiesik az adott ligából. A verseny pénzdíjas, és figyelembe kell venni a különböző indulási korlátozásokat is a csapat kialakítása során.
Az idei célunk az volt, hogy mindenképp feljutást érő helyen végezzünk, és jövőre Magyarország 16 legerősebb egyesülete között, az első divízióban szállhassunk versenybe a pontokért.
Nagy siker volt, hogy a második divízióban győzni tudtunk, és igazi csapatként küzdöttünk minden pontért. Különleges volt, hogy edzőink is kivették a részüket: Böndör Dániel (15 pont) rúdugrásban, Tóth-Kozák Rebeka (13 pont) 3000 méter akadályon és én :D (31 pont) 3000 méter akadályon és 5000 méteren kacsintott vissza egy rövid időre a versenyzői szerepbe. (CSB eredmények: http://csb.masz.hu/2024)
Bár hazai szinten rendszeresen dobogós helyen végeznek sportolóink, idén már nemzetközi szinten is próbálgatták szárnyaikat a győri fiatalok. Ebben szeretnénk a 2025-ös szezonban még előbbre lépni, ezek azok a tapasztalatszerzési lehetőségek, amelyek később felnőtt korosztályban stabil alapot adnak ahhoz, hogy ott is magasabb szinten versenyezhessenek.
Nehézség továbbra is az, hogy az érettségit követően főként Budapestre mennek tanulni versenyzőink. Szeretnénk, ha sportolóinkat megfelelően tudnánk támogatni abban, hogy civil életüket is Győrben alapozhassák meg és a klub megfelelő támogatást tudjon nyújtani ebben is. A győri egyetem folyamatos fejlődése mindenképp segítségünkre lesz abban, hogy itt tudják folytatni a tanulás mellett sportpályafutásukat is a GYAC-nál nevelkedettek.
A klub két új igazolása a Kovács testvérek, László és Kristóf (képünkön), akik súlylökésben értek el remek eredményeket. Velük mindenképpen erősödött a klub, reméljük, hogy Kiss Dániel tanítványai azzal a motiváltsággal tudnak majd 2025-ben versenyezni, amelyet látunk rajtuk nap mint nap edzés közben a pályán.
Azt gondolom, hogy ahhoz, hogy saját nevelésű kiemelkedő versenyzőink legyen elengedhetetlen az, hogy legyenek hozzájuk hasonló példaképek a pályán.
Jelenleg 13 főből áll edzői csapatunk, valamennyien nap mint nap segítik sportolóink fejlődését minden téren. Úgy gondolom, hogy kollégáimmal remek csapatot alkotunk és jó hangulatban tudunk együtt dolgozni a közös célokért.
Dombi Olivér – U6, U8
Tóth Virág – U10
Tóth-Kozák Rebeka – U10, U12
Nagy Rita – GYAC-futóklub
Horváthné Baumgartner Eszter – gerelyhajítás, dobó előkészítő csoport
Kiss Dániel – súlylökés, diszkoszvetés, kalapácsvetés
Farkas Roland – sprint, gát, ugrások és összetett versenyzés
Böndör Dániel – rúdugrás
Nyíri László – erőnléti edző, súlyemelés
Bognár János – hobbi csoport
Szalóki Richárd – közép-, hosszútáv futás
Slobodan Acimov – erőnléti edző, rehabilitáció
Kószás Kriszta – U12-es előkészítő csoport; U14, U16 versenyzői csoportok sprint-, gát- és középtávfutás
Hálásak vagyunk Lajtmann Zsoltnak, aki évek óta a szakosztály szponzora a Horn Magyarország Kft-vel, nagy segítséget jelent számunkra.
Szponzorok terén szeretnénk előre lépni 2025-ben, úgy gondolom, hogy most már olyan eredmények és létszám áll az atlétika szakosztály mögött, ami mögé érdemes beállni kisebb vagy nagyobb szponzorként is.
Szakosztályvezetőként nagyon fontosnak tartom, hogy ne csak az élsport domináljon, hanem mindenkinek, aki nálunk mozog, olyan alapot adjunk, amivel a mindennapos sport – és ezzel az egészséges életmód – beépül az életükbe. A sport olyan értékeket ad, amely az egész életre jó hatással van akár a mentális akár a fizikális oldalt tekintve.
Büszke vagyok arra, amit felépítettünk a szakosztályban: köszönöm a sportolók, az edzők munkáját és a szülők bizalmát és támogatását, valamint szponzorainknak az együttműködést.
A Győri Atlétikai Clubnál is járt a Mikulás, akit hosszú sorokban vártak a klub utánpótlásában sportoló kisebbek és nagyobbak az Olimpiai Sportparkban.
Mintegy négyszázan regisztráltak előzetesen, így volt dolga a Mikulásnak és segítőinek, akik örömmel látták az önfeledett mosolyt a gyerekek arcán.
"Egyesületünk számára kiemelten fontos a közösségépítés és az ilyen pillanatok megteremtése, amelyek még közelebb hozzák egymáshoz sportolóinkat és családjaikat" – írta közösségi oldalán klubunk.
A Magyar Evezős Szövetség 2024-ben is díjazta az év legjobb sportolóit és edzőit, és a Győri Atlétikai Clubból többen is a díjazottak között szerepeltek.
A női „jövő reménysége” Fehérvári Eszter lett, akinek edzője dr. Alföldi Zoltán.
Az év férficsapatának a Szigeti Ferenc (Csepel) és Szöllősi Balázs alkotta egységet választották meg. Edzőjük ifj. Pergel László.
Az év legjobb edzője a felnőtteknél dr. Alföldi Zoltán (GYAC), paraevezésben Nagy Gábor lett.
A díjakat 2025. január 10-én adják majd át a Bajnokok Gáláján.
A győri szakosztály evezősei továbbá elismerésben részesültek a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség díjátadó gáláján is, ahol az év egyetemi sportolóit díjazták a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika Arénájában.
A Széchenyi István Egyetem díjazottjai: Viandt Léna, Csepel Zsófia Luca, Fehérvári Eszter, Fazekas Fanni, Glázer Márió, Józsa Márton, Shah Amir, Balog Zsombor, Gasztonyi Péter László, Gasztonyi Barnabás. Felkészítőjük: dr. Alföldi Zoltán.
A Győri Atlétikai Club evezősei a napokban tartották meg hagyományos évzáró ünnepségüket. A rendezvényre több mint 130 evezős kapott meghívást. A rendezvény rövid gyászszünettel kezdődött. Idén három kiváló embert elveszített evezősök Pák Bélára, Prejczer Istvánra és az evezősök nagymamájaként ismert dr. Némethy Györgyné Magdikára emlékeztek.
Simon Róbert Balázs országgyűlési képviselő nyitotta meg az ünnepséget, majd Borkai Zsolt, a GYAC elnöki beszédében elmondta, hogy a jövő évi működés biztosított és kiemelte, hogy az evezős klub milyen fontos szerepet játszik a klub életében. Weisz Róbert a győri Graboplast VSE elnöke köszöntőjében kitért arra, hogy a két egyesület között az országban továbbra is páratlan az együttműködés. Külön gratulált az evezős csapatnak, amely idén is elnyerte az év evezős csapatának járó díját.
Papp Oszkár szakosztályvezető évértékelője elején kitért arra, milyen nehéz helyzetben van.
„Értékelni nagyon nehéz ilyen esetben, amikor a szakosztálynak ötvenkilenc magyar bajnoka és számtalan nemzetközi szinten is eredményes sportolója van. Előre elnézést kérek a jelenlévő sportolóktól, hiszen ha csak egy percet beszélnék mindenkiről, akkor estébe nyúlóan tartana a beszámoló” – mondta a szakosztály vezetője.
Ezt követően minden sportoló átvehette a megérdemelt jutalmakat. Gasztonyi László, a főtámogató Vill-Korr Kft vezetője idén sem érkezett üres kézzel. Hárommillió forintról szóló átutalási bizonylatot nyújtott át ünnepélyes keretek között Papp Oszkárnak. Gasztonyi László hosszú évek óta támogatja azokat a sportolókat is, akik három vagy több magyar bajnoki címet szereznek. Idén öt sportoló – Tumpek Flóra, Tarlós Dóra, Fehérvári Eszter, Kovács Kolos, Papp Csongor – éves tagdíját vállalta át a támogató, emellett gravírozott golyóstollat is adott át a versenyzőknek.
További négy különdíjat is kiosztottak. A Némethy-kupát a győri versenyen legeredményesebb evezős, Papp Csongor kapta. Simon Róbert Balázs különdíját Jakabovits Dániel vehette át. A Papp Oszkár szakosztályvezető által felajánlott ajándékot Sovány Blanka Vanda érdemelte ki.
A Pák Ász-kupa átadását nagy várakozás előzte meg. Az 1984-ben alapított serleget idén Pák Béla két lánya, Pák Eszter és Pák Viktória adta át. Rövid beszédükben nagyon fontosnak találták, hogy édesapjuk emlékének is adózva tovább viszik a hagyományt. Idén a megújult Pák Ász-kupát Fehérvári Eszter vehette át.
Forrás: kisalfold.hu
Dr. Alföldi Zoltánt, az evezős szakosztály vezetőedzőjét a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sportszövetség (MEFS) Nemzetközi Kapcsolatok Bizottságának alelnökévé választottak.
A MEFS célja az egyetemi versenysport népszerűsítése és eredményességének növelése, valamint az egyetemi hallgatók egészségének javítása rendszeres sportolási lehetőségek biztosításával – mindezt a Hajós Alfréd Tervben meghatározott program alapján.
A győri szakember tapasztalata és elkötelezettsége biztosan nagyban hozzájárul majd a nemzetközi kapcsolatok erősítéséhez és a hazai egyetemi sport fejlesztéséhez.
A bizottság tagjait ide kattintva érhetők el.
A közelmúltban rendezték meg a 35 km-es gyalogló magyar bajnokságot, ahol atlétánk, Torma Anett 3:34.17-es idővel második helyezést ért el.
A németországi Zittauban a Lusatian Race Walking keretében versenyeztek magyar sportolóink, és Anett itt is nagyszerűen helyt tudott állni a 35 km-es távon.
A hosszútávfutás mellett ilyenkor a gyaloglásnak is szezonja van, így örömmel látjuk sportolóink elkötelezettségét és kitartását az őszi versenyidőszakban.
Evezős sportolónk, Szöllősi Balázs részt vett a Magyar Olimpiai Bizottság Fiatal Sportvezetők Programján, amelyet az olimpiai kvalifikációban részt vett 18–35 éves sportolók számára indítottak. A program célja, hogy segítsen a sportolóknak pályafutásuk után is a sport világában maradni.
Balázs azon 16 élsportoló között volt, akik a képzésen elméleti és gyakorlati foglalkozásokon vettek részt. A program végén projekttervet kellett készíteni, melyben Balázs a Beach Sprint sportág hazai beindítását támogató projektet mutatta be nagy sikerrel. A sikeres prezentációt követően Balázs átvehette az elismerő oklevelet.
Sikeres évet zárt a győri ultratrianlonista. A GYAC sportolója, Rokob József idén három Ironman-versenyen indult, egy háromszoros, egy ötszörös és egy tízszeres viadalon, és mindegyiket megnyerte.
Az év első felében hazai versenyeken készült Rokob József, aki Szegeden maratont futott, továbbá teljesítette a Pécs és Harkány közötti országúti futóversenyt. Emellett pedig a tollaslabdát is beiktatta az edzésprogramba.
Rokob József úszásban, kerékpározásban és futásban is stabilan teljesít.Adódik a kérdés, hogy az ultratriatlon és a tollaslabda miként fér össze egymással.
„Nagyon jó kiegészítő sportág, egyrészt megtöri a monotonitást, amit futásnál és úszásnál, de még a kerékpározásnál is előjön. Nagyon jó kardióedzés, a sebesség- és irányváltásban is rendkívül hasznos. Szóval élvezem, sokat tollaslabdázom, sokszor késő estig nyomom az egyetemi kiscsarnokban” – kezdte Rokob József, aki idén először a franciaországi Colmarban teljesített egy háromszoros Ironmant.
Egy ilyen verseny 3800 m úszásból, 180 km kerékpározásból és a klasszikus maratoni táv lefutásából áll, ami valamivel több mint 42 km. Ezt kell annyi napon át teljesíteni, ahányszoros a viadal.
„Colmarban azt mértem le, milyen állapotban vagyok. Persze örül az ember, ha nyer, de általában egy ilyen versenyen nem a helyezés a lényeg, hanem az, hogy becsülettel végigcsinálja. Franciaországban nagyon meleg volt, az eredményhirdetésre lett hűvösebb idő, amit én jobban szeretek”
– folytatta a 46 éves sportoló, aki augusztus elején az észtországi Vinniben emelte a tétet, és öt napon át teljesítette a fenti távokat. Ott is első lett, majd jött az olaszországi tízszeres Ironman.
„A Garda-tó mellett Desenzano del Garda nevű település volt a verseny központja. A távok nehézségét az adta, hogy 1500 méter szintkülönbség volt a kerékpáros pályán, ezt kellett minden alkalommal tíz napon át pluszban legyűrni. Érdekesség, hogy pár kilométerre voltunk attól a helytől, ahol tizenegy éve a harmincszoros Ironmant teljesítettem, sőt, meg is nyertem. Most is első lettem a tízszeresen, de hangsúlyozom, ide sem a számszerű eredményért mentem” – folytatta Rokob József, aki azt is elmondta, ugyan kevesebb ideje van már edzeni, de mentálisan továbbra is nagyon erős.
Rokob József tudja, mi vár rá egy ilyen versenyen „Mikor a harmincszoros versenyt csináltam, akkor az első gyereket várta a feleségem. Most már három gyerkőc van, viszem a céget, így nyilván háttérbe szorultak a dolgok, a korábbiakhoz képest valamivel kevesebbet edzek, de heti hat-hét edzés átlagban így is összejön. Egy harmincszorost talán már be sem vállalnék, hiszen az közel negyven nap távollétet jelent a családomtól. Erre már nem nagyon van lehetőség. Bevallom, olyan, hogy holtpont, nálam nincs. Fejben kell erre felkészülni, és én ezt általában meg is teszem. Nem igazán hat meg a negyedik napon, hogy még hat ilyen táv vár rám. Tudom, mit vállalok, amikor benevezek egy versenyre” – fogalmazott a sportoló, aki nagy népszerűségnek örvend a versenytársai között.
„Ezt nem a hírnévért és a pénzért csináljuk, hiszen mi fizetjük a nevezési díjat, az utazást, a szállást. Viszont egymás között elismerjük azokat, akik ezt a sportágat űzik. Azért ez nem a fiatalok sportja, a tízszeresen ketten voltak nálam fiatalabbak a mezőnyben. Viszont a többiektől komoly dicséreteket kaptam, legendának is becéznek, illetve volt, aki elmondta, én vagyok neki a példaképe. Ezek természetesen nagyon jólesnek”
– mesélte Rokob József, aki egyébként több órát vert a másodikra a tíz nap alatt.
„Nagyjából minden nap hasonló idő alatt teljesítem a távot, legfeljebb húsz-harminc perc különbségek vannak. Erősségem a futás, sok minden azon múlik, mert talán az a legnehezebb és a legmonotonabb” – árulta el a titkát a vasember, akinek felkészülését a győri dr. Barthalos István segítette, míg a franciaországi versenyen Jagicza Kata, a másik két viadalon a váci Kolonics Tamás volt végig mellette.
Ami a jövőt illeti, arról még konkrétumok nincsenek, egy hónapon belül áll össze Rokob József 2025-ös versenyprogramja, de a tervei szerint egy tízszeres verseny mindenképpen tervben van. Eddig ebből hetet csinált már meg a pályafutása során.
Dr. Barthalos István is értékelte tanítványa eredményeit: „Az elmúlt szezon felkészülése nem volt zökkenőmentes, a család és a munka mellett harmadlagos lett az élsport ebben az évben Józsi számára, de a legjobb tudásunk szerint a fennmaradó időben mindent megtettünk azért, hogy a lehető legjobb formába kerüljön. Egy szezonban a tizennyolc Ironman teljesítése önmagáért beszél, és bízunk benne, hogy mielőbb a teljesített Ironmanek számában is Józsi lehet a világelső. Az biztos, készülünk a jövő évre, a versenyprogram a következő hetekben áll össze.”
Forrás: kisalfold.hu
Budapesten, a Down Alapítvány Rehabilitációs és Sportcentrum által rendezett IX. ergométerversenyen paraevezőseink kiemelkedően szerepeltek. A jó hangulatú megmérettetésen sportolóink 250, 500 és 1000 méteres távokon versenyeztek, és fantasztikus eredményekkel, valamint egyéni csúcsokkal tértek haza.
1. Iványi Ábel Ámon – 500 m (Férfi Utánpótlás, ID II.)
1. Jankoff Attila – 1000 m, (Férfi Utánpótlás, Vizuál)
1. Szegedi Gergő – 1000 m (Férfi Felnőtt, PR2)
1. Döngölő Ádám – 500 m (Férfi Utánpótlás, PR2)
2. Kiss Levente – 1000 m (Férfi Felnőtt, ID I.)
3. Érsek-Oross Máté – 500 m (Férfi Felnőtt, ID I.)
3. Csiza Ágnes – 500 m (Női Felnőtt, ID II.)
5. Vincze Dávid – 1000 m (Férfi Felnőtt, ID I.)
7. Major József – 1000 m (Férfi Felnőtt, ID I.)
8. Varga Gábor – 1000 m (Férfi Felnőtt, ID I.)
11. Bakó Marcell – 1000 m (Férfi Felnőtt, ID I.)
Felkészítő edzők: Nagy Gábor és Szemethy Csilla
Egy ponttal nyert U14-es összetett országos bajnokságot Horváth Bianka.
A Kecskeméten rendezett versenyen a négypróba C változatában nagyon izgalmas és szoros versenyben végzett az élen a Győri AC atlétája.
A másik versenyző, Gál Alíz Bozsóka ugyanebben a változatban a 17. helyet szerezte meg.
A négypróba C változatában a súlylökés, a diszkoszvetés és a gerelyhajítás mellett a lányok még távolugrásban versenyeztek.
Edzőjük Baumgartner Eszter.
Szombaton Zágrábban rendezték meg az atlétikai U16-os válogatott viadalt, ahol remekül szerepeltek sportolóink.
Fekete Sára megszerezte a maximális, 11 pontot a magyar csapat számára nagyszerű, magabiztos futással 2000 méteren, ahol új egyéni csúccsal ért célba (6:11,05).
Sipos Veronika remek futással ezüstérmet szerzett a 4x300 méteres váltóval, valamint egyéniben 300 méter gátfutásban új egyéni csúccsal (44,08) az értékes 4. helyet szerezte meg. Így csapatban 8, egyéniben 7 pontot szerzett a magyaroknak.
Három pontot szerzett 100 méteres síkfutásban Polgár Zsófia, majd a 4x100 méteres váltóban is helyet kapott, ahol sajnos az utolsó váltás nem sikerült, így a csapat nem ért célba.
Szintén 3 pontot hozott a válogatottnak Verő Dávid távolugrásban.
Meghívásosként, versenyen kívül szerepelt a viadalon Bajnok Alíz 100 méteres gátfutásban, ahol bebizonyította, hogy bár az országos bajnokságon elesett a gátfutás döntőjében, de helye van a válogatottban.
Csehország 502 pont; MAGYARORSZÁG 431,5 pont; Horvátország 317,5 pont; Szlovénia 264 pont; Szlovákia 241 pont.
A 24 éves Kovács László és az öt évvel fiatalabb Kristóf nagy reményekkel érkezett Győrbe. A két súlylökő a GYAC színeiben szeretné elérni célját.
„Mindketten fociztunk, kéziztünk, majd utána kezdtünk atletizálni, én volt, hogy egyszerre űztem mindhárom sportágat – kezdte a GYAC új igazolása, Kovács László. – Tizenhárom éves koromban mentem le először a súlylökőkhöz, gyerekkori barátom apukája volt az edző, és ő mindig mondta nekem, hogy az adottságaimmal országos bajnokot tudna belőlem faragni.”
Kovács Kristóf és László nagy reményekkel igazolt Győrbe, a GYAC színeiben szeretnék álmaikat elérni.Fotó: Csapó BalázsAz atléta elmondta: igazából mindegyik sportágat szerette, nem volt gondja a csapatsportokkal sem, de végül a súlylökés mellett maradt.
A GYAC volt számukra a legszimpatikusabb „Noha ez egyéni sport, azért csapatban dolgozunk, és nagyon jó volt a közeg, mindig segítettük, húztuk egymást, ami nagyon fontos, főleg az elején. Ez fogott meg engem és az öcsémet is, aztán idővel jöttek az eredmények is” – tette hozzá Kovács László, aki azt is elárulta: a 10 ezer lakosú Hevesről származnak, de aztán a fővárosi Ikarus BSE színeiben versenyeztek a későbbiekben, mert otthon nem tudtak annyi támogatást adni nekik. Edzőjük segítségével igazoltak az Ikarushoz.
Az elmúlt három évben nem tudtam előrelépni, nem jöttek úgy az eredmények, a technikában sem fejlődtem annyit, amennyit szerettem volna. Több klubot megkerestünk, és Kiss Dánielnél éreztük úgy, hogy felcsillant a szeme, hogy esetleg vele dolgozzunk. Láthatóan nagyon motivált volt, és nekünk is erre a fiatalos lendületre van szükségünk ahhoz, hogy előbbre tudjunk lépni
– fogalmazott a gazdasági informatikus végzettséggel rendelkező László, aki tervezi, hogy sporttal kapcsolatosa tanulmányokat is elkezd a győri Széchenyi-egyetemen.
„Jövőre szeretnék az Universiadén is szerepelni. Ezt a fő célom, hogy oda kijussak, és minél jobban szerepeljek majd” – tette hozzá a sportoló, aki országos bajnokként érkezik Győrbe.
Öccse U20-ban a nyáron második lett az ob-n, ráadásul ő most kezdte volna az egyetemet.
„Nem a Széchenyire vettek fel, de átjelentkezem, és félévtől már itt szeretnék tanulni. Hosszú távon természetesen mindegyikünk célja egy esetleges olimpiai részvétel. A bátyám a legjobb korban lesz a Los Angeles-i játékok idején, nekem kicsivel több időm van, de azt tudni kell, hogy a nemzetközi mezőny súlylökésben is brutálisan erős” – mondta Kristóf, akinek az U23-as Európa-bajnokság a fő célja a 2025-ös évben
Azt mindketten megerősítették, hogy már most imádják Győrt.
„Hétfőn költöztünk ide, de előzetesen többször voltunk itt heteket edzőtáborban, versenyeken. Fura, ugyanakkor nagyon izgalmas ez a nyüzsgés, ami jellemzi ezt a szép várost. A belvárosban lakunk, az egyetem és az OSP sincs messze. Reméljük, a sportban is elérjük azt, ami miatt ezt a döntést meghoztunk, azaz tudunk annyit fejlődni, hogy megvalósítsuk az álmainkat” – mondták egybehangzóan a testvérek.
Budapesten rendezték a magyar csapatbajnokságot, ahol három divízióban küzdhettek a csapatok.
Versenyszámonként az első 16 helyezett szerzett pontot, illetve további bónuszpontokat is lehetett gyűjteni. A Győri Atlétikai Club atlétikai szakosztálya kiharcolta a 2. divízió győzelmét, ezzel kvalifikált az első osztályba. Jövőre már a legerősebb egyesületek között indul a GYAC. A zömében fiatal versenyzőkkel felállt csapat az első nap végén a 3. helyen állt a rangsorban, a végső pontok összesítése után azonban az 1. helyen zárt.
Tizennyolc érmet – ebből 9 arany, 6 ezüst és 3 bronz – szereztek a GYAC atlétái az U14-es és U16-os területi Liga 3. fordulójában.
Horváth Bianka (képünkön) triplázott: súlylökésben, gerelyhajításban és diszkoszvetésben sem talált legyőzőre, ráadásul mindhárom versenyszámban egyéni csúcsot ért el.
Két aranyérmet szerzett Fekete Sára: ő 1500 és 3000 méteren is hatalmas fölénnyel tudott győzni.
Szintén két aranyat nyert Polgár Zsófia, miután szombaton megnyerte a 100 és a 300 méteres síkfutást is. Vasárnap pedig 300 méteres gátfutásban a dobogó második fokára állhatott fel. Utóbbi számban Sipos Veronika győzött magabiztosan. Veronika még két ezüsttel is gazdagabb lett: 80 méteres gátfutásban és 300 méter síkon is második lett – érdekesség, hogy mindkét távon csupán edzéstársai értek előtte célba.
Bajnok Alíz nagy egyéni csúccsal nyert 80 méter gáton, majd lett második helyezett távolugrásban.
Egyéni csúccsal második lett Szentgyörgyi Léna magasugrásban, Gál Alíz Bozsóka pedig súlylökésben.
Bronzéremnek és egyéni csúcsnak örülhetett Holczer Anett 80 méteres gátfutásban, így a teljes dobogót elfoglalták a GYAC-os lányok ebben a versenyszámban. Szintén egyéni csúccsal állhatott a dobogó harmadik fokára Horváth Márton Ferenc rúdugró.
Nagy hajrában, rendkívül szoros versenyben a harmadik helyen ért célba Tolnay Réka 800 méteren.
Két hét múlva következik az U16-os magyar bajnokság, amelyre jó felkészülési állomás volt a kaposvári megmérettetés.
A versenyzőket Baumgartner Eszter, Böndör Dániel és Kószás Kriszta edzők készítették fel.
U14:
1. Horváth Bianka súlylökés 13,58 PB
1. Horváth Bianka gerelyhajítás 36,85 PB
1. Horváth Bianka diszkoszvetés 29,56 PB
2. Gál Alíz Bozsóka súlylökés 10,46 PB
2. Szentgyörgyi Léna magasugrás 1,37 PB
4. Gál Alíz Bozsóka diszkoszvetés 19,58 PB
5. Gál Alíz Bozsóka gerelyhajítás 20,32
5. Török Dalma 300m 45,95
5. Papp Márk rúdugrás 2,40
7. Kálmán Róza rúdugrás 2,10
U16:
1. Polgár Zsófia 100m 12,48
1. Polgár Zsófia 300m 41,05
1. Fekete Sára 1500m 4:30,52
1. Sipos Veronika 300m gát 44,46
1. Bajnok Alíz 80m gát 11,98 PB
1. Fekete Sára 3000m 9:33,73 PB
2. Bajnok Alíz távolugrás 5,13
2. Polgár Zsófia 300m gát 45,93
2. Sipos Veronika 80m gát 12,06
2. Sipos Veronika 300m 41,60
3. Holczer Anett 80m gát 12,23 PB
3. Tolnay Réka 800m 2:27,41
3. Horváth Márton Ferenc rúdugrás 3,50 PB
4. Varga Csenge Dorina 800m 2:27,57
4. Segovits Kata gerelyhajítás 29,23
5. Holczer Anett távolugrás 4,92
5. Kálmán Lujza 800m 2:27,65
5. Bajnok Alíz 100m 13,17
6. Lévai Lili ötösugrás 15,19 PB
6. Kálmán Lujza 300m 43,39
7. Tolnay Réka 300m 43,81
8. Felföldi Janka 1500m 5:18,73 PB
8. Varga Csenge Dorina 300m 43,90
8. Lévai Lili gerelyhajítás 24,84 PB
A hétvégén rendezték az evezősök Egyetemi Európa Bajnokságát A horvátországi Zágrábban. A Széchenyi egyetem 14 evezőssel képviselte magát.
A verseny félidejében óriási meglepetésre a Széchenyi egyetem állt a pontverseny élén. Nagy volt az izgalom, hiszen 68 egyetem indult a versenyen. Nem volt okuk a versenyzőknek a végén szomorkodni, csak a házigazda zágrábiak előzték meg őket. A második hely kiváló eredménynek számít. A győri Fehérvári Eszter kétszer is a dobogó legfelső fokára állhatott. A versenyzőket dr. Alföldi Zoltán vezetőedző készítette fel.
Női könnyűsúlyú egypár: Fehérvári Eszter.
Női könnyűsúlyú kétpár: Csepel Zsófia, Fehérvári Eszter.
Férfi könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes: Gasztonyi Péter László, Balog Zsombor, Glázer Márió, Józsa Márton.
Női kormányos nélküli kettes: Viandt Léna, Fazekas Fanni.
Férfi kormányos nélküli kettes: Gasztonyi Barnabás, Shah Amír.
Férfi könnyűsúlyú kormányos nélküli kettes: Glázer Márió, Gasztonyi Péter László.
Mix négypár: Fazekas Fanni, Viandt Léna, Gasztonyi Barnabás, Shah Amír.
Férfi kétpár: Csizmadia Ádám, Pető Benedek.
A képen dr. Alföldi Zoltán vezetőedző az Európa-bajnok Csepel Zsófiával és Fehérvári Eszterrel.
A kanadai St. Catharines-ben az U23-világbajnokságon a hetedik helyen zárt a férfi könnyűsúlyú kétpárevezős csapat.
A Szőllősi Balázs és Szigeti Ferenc (előbbi Győri Atlétikai Club, utóbbi Csepel Evezős Klub) alkotta egység – mely a reményfutamból kvalifikálta magát a B döntőbe – végig magabiztosan versenyezett, és rajt-cél győzelmet aratott a guatemalai és a hongkongi csapat előtt. Összesítésben ezzel a hetedik helyet szerezte meg az egység.
Szöllősi Balázs edzője dr. Alföldi Zoltán, aki a GYAC evezősszakosztályának vezetőedzője.
Nyolc magyar egység – közte a GYAC-os Szöllősi Balázsé – vesz részt a kanadai St. Catharines-ben vasárnap rajtoló evezős világbajnokságon, amelyen csak az olimpia programjában nem szereplő számokban rendeznek versenyeket. A regatta egyben az U23-as és U19-es korosztály vb-je is lesz.
A magyar szövetség tájékoztatása szerint a felnőtteknél könnyűsúlyú egypárban Bene Dorottya lesz érdekelt, míg az U23-asoknál a Koncsik Dominik, Ujhelyi Mihály duó kétpárban, a Szöllősi Balázs (a képen balra), Szigeti Ferenc kettős pedig könnyűsúlyú kétpárban áll rajthoz.
Az U19-eseknél Rádai Bianka és Mózes Márk egypárban, Demkó Janka és Nagy Zsófia kétpárban, Szente Dóra Rebeka és Bagdács Szonja pedig a kormányos nélküli ketteseknél méreti meg magát. Emellett férfi négypárban is lesz magyar egység, a Rigó Barnabás, Kup Barnabás, Hajdú András, Hajdú Márton alkotta kvartett.
A vb vasárnap a felnőtt és az U23-as korosztály előfutamaival kezdődik, majd szerdán a legfiatalabbak is bekapcsolódnak a küzdelmekbe. Az A döntőket jövő hétvégén rendezik.
Szöllősi futama vasárnap magyar idő szerint 21.17 órakor kezdődik, és élőben itt követhető: www.worldrowing.com.
Öt érmet szereztek a GYAC atlétái az U20-as és U23-as országos bajnokságon, melyet Szolnokon rendeztek meg.
Magabiztosan, egyéni csúccsal szerezte meg a bajnoki címet Böndör Márton rúdugrásban, majd a 4x100 méteres váltóban Makovinyi Attila, Marx Bence és Zsolnai Balázs oldalán még egy bronzérmet is nyert.
További három, harmadik helyezést elérő versenyzőink:
Sérülése után fokozatosan tér vissza Kapuy Júlia, aki hármasugrásban állhatott fel a dobogó harmadik fokára.
Bronzérmes lett Radics Luca Róza 400 méteres gátfutásban, valamint a férfi 4x400 méteres váltó is Marx Balázs-Marx Bence-Marx Bálint-Makovinyi Attila összeállításban.
1. Böndör Márton rúdugrás 541 PB
3. Makovinyi Attila-Zsolnai Balázs- Marx Bence- Böndör Márton 4x100m 43,82
3. Marx Bence-Marx Balázs-Marx Bálint-Makovinyi Attila 4x400m 3:47,07
4. Zsolnai Balázs 100m 11,24 PB
5. Horváth Márk diszkoszvetés 41,51 PB
6. Marx Bence 400m gát 56,10 PB
6. Borbás Petra Emma 200m 26,50 PB
7. Borbás Petra Emma 100m 13,14
7. Marx Balázs 5000m 15:32,57
8. Marx Bence 400m 50,90
8. Makovinyi Attila 1500m 4:07,53
3. Kapuy Júlia hármasugrás 11,61
3. Radics Luca Róza 400m gát 1:07,74
5. Tölgyes Zalán 100m 11,18
5. Kapuy Júlia távolugrás 5,24
6.hely Simon Péter 400m 50,49
6. Simon Péter 200m 22,28
7. Alexovics Dániel 200m 22,39
7. Magyari Flóra 1500m 5:01,38 SB
8. Tölgyes Zalán 200m 22,42
Válogatott utánpótlás atlétáink sikeres versenyen vannak túl. Zemen Zalán élete első Európa-bajnokságán remekül szerepelt, Böndör Márton pedig dobogós az U23-as válogatott viadalon.
Zemen Zalán, a Győri AC kiváló gátfutója az U18-as korosztály kontinensviadalán a szlovákiai Besztercebányán rendezett U18-as Európa-bajnokságon az előfutamból helyezéssel jutott tovább, az elődöntőben erős mezőnyben a futam 8. helyezettje lett 110 méteres gátfutásban, ami összesítésben a 23. helyre volt elég.
Július 20-án a Krakkóban rendezett 4 nemzet válogatott viadalán (Lengyelország, Csehország, Ukrajna, Magyarország) Böndör Márton erős mezőnyben 525 centiméteres eredménnyel harmadik helyen végzett rúdugrásban.
Zemen Zalán (képünkön) 23. helyen végzett az U18 korosztály kontinensviadalán.
Élete első Európa-bajnokságán remekül szerepelt a Győri AC kiváló gátfutója, aki az előfutamból helyezéssel jutott tovább. Az elődöntőben erős mezőnyben a futam 8. helyezettje lett 110 méteres gátfutásban, ami összesítésben a 23. helyre volt elég.
Zalán edzője Farkas Roland, erőnléti edzője, Nyíri László.
A Krakkóban rendezett U23-as korosztály számára kiírt 4 nemzet válogatott viadalán (Lengyelország, Csehország, Ukrajna, Magyarország) Böndör Márton rúdugrásban az erős mezőnyben 525 centiméteres eredménnyel harmadik helyen végzett.
Edzője Böndör Dániel.
A hétvégén rendezték a szegedi Maty-éren az evezősök országos bajnokságát. A Győri Atlétikai Club Evezős szakosztálya 130 versenyzővel vett részt a rendezvényen.
Nem fogadta az időjárás a kegyeibe a sportolókat. A közel 40 fokos hőség nagyon megviselte őket. Az edzők vállát most is nagy teher nyomta. A tét nem volt kicsi, hiszen eddig zsinórban 10-szer nyerte meg a klub az év evezős klubja címet.
Az első nap után az örök rivális Csepel csapata komoly előnyre tett szert. A második nap után faragtak a hátrányukból a GYAC-osok. Jött a harmadik nap, amely után ugyan kis előnnyel, de megelőzték a csepelieket a győriek.
Az izgalom fokozódott, hiszen a zárónapon fej fej mellett haladt a két csapat. A nap végén viszont 30 pont különbséggel a győriek örülhettek jobban.
Az egyesület vezetése rövid értékelésében gratulált a 28 megszerzett bajnoki arany-, a 28 ezüst- és a 24 bronzéremnek. Két sportoló külön dicséretben is részesült: Tarlós Dóra és Tumpek Flóra háromszor állt fel a képzeletbeli dobogó legfelső fokára.
A verseny záróünnepségén Cseh Ottó, a Magyar Evezős Szövetség elnöke adta át Papp Oszkár szakosztályvezetőnek az év evezős klubjának járó serleget. Az év edzője dr. Alföldi Zoltán, a GYAC vezetőedzője lett.
A sportolókat dr Alföldi Zoltán vezetőedző irányítása mellett Lakó Szandra, Nagy Gábor, Krenák Mihály és Lacsik Péter edző készítette fel.
ARANYÉRMESEK
1. Férfi tanuló 14 éves kétpár: Papp Csongor, Kovács Kolos
2. Férfi tanuló 11 éves egypár: Tóth Sebestyén
3. Férfi tanuló 11 éves egypár: Dancsecs Ármin
4. Férfi tanuló 12 éves egypár: Kalu Bence
5. Férfi tanuló 14 éves egypár: Papp Csongor
6. Férfi tanuló 14 éves kormányos négypár: Papp Csongor, Kovács Kolos, Kispál András, Tolnai Levente kormányos: Jakabovits Dániel
7. Mix tanuló 11-13 éves kormányos négypár: Korda Heléna, Komáromy Laura, Poleczki Márk, Hatos József kormányos: Dancsecs Ármin
8. Női serdülő nyolcas: Tarlós Dóra, Tumpek Flóra, Mózes Mira, Kovács Adél, Kovács Csilla, Németh Lea, Szabó Árnika, Varga Kata kormányos: Jakabovits Dániel
9. Női serdülő kettes: Tarlós Dóra, Tumpek Flóra
10. Női serdülő kormányos négyes: Tarlós Dóra, Tumpek Flóra, Mózes Mira, Kovács Adél kormányos: Jakabovits Dániel
11. Női felnőtt könnyűsúlyú kettes: Fehérvári Eszter, Holpert Eszter
12. Női U23 könnyűsúlyú egypár: Fehérvári Eszter
13. Férfi ifjúsági négyes: Makai Samu, Tóth Bertold, Boros Áron, Pető Ágoston
14. Férfi felnőtt könnyűsúlyú kettes: Gasztonyi Péter László, Szabó Bence
15. Férfi felnőtt könnyűsúlyú négyes: Gasztonyi Péter László, Szabó Bence, Szőllősi Balázs, Szigeti Roland
16. Férfi masters négypár (D kategória): Lacsik Péter, Fazekas Tamás, Füzi Péter, Baki András
17. Férfi masters négyes (D kategória): Lacsik Péter, Fazekas Tamás, Füzi Péter, Baki András
18. Férfi masters kétpár (D kategória): Lacsik Péter, Fazekas Tamás
19. Mix masters kétpár (0 kategória): Ott Anna, Tóth Rómeó
20. Mix masters kétpár (D kategória): Füzi Péter, Vinczéné Borbély Zsuzsanna
21. Férfi masters nyolcas (0 kategória): Holpert András, Csiszár András, Kaczur Márton, Bakó Simon, Németh Bálint, Tóth Rómeó, Jáni Kornél, Józsa Márton kormányos: Oláh Máté
22. Férfi masters nyolcas (B kategória): Lovass Márk, Porubszky Norbert, Krenák Mihály, ifj.Lacsik Péter, Füzi Péter, Baki András, Fazekas Tamás, id. Lacsik Péter kormányos: Csiza-Pák Luca
23. Mix szabadidős kétpár: Krupánszky Lilla, Vámosi Dániel
24. Férfi szabadidős egypár: Vámosi Dániel
25. Női szabadidős egypár: Ott Anna
26. Férfi utánpótlás PR3 látássérült kétpár: Jankoff Attila Dávid segítője: Bohács Bianka
27. Férfi PR1 egypár: Pető Zsolt
28. Férfi PR2 egypár: Várszegi Pál István
EZÜSTÉRMESEK
1. Női masters egypár (0 kategória): Ott Anna
2. Mix masters nyolcas (D kategória): Kokas László, Lacsik Péter, Fazekas Tamás, Pénzes Csaba, Biró-Lakó Szandra, Klausz Orsolya, Vinczéné Borbély Zsuzsanna, Fodor Beatrix kormányos: Jakabovits Dániel
3. Férfi masters kettes (D kategória): Lacsik Péter, Fazekas Tamás
4. Női masters kétpár (D kategória): Klausz Orsolya, Vinczéné Borbély Zsuzsanna
5. Férfi ifjúsági kettes: Makai Samu, Tóth Bertold
6. Férfi felnőtt könnyűsúlyú négypár: Gasztonyi Péter László, Szabó Bence, Szőllősi Balázs, Szigeti Roland
7. Férfi felnőtt könnyűsúlyú kétpár: Szőllősi Balázs, Gasztonyi Péter László
8. Női U23 könnyűsúlyú egypár: Holpert Eszter
9. Női felnőtt négyes: Bencsics Hella, Fehérvári Eszter, Angyal Zsófia, Füzi Boglárka
10. Mix tanuló 11-13 éves kormányos négypár: Darnói Zorka, Poleczki Laura, Kalu Bence, Tóth Bendegúz kormányos: Tóth Sebestyén
11. Férfi tanuló 12 éves kétpár: Tóth Sebestyén, Dancsecs Ármin
12. Férfi tanuló 13 éves egypár: Tóth Bendegúz
13. Férfi tanuló 13 éves egypár: Poleczki Márk
14. Férfi tanuló 13 éves egypár: Galambos Gábor András
15. Férfi tanuló 14 éves egypár: Kovács Kolos
16. Női tanuló 13 éves egypár: Korda Heléna
17. Mix tanuló 14 éves kormányos négypár: Papp Csongor, Kovács Kolos, Zadravecz Julianna, Bohács Bianka kormányos: Jakabovits Dániel
18. Női tanuló 12 éves egypár: Barro Valentina
19. Férfi serdülő nyolcas: Varga Benedek, Miklós Máté, Fazekas Mátyás, Korda Noel, Horváth Áron, Szabó Dávid, Lőrincz Márk, Szabó Marcell kormányos: Jakabovits Dániel
20. Férfi serdülő kétpár: Miklós Máté, Varga Benedek
21. Férfi ifjúsági nyolcas: Boros Áron, Makai Samu, Tóth Bertold, Pető Ágoston, Barabás Márk, Fazekas Mátyás, Szabó Dávid, Korda Noel kormányos: Csiza-Pák Luca
22. Női serdülő kettes: Mózes Mira, Kovács Adél
23. Női ifjúsági négypár: Tarlós Dóra, Tumpek Flóra, Sovány Blanka, Mózes Mira
24. Női masters egypár (D kategória): Vinczéné Borbély Zsuzsanna
25. Férfi masters egypár (0 kategória): Tóth Rómeó
26. Női felnőtt PR3 LTA ID kétpár: Csiza Ágnes segítője: Zadravecz Julianna
27. Férfi felnőtt PR3 látássérült kétpár: Fóris Norbert segítője: Jakubik Levente
28. Férfi PR1 egypár: Farkas Attila
BRONZÉRMESEK
1. Női ifjúsági nyolcas: Tarlós Dóra, Tumpek Flóra, Mózes Mira, Kovács Adél, Kovács Csilla, Németh Lea, Szabó Árnika, Sovány Blanka kormányos: Jakabovits Dániel
2. Női serdülő kormányos négyes: Kovács Csilla, Németh Lea, Szabó Árnika, Varga Kata kormányos: Tóth Sebestyén
3. Női masters négypár (B kategória): Ott Anna, Klausz Orsolya, Sáhó Eszter, Csákvári Eszter
4. Női masters egypár (0 kategória): Füzi Zsófia
5. Női masters egypár (D kategória): Klausz Orsolya
6. Női masters kétpár (A kategória): Gagyi Barbara, Biró-Lakó Szandra
7. Mix masters négypár (C kategória): Klausz Orsolya, Vinczéné Borbély Zsuzsanna, Füzi Péter, Baki András
8. Mix szabadidős kétpár: Varga Veronika, Zsupanek Vilmos
9. Férfi szabadidős kétpár: Jakubik Levente, Gősi András
10. Férfi szabadidőd négypár: Jakubik Levente, Bella Nimród, Gősi András, Dubi Gergő
11. Női U23 egypár: Bencsics Hella
12. Női felnőtt kettes: Bencsics Hella, Füzi Boglárka
13. Női felnőtt nyolcas: Bencsics Hella, Füzi Boglárka, Fehérvári Eszter, Holpert Eszter, Füzi Zsófia, Sovány Blanka, Romsics Lili, Angyal Zsófia kormányos: Csiza-Pák Luca
14. Női felnőtt könnyűsúlyú egypár: Holpert Eszter
15. Férfi felnőtt nyolcas: Boros Áron, Glázer Márió, Csizmadia Ádám, Szabó Bence, Pintér Dániel József, Gasztonyi Barnabás, Shah Amir, Tóth Bertold kormányos: Csiza-Pák Luca
16. Férfi ifjúsági négypár: Boros Áron, Pető Ágoston, Tóth Bertold, Barabás Márk
17. Férfi felnőtt négyes: Révész Péter, Shah Amir, Gasztonyi Barnabás, Tóth Dániel
18. Férfi felnőtt négypár: Szigeti Roland, Pető Benedek, Csizmadia Ádám, dr.Papp Gergely Márton
19. Férfi tanuló 13 éves egypár: Hatos József
20. Női tanuló 13 éves egypár: Komáromy Laura
21. Női tanuló kormányos négypár: Zadravecz Julianna, Bohács Bianka, Komáromy Laura, Korda Heléna kormányos: Jakabovits Dániel
22. Férfi serdülő kormányos négyes: Miklós Máté, Varga Benedek, Fazekas Mátyás, Szabó Dávid kormányos: Jakabovits Dániel
23. Férfi utánpótlás PR3 LTA ID kétpár: Érsek-Oross Máté segítője: Miklós Máté
24. Férfi felnőtt PR3 LTA ID kétpár: Vincze Dávid segítője: Korda Noel
4. HELYEZETTEK
1. Férfi felnőtt könnyűsúlyú kettes: Tóth Dániel, Glázer Márió
2. Női felnőtt kétpár: Fehérvári Eszter, Bencsics Hella
3. Női felnőtt könnyűsúlyú egypár: Ott Anna
4. Női serdülő négypár: Tarlós Dóra, Tumpek Flóra, Mózes Mira, Kovács Csilla
5. Női ifjúsági négyes: Kovács Csilla, Sovány Blanka, Németh Lea, Szabó Árnika
6. Férfi serdülő kettes: Korda Noel, Horváth Áron
7. Férfi serdülő kormányos négyes: Korda Noel, Horváth Áron, Szabó Marcell, Lőrincz Márk kormányos: Tóth Sebestyén
8. Férfi tanuló 13 éves egypár: Deák Ádám
9. Férfi tanuló 13 éves egypár: Szabó Bence
10. Női tanuló 13 éves egypár: Poleczki Laura
11. Férfi masters kétpár (C kategória): Füzi Péter, Baki András
12. Női masters kétpár (B kategória): Sáhó Eszter, Csákvári Eszter
5. HELYEZETTEK
1. Férfi serdülő négypár: Varga Benedek, Miklós Máté, Fazekas Mátyás, Korda Noel
2. Férfi serdülő egypár: Varga Benedek
3. Férfi ifjúsági négyes: Bőhm Botond, Szabó Dávid, Miklós Máté, Fazekas Mátyás
4. Női tanuló kétpár: Zadravecz Julianna, Bohács Bianka
5. Női serdülő négypár: Németh Lea, Szabó Árnika, Varga Kata, Kovács Adél
6. Női ifjúsági négypár: Németh Lea, Szabó Árnika, Kovács Csilla, Kovács Adél
7. Mix masters négypár (E kategória): Jániné Vass Andrea, Varga Veronika, Zsupanek Vilmos, Varga Tibor
8. Női szabadidős kétpár: Varga Veronika, Jániné Vass Andrea
9. Mix tanuló 14 éves kormányos négypár: Komáromy Laura, Korda Heléna, Tolnai Levente, Kispál András kormányos: Tóth Bendegúz
10. Férfi tanuló 13 éves egypár: Lázár Olivér
11. Férfi tanuló 13 éves egypár: Surányi Benedek Gábor
12. Férfi tanuló 13 éves egypár: Kalu Bence
13. Férfi felnőtt PR3 LTA ID kétpár: Bakó Marcell segítője: Ódor Márton
14. Férfi felnőtt kétpár: dr.Papp Gergely Márton, Szigeti Roland
6.HELYEZETTEK
1. Női ifjúsági egypár: Sovány Blanka
2. Női U23 egypár: Angyal Zsófia
3. Férfi U23 egypár: Pető Benedek
4. Női felnőtt kettes: Angyal Zsófia, Romsics Lili
5. Férfi felnőtt könnyűsúlyú négyes: Józsa Márton, Ódor Márton, Glázer Márió, Tóth Dániel
6. Férfi masters kétpár (0 kategória): Holpert András, Németh Bálint
7. Férfi masters egypár (C kategória): Baki András
8. Női tanuló 13 éves egypár: Darnói Zorka
9. Női tanuló 13 éves egypár: Barro Valentina
10. Férfi felnőtt PR3 LTA ID kétpár: Varga Gábor segítője: Zadravecz András
7. HELYEZETTEK
1. Mix masters négypár (C kategória): Pénzes Csaba, dr.Molnár Ákos, Sáhó Eszter, Csákvári Eszter
2. Férfi felnőtt könnyűsúlyú négypár: Józsa Márton, Ódor Márton, Glázer Márió, Tóth Dániel
3. Női tanuló 14 éves egypár: Bohács Bianka Fruzsina
Szomorú hírt közölt Papp Oszkár, a Győri Atlétikai Club evezős szakosztályának vezetője: hosszan tartó betegség után 84 éves korában elhunyt Pák Béla, a sportág legendás győri edzője.
Pák Béla versenyzőként kezdte pályafutását, majd edző, huszonöt évig pedig vezetőedző volt, irányításával az ország meghatározó egyesülete lett a győri. Olykor még a hatalommal is szembement, hogy a győri érdekeket érvényesítse.
Egy korábbi interjúban elmondta: 1955-ben kezdett el evezni, a bátyja vitte le a telepre, s ott ragadt. Egy év múlva már tagja volt az ifjúsági bajnokságot nyert nyolcasnak. Nem sokkal később összeállt egy olyan egység, mely tulajdonképpen csak azért maradt le a római olimpiáról, mert vidéki volt. Bátyjával, Gyulával, Fábián Györggyel és Prájczer Istvánnal alkotott négyesük, melyben Kovács István volt a kormányos, gyakorlatilag mindig verte azokat a hajókat, melyekből végül összeállították az olasz fővárosban rendezett ötkarikás játékokon indult egységet.
„Hiszem, hogy nemcsak döntősök, de talán még érmesek is lehettünk volna. Persze ezt már sosem tudjuk meg, éppen ezért a mai napig fájó emlék ez számomra" – mondta annak idején Pák Béla, aki szép lassan aztán az edzőség felé orientálódott.
Elvégezte a Testnevelési Főiskolát, előtte viszont már a semmiből felépítette a párevezős szakágat. Az eredményeknek köszönhetően Szániel János, a Rába ETO elnöke vezetőedzőnek nevezte ki, és évről évre fejlődve az ország első-második klubja lett a győri. Az ő nevéhez fűződik a tanmedence létrehozása, mely akkor nemzetközi szintű létesítmény volt, a keletnémetek is a csodájára jártak.
A sportvezetőt 2000-ben leváltottak a vezetőedzői posztról.
Erről így nyilatkozott anno: „Nehezen éltem meg, mert azt rótták fel hibámnak, hogy túl kemény vagyok, de én mindig is azt vallottam, hogy rend, fegyelem nélkül nem lehet eredményesen dolgozni, becsületes embereket nevelni. A cél pedig elsősorban ez volt. Az élet azért engem igazolt, a fiókomban őrzök számos levelet, melyekben volt tanítványaim írták le – akik ma már komoly beosztásban vannak –, ha én nem vagyok, nem lett volna belőlük az, akikké váltak" – mondta büszkén Pák Béla, aki később azért elnökségi tagként visszakerült a klubhoz.
Ez éppen a mostani szakosztályvezetőnek, Papp Oszkárnak köszönhető, aki sokáig fűzte Pák Bélát, hogy térjen vissza a győri evezéshez.
„Pák Béla nekem is edzőm volt, így mikor vezető lettem, az első dolgom volt, hogy visszacsaljam a csónakházba. Rengeteget köszönhetek neki, mert bár edzőként roppant szigorú volt, mostanáig pedig talán a legnagyobb kritikusom is, de felnéztem rá, az emberré válásomban az egyik legnagyobb szerepe neki volt a rá jellemző szigorával, nevelési stílusával. Amíg egészsége engedte, hetente egyszer lekerékpározott a vízi telepre, az utóbbi időszakban viszont már csak telefonon tartottuk a kapcsolatot. A győri evezés egyik legrangosabb díja évtizedek óta a Pák-Ász-kupa, melyet természetesen viszünk tovább, ezzel is megőrizve Béla bácsi emlékét” – mondta Papp Oszkár.
Forrás: kisalfold.hu
Kihirdette az U18-as Európa-bajnokságra utazó keretét a Magyar Atlétikai Szövetség. A július 18. és 21. között a szlovákiai Besztercebányán rendezendő eseményen a Győri AC magyar bajnok 110 méteres gátfutója is szerepel az indulók között.
Zemen Zalán így nyilatkozott: „Nagyon örülök, hogy sikerült kijutnom az Európa-bajnokságra és hogy megint válogatott mezben futhatok. Megteszek mindent annak érdekében, hogy a legjobbamat nyújtsam és jó eredménnyel képviseljem Magyarországot és a GYAC-ot is. Ezúton is szeretném megköszönni elsősorban Farkas Roland edzőmnek, illetve Nyíri László erőnléti edzőnek, és mindenkinek, aki napról napra segített, hogy eljussak idáig. Rendkívül hálás vagyok, már csak futnom kell.”
Edzője, Farkas Roland így értékelt: „Zalán a nevezési ranglistán az ötven benevezett sportolóból a huszonkilencedik a 14,11-es idejével. A válogatott viadalon hátszéllel elért 13,98 másodperces idejével a huszonkettedik lenne. A célokat tekintve egyéni csúcsot lenne jó elérni. A 13,70 körüli idővel be lehet jutni a tizenhat közé.”
Zemen Zalán szerdán 16.40-kor fut először, amennyiben bekerül a következő körbe, akkor 19-én 16.55-kor folytatja. A döntő 19-én 19.45-kor lesz.
Eredményes félévet zárt a Győri Atlétikai Club, melynek taglétszáma már közelít az 1200-hoz, jelenleg 1163-an sportolnak a tíz szakosztályban. Az egyesületnél most a párizsi olimpia és paralimpia van fókuszban.
Az év legnagyobb sporteseménye az olimpia és a paralimpia a francia fővárosban, így mindenképpen örömteli, hogy mindkét eseményre kvalifikálta magát GYAC-versenyző, tornában Mészáros Krisztofer és Bácskay Csenge képviseli a klub színeit a július 26-án kezdődő ötkarikás játékokon, míg a parasportolók közül asztaliteniszben Szvitacs Alexa – aki három éve Tokióban bronzérmet szerzett – és a Szvitacs–Arlóy Zsófia páros szerzett indulási jogot, illetve nyitott még Arlóy egyéni indulása.
„Azt gondolom, ha olimpiai szemüvegen át nézzük ezen sportolók első fél évben elért eredményeit, akkor mindenképpen bizakodóak lehetünk. Bármilyen világversenyen ott voltak a topon ezek a versenyzők, és remélhetőleg ez így lesz majd a francia fővárosban is” – kezdte értékelését Kiss Dániel, a GYAC klubigazgatója.
A többi sportágban ugyan nincs olimpikon, de mindegyik szakosztályban egyértelműen látszik a fejlődés, valamennyi szakosztálynál kimagasló munkát végeznek az edzők, a sportolók, válogatottakat adnak, korosztályos szinten rendre világversenyeken vettek részt
Az evezés egyértelműen a klub egyik zászlóshajója, a közelmúltban is lett egy bronzérem az egyetemi világbajnokságon, ők egyébként a hazai bajnokságra készülnek, mely a jövő héten lesz. A szakosztály vezetőedzője, dr. Alföldi Zoltán a közelmúltban szerzett nívós amerikai diplomát. Ilyen végzettséggel Magyarországon csak három edző rendelkezik.
Atlétikában friss hír, hogy Zemen Zalán az U18-as Európa-bajnokságon 110 méter gáton indulhat.
A birkózóknál Pusztai Kata ért el a közelmúltban szép eredményt a nemzetközi porondon.
Cselgáncsban a válogatottak közül Farkas Szilvia jelenleg sérüléssel bajlódik, Vida András viszont értékes helyezéseket gyűjtött be, a napokban az Európai Egyetemi Játékokon ezüstérmes lett, emellett pedig már a kisebbeknél edzősködik.
"Ő példakép lehet, hiszen Győrben kezdett dzsúdózni, itt járta végig az utat a válogatottságig, és most ezt igyekszik átadni az utódoknak" – mondta utóbbi sportolóval kapcsolatban Kiss Dániel.
Az ökölvívók létszámban szépen gyarapodtak az elmúlt fél évben, már 79 tagja van a szakosztálynak. Ez nagyobb bázist, nagyobb merítési lehetőséget nyújt. Az itteni munka elismerése, hogy januárban Nagy Zoltán szakosztályvezetőt a magyar szövetség operatív igazgatónak nevezte ki.
A súlyemelőknek hétvégén lesz a bajnokság, itt több feltörekvő tehetség is versenyez, köztük a birkózóknál is jeleskedő Pusztai Kata, aki azonban most nem indul az ob-n.
A tenisz csapabajnokság ezekben a napokban is tart. Itt a korábbi évek alapján – és az eddigi fordulók alapján – az lehet a kérdés, hogy arany- vagy ezüstérmet szerez az együttes.
A klub „legfiatalabb” szakosztálya, a vívás is fejlődött. Ahogyan Kiss Dániel fogalmazott: itt még kell egy kis átfutási idő, illetve a legfontosabb, hogy megfelelő edzéshelyszínt tudjanak biztosítani. A remények szerint az iskolakezdésre ez meg tud valósulni, és akkor még látványosabb lehet az előrelépés.
„A kiemelt támogatás nagy segítség az egyesület működése szempontjából. Célunk nem lehet más, mint az, hogy szakmailag is előrelépjen az egyesület, minél több válogatottat neveljen ki és őket szeretnénk is megtartani” – mondta a klubigazgató.
A Győri Atlétikai Club a nyáron három sportágválasztó tábort tart 7 és 12 év közötti gyerekeknek. Az első turnus már le is ment, 27-en voltak, jövő héten 30-an jelentkeztek, az augusztusira pedig már le is kellett zárni a jelentkezést, mert 37-en vanak.
„Napi két sportággal ismerkednek a gyerekek. Az első hét nagyon sikeres volt. Jó visszajelzéseket kaptunk a gyerekektől, a szülőktől és a sportági edzőktől is, hiszen jó képességű gyerekek próbálták ki a tíz sportágat. Bízunk benne, hogy közülük minél többükkel találkozunk majd, ahogyan majd a másik két tábor résztvevőivel is. Nem egy, nem két gyerek jelezte, hogy szeptemberben is szívesen jönnének. Javaslatunk egyébként az, hogy a két kedvenc sportot válasszák ki, abban kezdjenek el edzeni, aztán az idő majd úgyis eldönti, merre tovább. A lényeg, hogy minél többen sportoljanak” – mondta végezetül Kiss Dániel.
Forrás: kisalfold.hu
Dr. Alföldi Zoltán,a Győri Atlétikai Club evezős szakosztályának vezetőedzője áprilisban sikeresen befejezte a Nemzetközi Olimpiai Bizottság, az Amerikai Olimpiai Bizottság és az amerikai Delaware-i Egyetem közös edzői képzését. A győri szakember a Magyar Olimpiai Bizottság delegáltjaként vehetett részt a képzésen, mely több részből állt.
Tavaly április és augusztus között online modulokon vett részt az edző, mely vizsgákkal zárult. Szeptemberben egy hetet Colorado Springsben, az Amerikai Olimpiai Felkészülési Központban, egy hetet New Jersey-ben a Princeton Egyetemen, és egy hetet a Delaware Egyetem töltöttek a hallgatók. Ezt követte a projektidőszak szeptember végétől idén március végéig. A kurzust most áprilisban Lausanne-ban, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság székházában vizsga zárta.
Dr. Alföldi Zoltán (balról a második) többek között Thomas Bachtól, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnökétől (középen) vette át a diplomát.Fotó: Christophe MoratalA sikeres hallgatók pár hete vehették át diplomájukat, melyet Tomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke, David Haggerty, a Nemzetközi Tenisz Szövetség elnöke és Pur Biel, a 2016 "Refugee" Olimpiai Csapat tagja és a Nemzetközi Olimpiai Bizottság tagja adott át a a sikeresen végzett 34 diáknak.
„Természetesen nagyon örülök, hogy sikerült a Nemzetközi Olimpiai Bizottság legmagasabb szintű edzői képzést sikeresen elvégeznem. A tanulmányaim során az általános részt szakmai gyakorlat követte, mely sportágspecifikus, akárcsak a projektmunka” – mondta dr. Alföldi Zoltán, aki Magyarországon a harmadik olyan szakember, aki elvégezte ezt az iskolát, korábban egy mohácsi származású atlétikai edző és egy budapesti birkózó edző szerzett ugyanilyen diplomát.
„Hazánk harmadik éve van a programban, mely körülbelül másfél évtizede kezdődött. A Magyar Evezős Szövetség elnöksége hagyta jóvá a jelentkezésemet, majd a Magyar Olimpiai Bizottságnál pályáztam, és miután megkaptam a támogatást, elkezdődhetett a tanulás, melynek a legnehezebb része az idő menedzselése volt.
A munka ugyanis nem állt meg, versenyek, edzőtáborok alatt kellett sokszor online vizsgáznom a világ különböző részein.
Ezekre persze készülni is kellett, de megérte, mert sok hasznos tapasztalattal lettem gazdagabb” – fogalmazott a szakember, aki a napokban jött hazai az egyetemi világbajnokságról, melyet Hollandiában rendeztek, és ezen a GYAC-os Fehérvári Eszter bronzérmet szerzett.
„Fantasztikus siker ez, a lengyel és olasz párossal ezerötszáz méterig tartotta a lépést az egység, emellett pedig maga mögé utasította az egyetemi világjátékok ezüst- és bronzérmesét, egy japán és egy dél-afrikai hajót” – tette hozzá Alföldi Zoltán, aki jövő héten az országos bajnokságon vezeti majd a GYAC csapatát, emellett pedig augusztusban és szeptemberben három nagy nemzetközi viadal vár számos győri válogatottra: az ifiknek a Jeunesse-kupa, az U23-asoknak Európa-bajnokságot rendeznek, és ekkor lesz az egyetemi Eb is.
Forrás: kisalfold.hu
A magyar küldöttség két bronzérmet szerzett az evezős egyetemi világbajnokságon, Rotterdamban. A hazai szövetség közösségi oldalán olvasható beszámoló szerint a Csepel Zsófia, Fehérvári Eszter könnyűsúlyú kétpár, illetve a férfi kormányos nélküli kettes, Szentpáli Gergő és Szentpáli Balázs végzett a harmadik helyen.
Fehérvári Eszter a Győri AC versenyzője. Edzője dr. Alföldi Zoltán.
Angyal Zsófia tanulmányait az Egyesült Államokban végzi szeptember óta, míg nyáron a Győri Atlétikai Club evezős csapatát erősíti. Tapasztalatairól, élményeiről kérdeztük.
– Milyen volt az első éved? Sok új élménnyel gazdagodtál?
– Sikeres tanévet tudhatok magam mögött mind tanulásban, mind evezésben. Tanulmányaim szempontjából nagyon erős szezonom volt. Az őszi félévben szerzett tapasztalataim segítségével tavasszal már sokkal biztosabb voltam, mind az angollal, mint a tanulási módszereim elsajátításával. Evezésben is rengeteget sikerült fejlődnöm, mind technikailag, mind erő-állóképességben.
– Milyen volt a versenyszezon kint?
– A tavaszi szemeszter előtt januárban két hetet töltöttünk Floridában, ott edzőtáboroztunk, és már akkor elkezdődtek a rangsorolások a versenyszezonra. Ezután pár hét benti munka következett ismét, mivel Massachusettsben még igazi téli időjárás volt. A versenyzés a csapat számára március közepén kezdődött, majd a tanév végéig gyakorlatilag minden héten versenyeztünk. A fő megmérettetésünk május végén volt, melyen sikerült az A nyolcasban képviselnem a csapatot. Az egységem harmadik, míg a csapatunk összesítésben második helyen végzett, amely egy nagy előrelépés volt a tavalyi negyedik helyezésünk után.
– A tanulást és az edzéseket hogyan tudod összeegyeztetni kint?
– Kint tizenöt fős szakmai stáb segíti a csapatot: edzők, segédedzők, pszichológus, dietetikus, gyógytornász, tanulmányi tanácsadó... Rendkívül hálás vagyok mindenkinek, aki azon dolgozik, hogy a lehető legjobb teljesítményt tudjuk biztosítani a sportban és az egyetemen is. Segítségükkel maximálisan meg van teremtve a lehetőség, hogy mind a tanulásban, mind a sportban sikeresek tudjunk lenni. A versenyszezonban a professzoraink is nagyon segítőkészek, így ekkor sem kell aggódni a tanulmányainkon.
– Ha jól tudjuk, egyre több magyar lány evez Amerikában, velük tartod a kapcsolatot, segítitek egymást?
– Igen, jelenleg többen is tanulunk külföldön evezős ösztöndíjakkal. Sajnos személyesen nem nagyon tudunk találkozni, hiszen az ország különböző pontjain vagyunk, de telefonon keresztül, ahogy időm engedi, igyekszem velük egy kicsit beszélgetni.
– Mik a terveid a nyárra és a jövőre?
– Nincs megállás nyáron sem. Szerencsés vagyok a kinti csapattársaimmal szemben, hiszen egész nyáron megvan a lehetőségem, hogy a GYAC-ban edzek és versenyezzek az itthoniakkal. Mivel kint nagyrész nyolcasokban versenyeztem, itthon pedig egyaránt versenyünk kis-és nagyegységben, úgy gondolom, jót is tesz egy kis változás. A következő állomás az országos bajnokság lesz.
A Győri Atlétikai Club evezős szakosztálya a nyári felkészülés kezdetén vett részt a bledi nemzetközi regattán, melyen 1 arany-, 5 ezüst- és 7 bronzérmet szerzett a 35 tagú küldöttség.
A verseny egyik célja a magyar bajnokságon induló csapatok tesztelése volt, ami összességében jól sikerült.
Férfi ifjúsági kormányos nélküli kettes: Tóth Bertold, Makai Samu.
Férfi ifjúsági kormányos nélküli kettes: Tóth Bertold, Makai Samu.
Női serdülő négypár: Tarlós Dóra, Tumpek Flóra, Mózes Mira, Kovács Csilla.
Női felnőtt nyolcas: Füzi Boglárka, Bencsics Hella, Sovány Blanka, Holpert Eszter, Angyal Zsófia, Romcsics Lili, Viandt Léna, Füzi Zsófia, kormányos: Tóth Dániel.
Női ifjúsági négypár: Tarlós Dóra, Tumpek Flóra, Sovány Blanka, Mózes Mira.
Férfi felnőtt nyolcas: Makai Samu, Boros Ádám, Tóth Bertold, Gasztonyi Barnabás, Shah Amír, Csizmadia Ádám, Pető Benedek, Pintér Dániel József, kormányos: Füzi Boglárka.
Férfi felnőtt kormányos nélküli négyes: Csizmadia Ádám, Szőllősi Balázs, Gasztonyi Péter László, Szabó Bence.
Női felnőtt kormányos nélküli négyes: Füzi Zsófia, Romcsics Lili, Holpert Eszter, Viandt Léna.
Női ifjúsági kormányos nélküli négyes: Tarlós Dóra, Tumpek Flóra, Mózes Mira, Kovács Csilla.
Férfi ifjúsági kormányos nélküli kettes: Pető Ágoston, Boros Áron.
Férfi felnőtt kormányos nyolcas: Glázer Márió, Barabás Márk, Makai Samu, Tóth Dániel, Shah Amír, Gasztonyi Barnabás, Pintér Dániel József, Révész Péter, kormányos: Füzi Boglárka.
Női felnőtt kormányos nélküli négyes: Bencsics Hella, Angyal Zsófia, Füzi Boglárka, Fehérvári Eszter.
Női nyolcas: Füzi Boglárka, Bencsics Hella, Fehérvári Eszter, Holpert Eszter, Angyal Zsófia, Romcsics Lili, Viandt Léna, Füzi Zsófia, kormányos: Tóth Dániel.
Sipos Veronika és Horváth Bianka is triplázott az U14-es és U16-os területi forduló második állomásán. A GYAC fiatal atlétái kitettek magukért Veszprémben, hiszen 10 arany-, 6 ezüst- és 5 bronzéremmel zárták a nyugati terület versenyét.
Sipos Veronika 80 és 300 méteres gátfutásban, valamint 300 méter síkfutásban sem talált legyőzőre, ráadásul 300 gáton elért eredményével a korosztályos ranglistát is vezeti!
Horváth Bianka súlylökésben, gerelyhajításban és diszkoszvetésben is nagy fölénnyel, magabiztosan győzött.
Kiemelkedik még két távolugró, Bajnok Alíz és Verő Dávid eredménye, hiszen mindketten nagy egyéni csúccsal tudtak nyerni.
Varga Csenge Dorina az első forduló után most is gyönyörűen hajrázott 800 méteren és húzta be ismét az aranyérmet több mint 3 másodpercet faragva egyéni legjobbján.
Az első forduló után a másodikat szintén megnyerte rúdugrásban Horváth Márton Ferenc is.
U16
1. Sipos Veronika (300 m, 41.31 mp)
1. Sipos Veronika (300 m gát, 44.33 mp, egyéni csúcs)
1. Sipos Veronika (80 m gát, 11.7 mp)
1. Bajnok Alíz (távolugrás, 548 cm, egyéni csúcs)
1. Varga Csenge Dorina (800 m; 2:22.17 perc, egyéni csúcs)
1. Verő Dávid (távolugrás, 651 cm, egyéni csúcs)
1. Horváth Márton Ferenc (rúdugrás, 332 cm, egyéni csúcs)
2. Bajnok Alíz (80 m gát, 11.8 mp)
2. Gottwald Ábel (távolugrás, 645 cm, egyéni csúcs)
2. Gottwald Ábel (ötösugrás; 19,02 m, egyéni csúcs)
2. Benkő Csanád (súlylökés; 12,30 m, egyéni csúcs)
2. Funtek Máté (gerelyhajítás; 39,71 m, egyéni csúcs)
3. Prettenhoffer Nóra (súlylökés; 9,87 m, egyéni csúcs)
3. Holczer Anett (80 m gát, 12.3 mp)
3. Funtek Máté (súlylökés; 11,70 m)
3. Tolnay Réka (800 m, 2:22.98 perc, egyéni csúcs)
U14
1. Horváth Bianka (súlylökés; 13,39 m, egyéni csúcs)
1. Horváth Bianka (diszkoszvetés; 27,44 m, egyéni csúcs)
1. Horváth Bianka (gerelyhajítás; 33,67 m)
2. Gál Alíz Bozsóka (gerelyhajítás; 22,17 m)
3. Haris Lili (600 m, 1:46.04 perc, egyéni csúcs)
A felkészítő edzők: Horváthné Baumgartner Eszter, Farkas Roland, Böndör Dániel, Szalóki Richárd, Kiss Dániel, Kószás Kriszta.
A Győri AC versenyzőire épülő Széchenyi István Egyetem csapatai nyerték a MEFOB-ot Budapesten.
A férficsapat: Szigeti Roland, Szabó Bence, Szőllősi Balázs, Amir Shah, Glázer Márió, Pintér Dániel, Tóth Dániel, Józsa Márton, Pető Benedek, Balog Zsombor.
A női csapat: Fazekas Fanni, Viandt Léna, Biró Kata, Vaday Katalin, Romsics Lili, Hécz Zsuzsanna, Marcalek Gréta, Holpert Eszti, Czencz Hanna.
Felkészítő: Alföldi Zoltán
A váltófutó országos bajnokság mérlege: 2 arany-, 2 ezüst-, 4 bronzérem a GYAC számára.
Remek eredményekkel zárták a GYAC atlétái a Kaposváron megrendezett váltó ob-t.
Az U16-os lány 4x800 méteres váltó megvédte bajnoki címét Tolnay Réka–Felföldi Janka–Kálmán Lujza–Varga Csenge Dorina összeállításban (9:56,40 p), valamint a tavalyi bronz után győzelmet szerzett az U16-os lány 4x300 méteres váltó is Sipos Veronika–Holczer Anett–Bajnok Alíz–Polgár Zsófia felállásban (2:50,80 p).
A bajnoki címek előtt 4x100 méteren a Kálmán Lujza–Tolnay Réka–Polgár Zsófia–Sipos Veronika alkotta csapat bronzérmes lett (49,82 mp), a fényesebb medália itt csak a váltások minősége miatt nem sikerült.
A felnőtt mezőnyben is szerzett érmet a győri csapat: a Makovinyi Attila–Szalai Barna–Simon Péter–Marx Bence alkotta négyes 4x800 méteren ért harmadikként a célba (7:49,34 p).
Szoros versenyben lett harmadik U18-as korosztályban Takács Levente–Kapuy Ádám–Balassa Levente–Zemen Zalán 4x400 méteren (3:27,16 p), ahogy ugyanezen távon az U20-as lánycsapat is nagyot küzdött a bronzért Csonka Lujza–Kováts Kíra–Báthori Luca–Radics Luca Róza összeállításban (4:10,92 p).
A 4x300 és 4x100 méteren ugyanazon csapatösszeállításban lett ezüstérmes az U16 fiú csapat: Verő Dávid–Gottwald Ábel–Balogh Benedek–Horváth Márton Ferenc (2:37,62 p és 45,98 mp).
A felkészítő edzők: Farkas Roland, Böndör Dániel, Szalóki Richárd, Kószás Kriszta
4. hely: U20, 4x100 m, Csonka Lujza–Kapuy Júlia–Kováts Kíra–Radics Luca Róza (50,11 mp).
4. hely: U18, 4x400 m, Németh Bíborka–Kovács Annamária–Tóth Mónika–Birtha Enikő Anna (4:11,17 p).
5. hely: U18, 4x100 m, Piller Ádám–Takács Levente–Kapuy Ádám–Zemen Zalán (44,35 mp).
7. hely: U18, 4x100 m, Tóth Mónika–Németh Bíborka–Kovács Annamária–Birtha Enikő Anna (50,69 mp).
12. hely: U14, 4x600 m, Haris Lili–Klose Emma–Ballagi Bori–Török Dalma (7:48,37 p).
14. hely: U14, 4x75 m, Kálmán Róza–Török Dalma–Klose Emma–Szentgyörgyi Léna (41,57 mp).
Paraevezőseink Szlovákiában, Dunaszerdahelyen – Győr testvérvárosában – Csallóköz-kupa sportnapon vettek részt. Több, sérültekkel foglalkozó szlovákiai egyesület is jelen volt a rendezvényen. A résztvevők számos ügyességi mozgásformában mérték össze tudásukat, így futásban, fociban, íjászatban, dartsban.
Mindenki szépen teljesített és jutalmazásban részesült. A győri delegációval kiutazott Papp Oszkár szakosztályvezető. Hazafelé fiataljainkkal megtekintették a bős-nagymarosi erőművet.
Kisérő és felkészítő: Szemethy Csilla, Nagy Gábor.
Böndör Márton 540 centiméteres, új egyéni csúccsal aranyérmes Grazban. A Győri AC rúdugrója a Horst Mandl Memorial versenyen vett részt.
“A versenyt megelőzően nem voltak előzetes elvárásaink, a tisztes helytállás volt a célunk. Annak ellenére, hogy ez alacsony besorolású verseny, rúdugrásban erős és nagyon nemzetközi volt a mezőny, a nyolc versenyző hat országból érkezett. A körülmények tökéletesek voltak, Marcinak jól sikerült a bemelegítés a verseny előtt. Az első néhány ugrása alapján nem gondoltam, hogy kiemelkedő eredményt érhet el, de az 520-as harmadik kísérlet után megtört a jég és visszaláttam azokat a technikai apróságokat, amelyeken a fedettpályás szezon óta dolgoztunk. A szezon második versenyén vagyunk túl, a következő versenyeken meg kell mutatni, hogy ez nem egy kiugró eredmény volt, hogy hasonlóan jó, vagy még jobb szezonunk legyen, mint amilyen a fedettpályás volt” – értékelt Böndör Dániel edző.
Huszonöt érmet szereztek a Győri AC atlétái az U14-es és U16-os területi liga első fordulójában. A hat arany-, tizennégy ezüst- és öt bronzérem mellett rengeteg egyéni csúcs is született.
A 800 méteres távon a győri lányok kitettek magukért: végig magabiztosan a mezőny elején haladva hármas győri siker született a Varga Csenge Dorina, Kálmán Lujza és Tolnay Réka triónak köszönhetően. Kiemelendő még Polgár Zsófia 100 méteres egyéni csúcsa és Horváth Bianka eredménye súlylökésben.
U14: 1. Horváth Bianka (súlylökés, 12,33 m), 1. Szentgyörgyi Léna (magasugrás, 135 cm, egyéni csúcs), 1. Papp Márk (rúdugrás, 2,20 m, ECS), 2. Haris Lili (600 m, 1.46,39, ECS), 2. Gál Alíz Bozsóka (gerelyhajítás, 22,29 m, szezoncsúcs), 2. Kálmán Róza (rúdugrás, 211 cm, ECS), 2. Haris Lili (2000 m, 7.15,28, ECS), 2. Török Dalma (300 m, 45,21 mp, ECS), 3. Gál Alíz Bozsóka (súlylökés, 9,18 m, ECS).
U16: 1. Polgár Zsófia (100 m, 12,56 mp, ECS), 1. Varga Csenge Dorina (800 m, 2.23,84 p, ECS), 1. Horváth Márton Ferenc (rúdugrás, 330 cm, ECS), 2. Sipos Veronika (80 m gát, 11,98 mp, SZCS), Polgár Zsófia (300 m, 40,96, ECS), 2. Kálmán Lujza (800 m, 2.25,58, ECS), Polgár Zsófia (300 m gát, 45,77 mp, ECS), Gurbács Gergő (súlylökés, 13,79 m, ECS), Verő Dávid (távolugrás, 6,16 m, SZCS), Prettenhoffer Nóra (súlylökés, 9,71 m, ECS), Segovits Kata Sára (gerelyhajítás, 30,64 m, ECS), Holzhauer Sebestyén (rúdugrás, 230 cm, ECS) 3. Benkő Csanád (gerelyhajítás, 38,96 m), 3. Holczer Anett (80 m gát, 12,35 mp, ECS), Tolnay Réka (800 m, 2.25,76 p, SZCS), 3. Sipos Veronika (300 m gát, 45,82 mp, ECS).
A felkészítő edzők Böndör Dániel, Kiss Dániel, Horváthné Baumgartner Eszter, Szalóki Richárd, Farkas Roland és Kószás Kriszta voltak.
Bejelentette a nemzetközi szerepléstől való visszavonulását Szabó Bence (a képen balra) és Furkó Kálmán, miután szombaton a szegedi evezős Európa-bajnokságon ezüstérmet nyertek a férfi könnyűsúlyú kormányos nélküli kettesek versenyszámában.
"Tudunk örülni ennek az ezüstéremnek, mégpedig amiatt a környezet és hangulat miatt, ami most körülvesz minket. Mikor elkezdtünk evezni, akkor azért még nem gondoltunk volna arra, hogy egy ilyen verseny lehet a nemzetközi pályafutásunkban az utolsó. Hazai közönség előtt egy olyan Európa-bajnokság, ahol tényleg Európa legjobbjai vannak jelen és annak ellenére, hogy nem tudtunk nyerni, egy ezüstérmet azért csak sikerült bezsebelni és mindent, ami bennünk volt, azt ki tudtuk adni. Ezt az ezüstérmet szerettük volna a közönségnek, a családunknak és elsősorban magunk miatt megnyerni" – mondta Furkó Kálmán, majd hozzátette, hogy a pénteki pályaválasztó futamban meglepték őket az osztrákok, és a döntőben sem tudtak ellenük megoldást találni.
"Nekünk bevált az, hogy egy picit gyengébb kezdéssel indulunk, és a végén tudunk mindig a mezőny elejére felzárkózni, most viszont olyan távolságban voltak az osztrákok, hogy erre nem volt lehetőségünk" – hangsúlyozta a döntő után a 26 éves Furkó.
Szabó Bence hozzátette: meglepte őket a moldáv páros, amely nagyon sokáig – nagyjából 1300 méterig – rájuk tudott tapadni, de egyáltalán nem pánikoltak és a táv második felében sikerült megelőzniük a moldáv hajót.
Utoljára versenyzett együtt tehát nemzetközi porondon a 2021-ben és 2022-ben Európa-bajnok, valamint 2022-ben és 2023-ban világbajnoki ezüstérmes könnyűsúlyú kettes egység, ezt pedig a döntőjük után jelentették be a mix zónában, még az eredményhirdetés előtt. A magyar páros ugyanakkor kiemelte, ezt a döntést már hónapokkal ezelőtt meghozták, de hazai szinten még szívesen versenyeznének.
Szabó Bence szerint visszavonulásuk egyik indoka, hogy a párizsi olimpián szerepelnek utoljára a könnyűsúlyú versenyszámok és csapattársával ellentétben ő nem szeretne edzőként tevékenykedni.
A szegedi evezős olimpiai kvalifikáción a paraevezősöknél a GYAC versenyzője, Pető Zsolt a pénteki pályaosztó futamhoz hasonlóan a spanyol Javier García Martínez mögött másodikként ért célba. Ebben a számban mindössze egy kvótát osztottak Szegeden, ezt pedig a spanyol futamgyőztes szerezte meg, így Pető a luzerni világkvalifikációs regattán próbálkozhat még májusban.
"Az utolsó 200 méteren hallani azt, ahogyan szurkoltak a lelátóról, fantasztikus érzés volt, és már ezért megérte felkészülni, majd eljönni a kvalifikációra. Sajnos az eredmény papírforma szerint alakult, de annak azért örülök, hogy legalább a második helyet megcsináltam, mert három ellenfelemből kettő teljesen új volt, nem ismertem őket" – értékelt Pető Zsolt.
A Galcsó Vencel, Szőllősi Balázs – utóbbi szintén GYAC – összeállítású könnyűsúlyú kétpárnak nem rendeztek B döntőt, így az egység a hetedik helyen zárt.
A szegedi Maty-éren csütörtöktől vasárnapig tart az evezős Európa-bajnokság, illetve kontinentális és parakvalifikációs regatta. Mindkét versenyen lesz győri érdekeltség.
A párizsi olimpiát megelőző egyik legfontosabb sportági eseményre 35 ország 540 sportolója érkezik Szegedre, kilenc magyar egység az Eb-érmekért, öt pedig a párizsi kvótáért száll vízre.
A magyarok 1932 óta minden olimpián részt vettek evezésben.
Magyarország legutóbb 54 éve rendezett felnőtt evezős Eb-t, akkor a tatai Öreg-tó adott otthont a nők küzdelmének.
A Győri Atlétikai Club két versenyzőéért szoríthatunk az olimpiai kvalifikációban, emellett a kontinensviadalon is lesznek győri résztvevők.
Szöllősi Balázs könnyűsúlyú kétpárban, míg a paraevezős Pető Zsolt kategóriájában szerezhet párizsi repülőjegyet.
Az Eb-mezőnyben Szabó Bence könnyűsúlyú kormányos nélküli kettesben, Fehérvári Esztert pedig a kétpárevezős tagjaként lesz ott. Bence nem titkolta, hogy a hazai közönség előtt csak az aranyéremmel lesz elégedett, míg Eszter a legjobb hat közé kerülést tűzte ki célul.
Fotó és szöveg: kisalfold.hu
A közelmúltban rendezték meg Csepelen a serdülő és ifjúsági versenyzők várva várt versenyé, az első válogató. A nagy megmérettetésen a Győri AC 24 versenyzővel állt rajthoz.
Az első napon a kisegységek versenyeztek, egypárban és kettesben vívták az időfutamos küzdelmeket. Az előfutamokban párban indultak a versenyzők, majd a kialakult időeredmények után kerülhettek a négyes A, B, C és D döntőkbe. Másnap kétpárban, négypárban és négyesben harcoltak a jobb helyezésekért.
Az időjárás borzalmasan szélsőséges volt, a szakadó esőt percenként váltott a napsütés és a szél, így szükség volt a sportolók talpraesettségére.
A győri sportoló fantasztikusan küzdöttek mindkét nap, ennek eredményeképpen a lányoknál hét, a fiúknál három újdonsült válogatottal lett gazdagabb a szakosztály.
1. helyezettek: Tumpek Flóra, Tarlós Dóra (serdülő kettes); Mózes Mira, Kovács Adél, Szabó Árnika, Németh Lea (serdülő négyes); Makai Samu, Mezősi Márton (CSEK) (serdülő kettes); Kovács Csilla, Strochmayer Maja (MTK), Kéri Nóra Lili (SZVSE), Szögi Kata(CSEK) (serdülő négypár); Varga Benedek, Miklós Máté, Makkos András (Baja), ifj.Vámos György (MTK) (serdülő négypár); Tóth Bertold, Gedeon Máté (DNHE), Nagy Márk (DNHE), Kühne Mikes (DNHE) (ifjúsági négyes).
2. helyezettek: Mózes Mira, Kovács Adél (serdülő kettes); Varga Kata, Seller-Dombóvári Zorka (Vác), Lovász Luca (Mohács), Nagy Zita (CSEK) (serdülő négypár).
3. helyezettek: Szabó Árnika, Németh Lea (serdülő kettes); Pető Ágoston (ifjúsági egypár); Sovány Blanka Vanda, Somogyi Dorka Fanni (SZVSE) (ifjúsági kétpár); Fazekas Mátyás, Szabó Dávid (serdülő kétpár); Korda Noel, Horváth Áron, Nagy Botond Levente (DNHE), Kitzinger Vilmos (DNHE) (serdülő négyes).
Nagy öröm és egyben nagy kihívás is mozgás- és látássérült, értelmi fogyatékos fiatalokkal foglalkozni – vallja Nagy Gábor. A Győri Atlétikai Club evezősszakosztályának edzőjét a napokban immár negyedszerre választották az év paraedzőjének, mely elismerést a Magyar Evezős Szövetség díjátadó gáláján, a budapesti Magyar Sport Házában vehette át.
– A Magyar Evezős Szövetség díjátadó gálája keretében a napokban vehette át a 2023. év paraedzője kitüntetést. Mit jelent önnek ez az elismerés?
– A Magyar Evezős Szövetség minden évben elismeri a legeredményesebb edzőket, így az utánpótlás-, felnőtt- és paraedzőket egyaránt. Utóbbi elismerést negyedszer sikerült elnyernem az előző évi nemzetközi, Európa-, világbajnoki és világkupa-eredmények alapján. 2019-ben lehettem elsőként az év paraedzője, aztán feleségemmel, Nagyné Valkai Évával, aki Mosonmagyaróváron foglalkozik parasportolókkal, felváltva többször is díjaztak.
– Különleges kihívás parasportolókkal foglalkozni, főként, hogy más bánásmódot igényel egy látás- vagy egy mozgássérült, egy értelmi fogyatékos fiatal is…
– Ma még az országban a feleségemen és rajtam kívül csupán három-négy klubban vállalják fel a parasportolók edzését. Ugyanis egyelőre kevés klub felel meg a feltételeknek, hogy sérültséggel élő sportolókkal foglalkozzanak. Nincsenek a csónakházak akadálymentesítve, és szakember is kevés van. Pozitívnak ítélem, hogy az egyetemen az edzők oktatása parairányba is elkezdődött. 2013–2023 között a Magyar Evezős Szövetség paraszövetségi kapitányaként tevékenykedtem, mely időszak alatt több eredményt is sikerült elérni. Jelenleg 16 parasportolót edzek, köztük autistákat, Down-szindrómásokat, de van mozgássérült és vak sportoló is köztük. Nagy öröm és nagy kihívás is velük együtt dolgozni, sokat kapok a velük való munka során. Hálásak a lehetőségekért.
– Több parasportolójával is jelentős eredményeket sikerült elérnie. Most is telefonon tudunk csak beszélni, mert éppen Szegeden edzőtáboroznak.
– Nagyon büszke vagyok Pető Zsolt Eb- és vb-érmes helyezéseire, ahogy Vince Dávid eredményeire is. Jelenleg Zsolttal Szegeden edzünk, készülünk a jövő heti evezős olimpiai és paralimpiai pótkvalifikációra.
Célunk, hogy legyen magyar paraevezős az ötkarikás játékokon. Erre megvan az esélye Pető Zsoltnak, aki a tokiói játékokról csak kevéssel maradt le. Most erőt ad az is, hogy hazai közönség előtt bizonyíthat. Tudni kell, hogy az európai mezőny a legerősebb paraevezésben. Most az utolsó napokban még csiszolgatjuk a tudását, meglátjuk, mire lesz ez elég. Jövő csütörtökön lesz az előfutam, szombaton pedig a döntő.
– Ehhez sok sikert kívánunk, és követni fogjuk az eseményeket. Most viszont kicsit visszakanyarodnék a gyökerekhez. Az ön életében hogyan jött a sport?
– Hetedikesként, tizenhárom évesen kezdtem el sportolni a Győri Vízügy SE-ben. Nyolc évig eveztem, utána kezdtem el edzősködni, az év utánpótlásedzője címet is elnyertem. 2000-ben költöztem Mosonmagyaróvárra, ahol szintén edzőként tevékenykedtem. 2016-ban tértem vissza Győrbe, ahol jelenleg a 16 parasportoló mellett 30, 14–16 év közötti serdülővel is foglalkozom.
– Még van olyan álma, természetesen a párizsi olimpián túl, amit szeretne elérni?
– Kétszer voltam az év nevelőedzője. Bízom benne, hogy idén a kis csapatommal sikerül olyan eredményeket elérnem, hogy harmadszorra is kiérdemelhetem az év utánpótlásedzője elismerést. Most szombaton egyébként egy tízfős csapattal mérettetjük meg magunkat Csepelen.
Nagy Gábor Győrben született 1978-ban, 1999 óta mosonmagyaróvári lakos. 2002 óta nős, és egy 18 éves lány édesapja, evezőssportedző. A Győri Vízügy Sport Egyesület után a Mosonmagyaróvári Vízisport Egyesület színeiben versenyzett korábban.
Edzőként a Győri Vízügy Sport Egyesületnél, a Mosonmagyaróvári Vízisport Egyesületnél tevékenykedett, 2013–2023 között a Magyar Evezős Szövetség evezős-paraszakágának vezetője, 2016-tól a Győri Atlétikai Club evezősszakosztályánál utánpótlás- és paraedző.
Díjai: Győr-Moson-Sopron Megye Prima Díja (2008), Az év embere Mosonmagyaróváron (2013), Az év paraedzője (2019, 2020, 2021, 2023), Az év utánpótlás-nevelő edzője (2019, 2021). Ötszörös magyar bajnoki cím és 25 dobogós helyezés fűződik a nevéhez országos bajnokságon evezés sportágban.
Szöveg: Mészely Réka (kisalfold.hu)
A közelmúltban az olaszországi Jesolóban rendezték a WPA Grand Prix-t, ahol Árpásiné Varga Márta (képünkön) és Szomszéd Máté képviselte Magyarországot és egyesületünket.
Márti súlylökésben F46-os kategóriában, Máté 100 méter síkfutásban T64-ben, valamint diszkoszvetésben F64-es kategóriában indult. Ez volt mindkét paraatléta idei első szabadtéri versenye.
5. Szomszéd Máté – 100 m; 19,29 mp (egyéni csúcs)
5. Árpásiné Varga Márta – súlylökés; 7,45 m (ECS)
11. Szomszéd Máté – diszkoszvetés; 21,09 m
A Nyuszi Akadémia megtöltötte az Olimpiai Sportparkot! Közel 300 GYAC-gyerkőc szórakozott a húsvéti családi napunkon.
Ahogy ígértük volt móka, kacagás, és sok finomság minden sportolónk számára. Öröm volt nézni a rendezvényünkön, hogy több száz gyermek jól érezte magát, és új barátságok születtek szakosztályaink között.
Köszönjük a Sörpatika Győrnek a támogatást, hogy gondoskodtak a megfelelő hidratációról a húsvéti családi napunkon.
Szeretettel várja a Nyuszi Akadémia a Győri Atlétikai Clubnál a gyermekeket (3 és 12 éves kor között) március 28-án 17 és 20 óra között az Olimpiai Sportparkban. Március végén már minden a húsvéti előkészületeket idézi és ennek előfutára a GYAC Nyuszi Akadémiája.
Lesz itt móka, kacagás, sok finomság, garantáljuk a szórakozást! Szeretnénk tudni, kik is azok az ifjú sportolók, akik érkeznek a családi napra, ezért kérünk benneteket regisztráljatok legkésőbb március 26-ig, hogy mindenki ajándékban részesüljön!
(Minden gyermekre egyénenként regisztráljanak a rendezvényre!)
Regisztrálni ide kattintva lehet.
A Magyar Evezős Szövetség díjátadó ünnepségét Budapesten, a Magyar Sportok Házában tartották. Az ünnepségen a hagyományoknak megfelelően díjazták az egyes korosztályokban 2023 legeredményesebb versenyzőit és edzőit. Az esemény egyben a 2023-as Sport XXI díjátadó ünnepség is volt.
Idén először díjazták a masters kategóriában sikeres versenyzőket is. Lacsik Péter és Klausz Orsolya eredményeik és a klubban folytatott önkéntes munkájuk elismeréseként megérdemelten lettek az év evezősei kategóriájukban.
Az év felnőtt és utánpótlás egyesülete is a Győri Atlétikai Club lett. A paraegyesületek között a második helyet szerezte meg a GYAC. A Sport XXI-kategóriában is élen végzett a Győri AC.
Ami az egyéni díjakat illeti, az év felnőttedzője dr. Alföldi Zoltán, és ő kapta az év utánpótlásedzőjének járó elismerést is.
A nevelőedzőknél Krenák Mihály harmadik, a paraedzők között Nagy Gábor második lett.
Díjazták az Eb-4. női ifjúsági kormányos nélküli kettes tagjait, Bencsis Hellát és Füzi Boglárkát; vb-6. és Eb-3. férfi ifjúsági kormányos nélküli négyevezős tagjaként Csizmadia Ádámot; az Európa-bajnoki ezüstérmes férfi U23-as könnyűsúlyú kétpárból Szőllősi Balázst; a női U23-as könnyűsúlyú egypárban Eb-5. Fehérvári Esztert; a vb-ezüstérmes férfi könnyűsúlyú kormányos nélküli kettesből Szabó Bencét.
Az "Ezüstnégyes" elnevezésű tehetségprogram ösztöndíjasa Csizmadia Ádám lett.
A Sport XXI díjazottjai között is voltak győriek. Férfi tanuló T3-ban Papp Csongor 2., Kovács Kolos 3.; a férfi tanuló T4-ben Varga Benedek 2., Miklós Máté 3. lett.
Az ünnepség végén Papp Oszkár, az egyesület szakosztályvezetője vette át az év evezős klubjának járó serleget.
Az I. felnőtt válogatón és U23-as tájékoztatóversenyen vettek részt Szegeden a Győri AC evezősei.
Felnőtt PR1️ egypárevezősben Pető Zsolt 1. lett.
A férfi felnőtt könnyűsúlyú kormányos nélküli kettesben Szabó Bence a szolnoki Furkó Kálmánnal 1., Gasztonyi Péter László és Szigeti Roland 2., Glázer Márió és Tóth Dániel 3. helyen zárt.
Férfi könnyűsúlyú kétpárban a Szőllősi Balázs, Galcsó Vencel (Ferencváros) kettős diadalmaskodott a Szabó Bence, Furkó Kálmán kettős előtt.
Női könnyűsúlyú kétpárban Fehérvári Eszter a váci Csepel Zsófiával egy hajóban 2. helyen ért célba
Női U2️3️-as egypárban Fehérvári Eszter 1., Bencsics Hella 4., Fazekas Fanni 5., Füzi Boglárka 6., Romsics Lili 7. lett.
Férfi U23-as egypárban Csizmadia Ádám 4., Pető Benedek 5., férfi U23-as kormányos nélküli kettesben Boros Áron és Pető Ágoston 1., Shah Amír és Pintér Dániel József 2. helyezést ért el.
Férfi U23-as kétpárban a Csizmadia Ádám, Kalmár Áron (Szolnok) egység 1., a Pető Benedek, Pálmai Ágoston (Szolnok) kettős 2. lett.
A férfi U23-as négypár Pető Benedek, Csizmadia Ádám, Kalmár Áron (Szolnok), Pálmai Ágoston (Szolnok) összetételben aranyérmes lett.
Fotó: Szlovák Bence/Magyar Evezős Szövetség
A Győri AC evezősei korábban már az oxfordi és a cambridge-i egyetem evezőseit is vendégül látták, most New Yorkból érkeztek az idősebb korosztály evezősei.
Az egykori győri evezős, Emődi Sándor még 1956-ban emigrált, először Kanadában élt, majd Amerikába költözött, ahol New Yorkban alapított egy evezősklubot. Emődi Sándor 2013-ban elhunyt, és a győri evezősklub abban az évben az évadzáró vacsorán posztumusz örökös klubtagságot adományozott Emődi Sándornak. Az elismerést testvére, Emődi Gábor vette át, aki eljuttatta az errőlszóló diplomát New Yorkba, az özvegyéhez, majd tavaly Papp Oszkár szakosztályvezető és Alföldi Zoltán vezetőedző New Yorkban meglátogatta a klubot, ahol nagy tisztelet övezi az alapítójukat.
Diligens Tibor (balra) önkormányzati képviselő adta át a város zászlóját Jim Codynak. Fotó: Csapó Balázs"Már ott nagyon jó barátságot alakítottunk ki a helyiekkel, meghívtuk őket, és ők örömmel jöttek" – mondta Papp Oszkár.
A masters korosztályú sportolók a városházán rövid előadást hallgattak meg a városról, az épületről, több színes programon is részt vettek, szombaton pedig Budapesten egy versenyen is részt vesznek, nyolcasok csapnak össze egymással.
Az amerikai vendégek közül Jim Cody csapatvezető rövide elmondta: "Nagyszerűen érezzük magunkat, nagyon kedvesek a vendéglátóink. Szerintem jövünk még Magyarországra, Győrbe."
A közelmúltban több mint 200 vendég részvételével rendezték meg Győrben a régió legnagyobb sportbálját, az evezősbált.
A rendezvényt Borkai Zsolt, a Győri AC elnöke nyitotta meg, majd Papp Oszkár a klub evezős szakosztályának vezetője számolt be röviden az elmúlt év sikereiről. Köszöntötték többek között Szabó Bencét, aki vb-ezüstérmes lett, valamint edzőjét, Alföldi Zoltánt. Emellett hatalmas tapsot kapott a klub történelmének első magyar bajnok felnőtt női nyolcasa is, közülük öten voltak ott a bálon.
Hagyomány, hogy ezen az eseményen az El Paso táncegyüttes versenytáncosaié a nyitótánc, majd a vacsorát követően a Győri Nemzeti Színház színművésze, Pörneczi Attila alapozta meg a hangulatot, aki beindította a bulit, mely hajnal fél 5-ig tartott.
A Budapesten rendezett U14-es és U16-os összetett magyar bajnokságon ismét nagyon kitettek magukért a GYAC atlétái.
Csapatban magyar bajnokok lettek az U16-os fiú és a lány ötpróbázóink is.
Horváth Bianka nagyszerű formát mutatva 2358 ponttal, mindössze 4 ponttal az első helyezett mögött szerzett ezüstérmet, Gottwald Ábel bronzérmes lett végig magabiztos versenyzéssel (3007 pont).
A Polgár Zsófia–Bajnok Alíz–Sipos Veronika–Tolnay Réka alkotta csapat megvédte bajnoki címét ötpróbában. A lányok 60 méter gátfutás, súlylökés, magasugrás, távolugrás és 600 méteres síkfutás versenyszámokban mérték össze tudásukat és magabiztosan hozták el a bajnoki címet az ország legerősebb utánpótlás-nevelő egyesületeit megelőzve.
Az U16-os fiúcsapat a lányokéval megegyező versenyszámokból álló ötpróbát teljesített. A Gottwald Ábel–Verő Dávid–Balogh Benedek–Ksúz Domonkos alkotta csapat is remek eredményekkel, megérdemelten lett magyar bajnok! A fiúknál Gottwald Ábelnek egyéniben sikerült egy bronzérmet is szereznie.
Horváth Bianka a négypróba C variációjában indult, amit 30 m–ötösugrás–súlylökés–tömöttlabda-dobás versenyszámokból állt. Bianka súlylökésben nyújtott extrát, 12,89-es eredménye kiemelkedett az U14 korosztály mezőnyében.
4. Polgár Zsófia (U16, ötpróba, 3594 pont)
5. Verő Dávid (U16, ötpróba, 2822 pont)
7. Bajnok Alíz (U16, ötpróba, 3487 pont)
7. Szentgyörgyi Léna–Szabó Lilla Anna–Horváth Bianka (U14-es lánycsapat)
Felkészítő edzők: Horváthné Baumgartner Eszter, Kiss Dániel, Kószás Kriszta.
Zemen Zalán a többpróba után 60 m gáton is magyar bajnok lett. Gottwald Gergely bronzérmet szerzett az U18-as korosztályban hármasugrásban.
Nyíregyházán rendezték az U18-as és az U20-as korosztály fedett pályás magyar bajnokságát, ahol éremesélyesként többen sérülés miatt nem tudtak rajthoz állni, valamint a jelenlévőknek sem sikerült maradéktalanul kihozni magukból azt a formát, amit a felkészülési versenyeken és az edzéseken nyújtottak és bizakodásra adott okot az ob-t megelőzően.
Kószás Kriszta szakosztályvezető így értékelt: "Sajnos ez a hétvége nem úgy alakult, ahogy eredetileg terveztük, bőven maradt bennünk edzőkben és a versenyzőinkben is hiányérzet. De ahogy az életben úgy a sportban is vannak rosszabb napok - levonjuk a tanulságokat és megyünk tovább. Kiemelkedett Zemen Zalán 60 gáton nyújtott fölényes győzelme, valamint Gottwald Gergely utolsó ugrással megszerzett bronzérme. Nekik és edzőjüknek, Farkas Rolandnak külön gratulálok!”
U18
1. Zemen Zalán (60 m gát; 7,95 mp, az előfutamban 7,89 mp, ami egyéni csúcs)
3. Gottwald Gergely (hármasugrás; 12,83 m, ECS)
4. 4x200 m: Csete Hunor-Takács Levente-Balassa Levente-Zemen Zalán (1:35,51 p)
5. Csete Hunor (60 m gát; 8,37 mp)
6. 4x200m: Kovács Annamária-Walczer Fanni Rita-Németh Bíborka-Birtha Enikő Anna (1:50,59 p)
6. Takács Levente (60 m gát; 8,63 mp, ECS)
6. Kalmár Ivett (súlylökés; 11,09 m)
9. Váradi Erik (súlylökés; 12,83 m, ECS)
10. Birtha Enikő Anna (60 m; 8,21 mp)
11. Zemen Zalán (távolugrás; 597 cm)
U20
5. Simon Péter (400 m; 50,27 mp, ECS)
7. Radics Luca Róza (200 m; 26,38 mp, ECS)
9. Simon Péter (800 m; 2:03,02 p, ECS)
9. Radics Luca Róza (60 m; 8,04 mp, ECS)
9. Radics Luca Róza (400 m; 60,39 mp, ECS)
10. Tölgyes Zalán (60 m; 7,26 mp)
12. Tölgyes Zalán (200 m; 23,64 mp)
Edzők: Farkas Roland, Kiss Dániel, Szalóki Richárd, Kószás Kriszta
Böndör Márton nyerte az 50. fedett pályás felnőtt magyar bajnokságot rúdugrásban, ráadásul új egyéni csúccsal, ami 531 cm
A 22 éves atléta az év elején igazolt a Győri Atlétikai Clubhoz, követve testvérét és egyben edzőjét Böndör Dánielt, aki már több mint egy éve dolgozik a klubnál.
A győri szakosztály szempontjából nagy öröm, hogy ismét van felnőtt bajnoka a győri atlétikának, legutóbb 2017-ben nyert a GYAC színeiben 1500 és 3000 méteren Kószás Kriszta, a jelenlegi szakosztályvezető
„Általános iskolás koromban kezdtem atletizálni, gyerekként még nincs specializáció, szinte mindent csináltunk, majd a futás és a távolugrás állt hozzám a legközelebb – kezdte az újdonsült bajnok. – Aztán elkerültem egy hatosztályos gimibe Bonyhádra. Itt hetedikesként még futottam, futottam, nyolcadikos voltam, mikor elkezdtem a rúdugrással foglalkozni. Ebben szerepet játszott bátyám, Dani, aki maga is rúdugró volt. Jó volt a csapat, így ott ragadtam.”
Márton 2014-ben lett a bonyhádi klub sportolója, 2016-ban és 2023-ban a nemzeti válogatottban szerepelve szerzett dicsőséget az egyesületnek. Legkiemelkedőbb eredményei: 2017-ben a serdülő rúdugró fiúcsapattal országos szabadtéri bajnokságot nyert. A 2020-as junior és utánpótlás országos bajnokság junior kategóriájában aranyérmes lett 501 cm-es eredménnyel. Egy évvel később, 2021-ben az U20-as korosztály országos bajnoka lett 500 cm-es ugrással. Tavaly 512 cm-es egyéni csúccsal fedett pályás magyar bajnoki címet szerzett, 510 cm-rel az atlétikai magyar bajnokság aranyérmese, egyben a bonyhádi klub első szabadtéri országos bajnoka lett. Mikor Győrbe jött, egyéni rekordja 530 cm volt, ezt tavaly júniusban ért el Ausztriában. Ezt az egyéni csúcsot adta át a múltnak a közelmúltban.
Böndör Márton felkészülését, fejlődését a kezdetekben Scheidler Géza irányította, illetve az orosz mesteredző, Borisz Volkov is segítette tanácsaival. Az utóbbi egy évben edzőként bátyja, Böndör Dániel állt mellé. Ő egyébként 2015-ben ifjúsági országos bajnok, 2017-ben a fedett pályás bajnokságon juniorként 480 cm-es eredménnyel felnőtt országos bajnoki címet szerzett, 2017-ben az Olaszországban megrendezett U20-as, 2019-ben pedig a svédországi U23-as Európa-bajnokságon vett részt. Jelenleg pedig a GYAC edzője.
Márton rövid távon szeretne kijutni a nyári felnőtt Európa-bajnokságra, hosszabb távon pedig természetesen az olimpia szereplés van a fókuszban.
„Párizs már nagyon közel van, ez szerintem még nagy falat, de az Eb-indulás reális lehet. Az sem könnyű, de ha jól sikerül a felkészülés és a versenyszezon, akkor azért összejöhet” – folytatta a sportoló, aki Budapesten él, egy héten kétszer jön Győrbe edzeni, a többi napon egyedül, a testvére által összeállított edzésterv alapján készül a fővárosban. Emellett Márton az ELTE sportmenedzser szakán a mesterképzés 2. félévét „tapossa”. Az alapszak az atlétaedzői volt a Testnevelési Egyetemen.
„A mostani vizsgaidőszakon túl vagyok szerencsére, így most még többet tudok a sportra koncentrálni. Bízom benne, hogy a múltkori bajnoki cím egy sikeres időszak kezdetét jelentette” – mondta végezetül Böndör Márton.
Egyesületünk versenyzői is részt vettek a világ legnagyobb ergométer eseményén, melynek a prágai O2 Aréna adott otthont. A világ- és Európa-bajnokságon 55 ország 2243 sportolója vett részt. A GYAC-ot hét sportoló képviselte para- és U17-es kategóriákban. A versenyzőknek nagy élmény volt a világesemény különleges hangulata és varázslatos színvonala, ahol egyszerre 60 ergométeren mérhették össze tudásukat a versenyzők.
Férfi PR1-ben Pető Zsolt 8:23,6-os idővel világbajnoki és Európa-bajnoki 3. lett 13 indulóból.
Férfi PR3 ID-ben Vincze Dávid 7:30,8-as idővel világbajnoki és Európa-bajnoki 2. lett 7 indulóból.
Női U17-ben Sovány Blanka Vanda 7:26,7-es idővel világbajnoki és Európa-bajnoki 5. lett 98 indulóból.
Női U17-ben Tumpek Flóra 7:43,2-es idővel világbajnoki 22. és Európa-bajnoki 21. lett 98 indulóból.
Női U17-ben Kovács Adél 7:57,4-es idővel világbajnoki 44. és Európa-bajnoki 42. lett 98 indulóból.
Férfi U17-ben Makai Samu 6:37,5-ös idővel világbajnoki 26. és Európa-bajnoki 22. lett 118 indulóból.
Férfi U17-ben Fazekas Mátyás 6:57,8-as idővel világbajnoki 63. helyezett és Európa-bajnoki 59. lett 118 indulóból.
Felkészítő edzők: Nagy Gábor és Bíró-Lakó Szandra
A mosonmagyaróvári UFM-aréna adott otthont az idei szezonnyitó ergométeres országos bajnokságnak.
A Győri AC a 11 éves korosztálytól a masters sportolókig indított versenyzőket az 500, az 1500 és a 2000 méteres távon. A paraszakág is nagy számmal képviseltette magát, továbbá a téli felkészülés során hozzájuk csatlakozott gyerekek is ki tudták próbálni magukat az első versenyükön.
Az érmes helyezések mellett rengeteg egyéni rekord is született, amely a hosszú téli hónapok kemény és kitartó munkájának a gyümölcse.
Aranyérmesek: Fehérvári Eszter (U23, könnyűsúly), Fazekas Mátyás (serdülő I), Pető Zsolt (para PR1), Szegedi Gergő (para TA), Jankoff Attila Dávid (UP para PR3 IV), Döngölő Ádám (UP para PR2), Papp Csongor, Kispál András, Kovács Kolos, Tolnai Levente (tanulócsapat), Fazekas Mátyás, Varga Benedek, Makai Samu, Szabó Dávid (serdülőcsapat), Ódor Márton, Haklik Máté, Jakubik Levente, Holbok Bálint (ifjúsági csapat).
Ezüstérmesek: Makai Samu (serdülő II), Csiza Ágnes (felnőtt para), Dancsecs Milán, Gróf Natán, Tarlós Márton, Takács Zalán Áron (tanulócsapat), Uracs Dávid, Bella Nimród, Szabó Marcell, Horváth Áron (serdülőcsapat), Zsupanek Vilmos, Jániné Vass Andrea Anna, Varga Veronika, Nagy Gábor (mix masters csapat).
Bronzérmesek: Szőllősi Balázs (U23, könnyűsúlyú), Farkas Attila (para PR1), Csemniczki Dorina (serdülő I), Vincze Dávid (para PR3 ID), Pető Benedek (U23).
4. helyezettek: Ott Anna (felnőtt könnyűsúly), Szigeti Roland (felnőtt könnyűsúly), Mózes Mira (serdülő I), Kiss Levente (para PR3 ID), Érsek-Oross Máté (UP para PR3 ID), Fazekas Fanni (U23), Papp Csongor (tanuló 4), Horváth Dávid, Lőrincz Márk, Zadravecz András, Bencsics Kornél (serdülőcsapat).
5. helyezettek: Romsics Lili (U23), Varga Benedek (serdülő I), Komáromy Laura (tanuló 3).
6. helyezettek: Szabó Bence (felnőtt könnyűsúlyú), Sovány Blanka Vanda (ifjúsági), Tumpek Flóra (serdülő II), Bohács Bianka Fruzsina (tanuló 4), Kovács Kolos (tanuló 4), Varga Gábor (para PR3 ID).
Felkészítő edzők: Alföldi Zoltán, Biró-Lakó Szandra, Nagy Gábor, Krenák Mihály.
Zemen Zalán megvédte országos bajnoki címét, idén is a GYAC kiválósága nyerte az U18-as korosztály hatpróba versenyét.
Zalán kiváló teljesítménnyel, 4471 ponttal magabiztosan tudott nyerni, öt versenyszámban is új egyéni csúcsot ért el. Az 1000 méter előtt még a korosztály országos csúcsa is elérhetőnek tűnt, melytől végül csupán 21 pontra maradt el a versenyző.
60 m: 7,16 mp
Távolugrás: 646 cm.
Súlylökés: 12,27 m.
60 m gát: 7,89 mp.
Magasugrás: 179 cm.
1000 m: 2:55,85 p.
Ugyanebben a korosztályban indult még 4 győri versenyző, akik szintén kiválóan versenyeztek Bokros Bulcsú (3869 pont) ötödik, Kapuy Ádám (3604 pont) nyolcadik, Takács Levente (3570 pont) kilencedik, Csete Hunor (3243 pont) tizedik lett.
Felkészítő edzők: Farkas Roland, Kiss Dániel, Nyíri László.
Összesen 9 érmet szereztek a Győri AC atlétái az U16-os korosztály országos bajnokságán.
Fekete Sára magabiztosan győzött 800 és 1500 méteren, Polgár Zsófia gyönyörű futással lett magyar bajnok 300 méteren.
A legjobb 12-ben összesen 21-szer végzett GYAC-os atléta.
Fekete Sára ranglistavezetőhöz méltóan dominált a 800 és az 1500 méteres távon is, így a tavalyi fedett bajnokság után idén is duplázni tudott a bajnoki címekből.
Polgár Zsófia szombaton 300 méteren állt rajthoz, ahol látványos futással 40,99-es új egyéni csúccsal teljesítette a távot, így a 42 tagú mezőny leggyorsabbjaként ő vehette át a bajnoki aranyérmet. Vasárnap 60 méteren is egyéni csúcsot futott, 7,98-as ideje a 4. helyre volt elegendő. A 4x200 méteres váltóban befutóként kevésen múlt az arany, de a Polgár Zsófia–Sipos Veronika–Bajnok Alíz–Tolnay Réka alkotta csapat büszkén vehette át az ezüstérmet.
A fiúk esetében a 4x200 méteres váltó hasonló izgalmakat hozott, itt Ksúz Domonkos–Gottwald Ábel–Balogh Benedek–Verő Dávid küzdött nagyot és szerezte meg az ezüstérmet.
Gottwald Ábel a váltóval a harmadik ezüstérmét szerezte: szombaton távolugrásban 604 centiméteres egyéni csúcsot ugrott, majd vasárnap ötösugrásban szintén nagyot javítva legjobbján 18,91-el ismét második lett.
Sipos Veronika 60 méter gáton a döntőben nagy egyéni csúccsal lett bronzérmes a különösen erős mezőnyben: 8,94-es eredménnyel állhatott fel a dobogó harmadik fokára.
Verő Dávid a váltóval nyert érme mellett egy bronzéremnek is örülhetett, Ábel után a harmadik helyen végzett távolugrásban 602 centiméteres eredménnyel.
Gratulálunk a versenyzőknek és edzőiknek, Kiss Dánielnek, Dombi Olivérnek, Böndör Dánielnek és Kószás Krisztának.
4. helyezettek: Polgár Zsófia (60 m; 7,98 mp – egyéni csúcs), Ksúz Domonkos (60 m gát; 8,91 mp – ECS).
5. helyezettek: Tolnay Réka (800 m; 2:27,18 p – ECS), Horváth Márton Ferenc (rúdugrás; 3,30 m – ECS), Bajnok Alíz (60 m gát; 9,14 mp – ECS).
6. helyezett: Bajnok Alíz (távolugrás; 510 cm)
8. helyezettek: Tolnay Réka (300 m; 43,45 mp), Gurbács Gergő (súlylökés; 12,19 m – ECS).
9. helyezettek: Sipos Veronika (60 m; 8,21 mp – ECS), Varga Csenge Dorina (800 m; 2:29,12 p – ECS).
10. helyezettek: Holczer Anett (60 m gát; 9,30 mp – ECS), Holczer Anett (távolugrás; 485 cm – ECS).
A Sport XXI. Téli Többtusa versenyt idén a GYAC evezős szakosztálya rendezte meg az Olimpiai Sportparkban❗️
A színvonalas versenyen több mint 200 sportoló versengett a 10 éves korosztálytól a 16 éves korosztályig. A téli felkészülés lezárásaként megrendezett fizikai felmérőn 7 szárazföldi versenyszámban csaptak össze az indulók! ❄️
Szakosztályunkat 50 versenyző képviselte, ők rekordszámú érmet szereztek, így a legtöbb pontot szerző egyesületnek járó kupát a GYAC csapata vehette át.
A versenyszámok között 30 m-es síkfutás, húzódzkodás könnyített formában (1 perc), medicinlabda dobás hátra két kézzel (3 kísérlet), fekvőtámaszban karhajlítás-nyújtás (30 másodperc), állás – teljes guggolás – felállás (1 perc), hasprés (1 perc) és törzsemelés svédszekrényen vízszintesig (1 perc) szerepelt.
Aranyérmesek, fiú 13 éves: Szabó Bence. Lány 13 éves: Korda Heléna. Női serdülő: Mózes Mira.
Ezüstérmesek, fiú 11 éves: Dancsecs Ármin. Fiú 14 éves: Papp Csongor. Női serdülő: Tarlós Dóra. Női serdülő: Tumpek Flóra.
Bronzérmesek, fiú 12 éves: Kalu Bence. Fiú 13 éves: Hatos József. Lány 13 éves: Poleczki Laura. Női serdülő: Kovács Adél.
4. helyezettek, fiú 11 éves: Tóth Sebestyén. Fiú 14 éves: Kovács Kolos.
5. helyezettek, női serdülő amatőr: Nagy Laura. Fiú serdülő amatőr: Jakubik Levente. Női serdülő: Kovács Csilla
6. helyezettek, lány 13 éves: Darnói Zorka. Fiú serdülő amatőr: Gősi András Barnabás.
Felkészítő edzők: Nagy Gábor, Biró-Lakó Szandra, Krenák Mihály.
Fotó: Szlovák Bence (Magyar Evezős Szövetség)
Atlétáink megkezdték a szezont fedett pályán a hétvégén
Fiataljaink Székesfehérváron az ARAK fedett pályás felkészülési versenyén vettek részt, ahol sok egyéni csúcs és biztató eredmény született az előttünk álló magyar bajnokságokat tekintve:
U16
1. Polgár Zsófia (60 m; 8,01 mp)
1. Gottwald Ábel (ötösugrás; 18,83 m)
2. Sipos Veronika (60 m gát; 9,07 mp)
2. Verő Dávid (távolugrás, 593 cm)
3. Gottwald Ábel (távolugrás; 592 cm)
3. Bajnok Alíz (távolugrás; 508 cm)
4. Holczer Anett (60 m gát; 9,43 mp)
4. Verő Dávid (60 m; 7,72 mp)
6. Holczer Anett (távolugrás; 475 cm)
7. Balogh Benedek (60 m; 7,72 mp)
8. Schmelczer Bodza Blanka (távolugrás; 450 cm)
U14
4. Lőrincz Áron Attila (távolugrás; 454 cm)
Abszolút
6. Birtha Enikő Anna (60 m; 8,18 mp)
Felkészítő edzők: Dombi Olivér és Kószás Kriszta
A Győri AC legjobb evezősei az év ezen szakaszában most már évek óta visszajárók Törökországba. Idén is négyhetes edzőtáborral kezdték az új évet a legígéretesebb győri versenyzők.
Az első két hétben Gasztonyi Péter László, Romsics Lili, Bencsics Hella, Szigeti Roland, Szabó Bence, Glázer Márió, Boros Áron, Shah Amír és Alföldi Zoltán vezetőedző dolgozik a kiváló körülmények között. Rajtuk kívül az MTK, a Szolnok, a Danubius és a Vác sportolói is részt vesznek a felkészülésben. Köycegizben készül továbbá a házigazda török, a litván, a moldáv, a szlovén és az üzbég válogatott is.
Papp Oszkár szakosztályvezető így indokolta, miért döntöttek úgy évekkel ezelőtt, hogy ilyenkor melegebb égövre utaznak az evezősök.
„Nem mondok meglepőt azzal, hogy a vízen evezés mennyire fontos, ehhez viszont kell a jó idő. Ezért kerestünk pár évvel ezelőtt egy olyan helyet, ahol ez adott, emellett megfizethető is. Törökországban találtuk meg az ideális helyszínt. Nagy örömünkre idén a magyar szövetség is engedélyezte, hogy több szakosztály edzőtáborozzon itt, ezáltal a költségek is megoszlanak” – kezdte a szakosztályvezető, aki rendszeresen magára vállalja, hogy a hajókat eljuttatja a 2200 kilométerre lévő városba.
„Szerencsére nem egyedül teszem meg ezt a távot, egykori evezőstársam, Lacsik Péter, akivel 1990-ben magyar bajnokok lettünk, mindig elkísér. Ő ráadásul ezt szabadsága rovására teszi. Idén negyvenhét óráig tartott az út, pihenőkkel, vámokkal. Előfordult, hogy már a török határon tizenkét órát kellett várakozni, mire az összes hajót ellenőrizték. Hogy miért mi megyünk, még anno a katonaságnál mindketten megszereztük a nehéz pótkocsis jogosítványt, és mi vagyunk, akik el is vállalják ezt a nem éppen pihentető utat” – fogalmazott Papp Oszkár, aki elmondta: már barátokat is szerzett a városban.
Lacsik Péter és Papp Oszkár 2200 km-t vezetve szállítja le az evezősök hajóját a törökországi edzőtáborba. „Több helyen már névről ismernek. Van egy kedves család, amelyikhez mindig elmegyünk. Narancsligetük van, abból élnek, hogy narancslevet facsarnak, azt árulják. Ajándékot is vittünk már, egy GYAC-os evezőslapát került ki az üzletük falára. A családfő Saim Inci legtöbbször már messziről üdvözöl bennünket” – mesélte a sportvezető, aki a Győri Atlétikai Club tavalyi évzáróján tiszteletbeli elnöki címet vehetett át Borkai Zsolttól, az egyesület elnökétől.
„Nagy megtiszteltetés ez, mert ez nem elnöki adomány, ezt fel kell terjeszteni a küldöttgyűlés elé. Az, hogy ezt megszavazták, alighanem annak a három évnek az elismerése, amit elnökként töltöttem. Nehéz időszak volt, koronavírus-járvánnyal, energiaválsággal, de nagy büszkeség, hogy amit annak idején megálmodtam, hogy legyen győri nevelésű olimpikonunk, az jó eséllyel összejön, hiszen Mészáros Krisztofer már rendelkezik kvótával, ráadásul rajta kívül is lesz még olimpikon, illetve paralimpikon. Azt is komoly eredménynek tartom, hogy a GYAC tavaly az ország legjobb tíz egyesülete között végzett az eredményeket tekintve, továbbá az államilag kiemelt egyesületek között a hármas kategóriából az egyesbe, azaz a legmagasabba került, ami komoly pénzügyi támogatást jelent” – mondta végezetül Papp Oszkár, aki a GYAC évzáróján Borkai Zsoltnak egy nemzeti színű evezőslapátot adott át emlékül az evezősöktől abból az apropóból, hogy Borkai 35 évvel ezelőtt nyert olimpiai aranyérmet Szöulban.
Mozgalmas éven van túl a Győri AC atlétikai szakosztálya. A 2023-as eseményeket Kószás Kriszta szakosztályvezető értékelte.
„Szakosztályunk szakmailag évről évre sokat lép előre. Folyamatosan nő a műhelytámogatás mértéke, gyarapodik a sportolói létszám, és a bajnokságokon elért helyezésekben is fejlődtünk” – kezdte Kószás Kriszta, aki elmondta: jelenleg 317 tagjuk van, egészen az 5 évestől a szenior versenyzőkig fogadják a sportolni vágyókat.
„Tavaly több mint ötven versenyen jártunk. A magyar bajnokságokon 89 alkalommal állt GYAC-atléta a dobogó valamelyik fokán, ebből huszonnyolc lett aranyérem. Az első nyolc hely valamelyikét 174 alkalommal szerezték meg sportolóink. A magyar válogatott mezét tizenheten ölthették magukra, és külön említést érdemel, hogy volt GYAC-os tagja az országos csúcsot futott U18-as korosztályú 4x100 méteres váltónak” – folytatta a sportvezető, aki hozzátette: nemcsak versenysport jelleggel működik a szakosztály, hanem a fiatalok és a felnőttek számára is biztosítanak lehetőséget arra, hogy hobbi szinten űzzék az atlétikát.
„Egyre több harmincöt év fölötti sportolónk van, akik szívesen ismerkednek meg komolyabban a futásokkal, ugrásokkal, dobásokkal” – árulta el Kószás Kriszta.
Az eredmények kapcsán a szakosztályvezető hangsúlyozta: az U14-es és az U16-os korosztály a területi versenyek tekintetében az országos összehasonlításban a legnagyobb létszámban indult, és a legeredményesebbnek is bizonyult. Az U16-os ob-re erről a versenyről lehetett kvalifikálni, ahová a GYAC-tól sikerült a legtöbb atlétának bekerülni országos szinten. Eredményességben az élen voltak az U16-os, az U18-as és az U20-as magyar bajnokságon, fedett pályán és szabadtéren egyaránt.
„Az utánpótlásunk tehát rendkívül erős, ezen szeretnénk dolgozni a következő években, hogy nemzetközi szinten is minél jobbak legyünk, valamint a felnőtt korosztályig tudjunk atlétákat nevelni” – fogalmazta meg a célokat Kószás Kriszta.
Jelenleg 12 edző dolgozik az atlétákkal: Dombi-Varga Borbála (U6, U8), Tóth-Kozák Rebeka (U10, U12), Nagy Rita (GYAC-futóklub), Horváthné Baumgartner Eszter (gerelyhajítás, dobó előkészítő csoport), Kiss Dániel (súlylökés, diszkoszvetés, kalapácsvetés), Farkas Roland (sprint, gát, ugrások és összetett versenyzés), Böndör Dániel (rúdugrás), Dombi Olivér (U14), Nyíri László (erőnléti edző, súlyemelés), Bognár János (hobbi csoport), Szalóki Richárd (közép-, hosszútávfutás), Kószás Kriszta (U12, U14, U16)
„Az edzői csapat összetartó, fiatalos és lendületes, ami mindig jó hangulatot teremt a pályán, emiatt igazán jó atlétának lenni a GYAC-ban” – vélekedett a szakosztály vezetője, aki a versenyzők közül többeket is kiemelt.
Zemen Zalán fedett pályán magyar bajnok lett hatpróbában, valamint szabadtéren csapatban 110 méter gáton, 60 méteres gátfutásban második helyezést ért el fedettpályán, szabadtéren 110 méteres gátfutásban szintén ezüstérmes lett. Csapatban szerzett még két ezüst- és négy bronzérmet. Az U18 válogatott tagja volt, idénre teljesítette az U18-as Eb kvalifikációs szintjét 110 méter gáton.
Alexovics Dániel váltófutásban 4x200 méteren felnőtt bajnoki címet szerzett, az U18-as 4x100 méteres váltóval országos csúcsot futott. Egyéniben 200 méteren 2., 60 méteren 3. helyezett lett fedett pályán. Az U20 váltó tagjaként 3. helyezést ért el.
Fekete Sára egyéniben négyszeres magyar bajnok, fedett pályán és szabadtéren sem talált legyőzőre 800 és 1500 méteren. A 4x800 méteres váltó tagjaként szintén bajnoki címet szerzett. Mezei futásban egyéniben 2., csapatban 3. helyezést ért el. Az U16 válogatott tagja.
Horváth Márk szerepelt a dobó Európa-kupán U23-as korosztályban, valamint fedett pályán a felnőtt bajnokságban 3. helyezést ért el súlylökésben. Sajnos a fedett szezont követően egy komoly sérülés hátráltatta, műteni is kellett így a szabadtéri szezont kihagyta.
Takács Levente csapatban bajnoki címet szerzett hatpróbában, távolugrásban, ötösugrásban, 100 m gátfutásban és a 4x200 méteres váltóval. Fedett pályán és szabadtéren is ezüstérmes lett gátfutásban, valamint hatpróbában. További három bronzérmet szerzett még. Tagja lehetett az U16-os válogatottnak.
Sipos Veronika fedett pályán 60 méteres gátfutásban magyar bajnoki címet szerzett, valamint győzött az ötpróba csapat tagjaként is. Szabadtéren csapattársaival 80 méter gáton lettek bajnokok. Veronika neve mellé jegyezhetünk még további 3 ezüst- és két bronzérmet is. Az U16-os válogatott tagja.
Jó Alíz fedett pályán és szabadtéren is bajnoki címet szerzett 800 méteren, míg 1500-on fedett pályán 1., szabadtéren 2. lett. Az U20-as válogatott tagja.
Kapuy Júlia – hármasugrásban fedett pályán és szabadtéren sem talált legyőzőre, tagja volt az U18-as válogatottnak.
Szomszéd Máté a paraválogatott tagja, bajnoki címet szerzett súlylökésben a fogyatékossággal élők magyar bajnokságán, a szenior magyar bajnokságon 3. helyezett lett az épek között.
Árpásiné Varga Márta is a paraválogatott tagja, bajnoki címet szerzett súlylökésben a fogyatékossággal élők magyar bajnokságán, a szenior magyar bajnokságon 4. helyezett lett az épek között.
Az atletika.hu oldal A dobókonferenciáról magyar szemmel – Interjú Kiss Dániellel, a Győri Atlétikai Club utánpótlásedzőjével címmel közölt interjút a szakemberrel.
Kiss Dániel a Győri Atlétikai Club (GYAC) utánpótlás edzője, aki visszatérő vendége az észtországi dobókonferenciának. Mivel már az előző két, Tallinban megrendezett eseményen is ott volt, adta magát a kérdés, miben volt más, mi újat látott-hallott a harmadik Európai Dobókonferencián.
"Az alapvető különbség az volt, hogy míg az első két konferencia a súlylökéssel foglalkozott, most a diszkoszvetés volt a téma. A háromnapos eseményre 29 országból jöttek el, neves előadók tartottak képzést. Itt volt például a kaliforniai egyetem dobóedzője, Mo Saatara, aztán Dane Miller, aki a Throws University program egyik vezetője, továbbá Mantas Jusis, Mykolas és Martynas Alekna edzője, aki egyébként közösen Mo Saatarával készítik fel Mykolas Aleknát. Izgalmas volt látni ezt a nemzetközi együttműködést, és persze sok más érdekességet is láttam" – kezdte klubigazgatónk.
Hogy melyek voltak ezek az érdekességek? Arról így beszélt Kiss Dániel: "Sok hasonló dolog van a hazai edzők megközelítése és módszerei, valamint a külföldi gyakorlat között. Több országban azonban előbbre tartanak az új technológiák, például a mozgáselemzéses rendszerek használatában, ilyen például a korábban említett Throws University videócsatorna, ahol például a dobásokhoz kapcsolódó technikai fejlesztéseket, erőfejlesztéseket, mozgáselemzéseket lehet tanulmányozni. Dane Miller most például speciális erőfejlesztési módszereket mutatott be, Mantas Jusis utánpótláskorú versenyzők technikai képzéséről tartott előadást. Bemutattak két ingyenes mozgáselemző szoftvert is. Korábban itt ismertem meg 2018-ban a FlightScope mozgáselemző rendszert, ami már Magyarországon is használatban volt a fedettpályás versenyeken. A FlightScope a golfból eredeztethető rendszer, amely fél-egy méter pontosággal tudja a mozgás alapján előre jelezni a dobás várható hosszát. Ez például a képkockákra lebontható elemzésekkel együtt nagyon hasznos. A svédek rendszeresen használják az edzések során. A kínaiak és a japánok is nagy számban vettek részt a konferencián, láthatóan ők is tanulni akarnak. De azért nekünk is van okunk a büszkeségre. A magyar iskola már az előző konferenciákon is téma volt. Márton Anita részmozdulatait például elemezték és bemutatták, az edzők közül Németh Pál nevét hallhatta a közönség, említve kimagasló munkásságát. Örökranglisták bemutatásánál pedig a diszkoszvetők között a legjobb magyarok eredményei lettek megemlítve. Nemzetközi szinten tudják, hogy a magyar dobószakág komoly eredményeket tudott és tud felmutatni" – folytatta Kiss Dániel, aki hozzátette más magyar edzők is voltak a konferenciákon: az elsőn Eperjesi László, a másodikon Kovács Gyula, a mostanin pedig a horvátoknál dolgozó Varga Roland.
Arról, hogy melyek lehetnek a konferencia legfontosabb hozadékai számunkra, arról is nyilatkozott a szakember: "Ez a konferencia volt eddig a legszínvonalasabb, jobb előadók, mesterek tartottak foglalkozásokat. Elméleti és gyakorlati képzések voltak, utóbbi a tallinni fedett csarnokban volt. Itt mutatott be például gyakorlatokat Gerd Kanter, a világbajnoki ezüstérmes Kristjan Ceh edzője is, technikai képzésről, súlyemelésről az erőfejlesztésben például, és a korábban már említett szakemberek. A technikai rávezetés részét kifejezetten izgalmasnak találtam, már csak azért is, mert nagyon hasonlított Eperjesi László megközelítéséhez és érdekes volt látni, hogy Amerikában csapatban gondolkodnak. Saatara például úgy dolgozik a kaliforniai egyetemen, hogy a nem a legmagasabb szinten versenyző atlétáit bevonja mozgáselemzések elvégzésébe, elmondja, milyen kritériumok alapján értékeljék a látottakat, így a tanítványok is sokat fejlődnek, és ez rendszer felgyorsítja a folyamatokat, valamint az edzői utánpótlásról is gondoskodik. A Budapesten megrendezett világbajnokság dobogós férfi diszkoszvetőinek legjobb dobásait képkockáról képkockára hasonlították össze. Érdekes volt látni a részmozdulatokat a különböző fizikai adottságú sportolók esetében, hogy az elemzés során milyen minimális különbségekkel alkalmazkodtak a versenyzők adottságaihoz. Elemzésben láttuk, hogy eltérő adottságok mellett is szinte centiméterre azonos eredmények születtek. Érdekes volt látni a mozgások összehasonlítását is. Ami még feltűnő volt, az a konferencián tapasztalt szakmai nyitottság. Láthatóan, aki ide eljött, az tanulni akart. Ez egyébként itthon is megvan az edzőknél, én például több kollégával is megosztottam az itteni előadások anyagát és a videófelvételeket. Ha valaki még nem látta ezeket, de érdekli, keressen nyugodtan. Vallom, hogy fontos az állandó tanulás, a továbbképzés, mert bármikor kaphat az ember egy olyan tippet, módszert, üzenetet, amely segíti a munkáját.
És mi lenne, ha mi is rendeznénk ilyen konferenciát?
"Jó lenne, erről beszéltünk is Varga Rolanddal, de a legnagyobb nehézség a megfelelő időpont kiválasztása. Nálunk Győrben például megvannak a gyakorlati és elméleti képzéshez is az infrastrukturális feltételek, el lehetne ezen gondolkodni. Ami az észt konferenciát illeti, 2024-ben a súlylökés lesz a téma, ha bárki szeretne menni, szívesen segítek neki, már ismerem a jelentkezés folyamatát" – mondta Kiss Dániel, aki közel tíz éve edzősködik, több korosztályos válogatott tanítványa is volt már és az a célja, hogy felnőtt válogatottat is adjon a sportágnak. A tavalyi év első felében még atlétikai szakosztályvezetőként, júniustól már klubigazgatóként dolgozik. Tíz szakosztály dolgaival foglalkozik a Győri Atlétikai Clubnál, köztük olyanokkal, mint a torna, ahonnan vannak olimpikonjaik Mészáros Krisztofer és Bácskay Csenge személyében, Szvitacs Alexa pedig várhatóan indul a paralimpián.
"Nem unatkozom. Korán reggel kezdek, este fél hétkor végzek. Edzőként van kezdő, versenyzői és hobbi csoportom is. A klubunk taglétszáma ezer fölött van már, elfoglalt vagyok, elég nagy kihívás ez, nincs két egyforma napom, de szeretem csinálni. Az biztos, a digitális világ nem segíti a gyerekek megfelelő fejlődését. Sok dologban gyengébbek a képességeik, mint a korábbi fiataloknak. Volt már olyan is nálam, aki, amikor idekerült, egyetlen fekvőtámaszt sem tudott megcsinálni. A Győr környékéről, faluról érkezők általában jobb alapokkal rendelkeznek, úgy tűnik, az ő életükből még nem vesztek ki olyan alapmozgások, mint például a kúszás, vagy a mászás, amelyek nélkülözhetetlenek a megfelelő fejlődéshez, mondhatjuk úgy is, hogy a játszótéren nőttek fel. Az edzői feladatok közé most már az is beletartozik, hogy tudjon alkalmazkodni a gyerekek megváltozott képességeihez és készségeihez" – mondta végezetül a klubvezető.
A napokban tartotta évzáróját a Győri AC evezős szakosztálya, mely az országos bajnokságon elért eredmények alapján idén is a legjobb lett a klubok rangsorában. Sorrendben tizedik alkalommal érték el ezt az eredményt, emellett a nemzetközi színtéren is számos szép győri siker született.
Hagyomány, hogy az eseményre eljönnek az alapítók leszármazottjai is, így itt volt Némethy Ernő ükunokája, dr. Kovács Ákos feleségével, dr. Czuczku Enikővel, a dédunoka, Kovácsné Némethy Mária, akit férje, Kovács Róbert kísért el.
Papp Oszkár szakosztályvezető évzáró beszédében kiemelte: a szakosztály egyik legnagyobb támogatója, Gasztonyi László – a Villkorr Kft. igazgatója – 5,5 milliós támogatást utalt el az evezősök részére. Az est meglepetése volt, hogy a cégvezető Mikulásként jelent meg a rendezvényen.
Glázer Péter, a Glázer-Transz Kft. ügyvezetője kétmillió forinttal segíti a szakosztályt, míg Kovács Gyula, az Unicentrál cégcsoport igazgatója a közel 150 fős vendégsereg vacsoráját állta.
Papp Oszkár beszédét követően dr. Gyömörei Tamás, a Széchenyi István Egyetem docense arról beszélt, miért érdemes a győri egyetemet választani egy sportolónak, így az evezősöknek is.
Sztanity László, a Graboplast VSE kajak-kenu szakosztályának vezetőedzője azt hangsúlyozta, hogy Győrben a két sportág képviselői között évtizedek óta barátság van. Mindig is jól megfértek a vízen egymás mellett a kajakosok, kenusok, illetve az evezősök is.
Ahogyan az lenni szokott, Simon Róbert Balázs országgyűlési képviselő nyitotta meg az ünnepséget.
A 2023-ban sikeresen szerepelt evezősök köszöntése előtt az El Paso táncstúdió két versenyzője, Tüttő Roxána és Széles-Hlagyvik Levente műsora szórakoztatta a közönséget.
Ezt követően Papp Oszkár foglalta össze az év eredményeit: „Évről évre nagyon nehéz helyzetben vagyok. Szerencsére, teszem hozzá. Hogy miért? Idén is tizenegy rangos nemzetközi versenyen vettek részt válogatott versenyzőink. Ezen huszonhárom döntős, ezen belül tizenhárom érmes helyezést értek el versenyzőink. Az év legnagyobb hazai versenyén, a magyar bajnokságon a tizenhárom bronz- és a huszonkét ezüstérem mellé harminchat bajnoki aranyat nyertünk. Összesen hatvankét sportolónk lett országos bajnok. A pontversenyben zsinórban tizedszer lett a legjobb a Győri Atlétikai Club. Az ergométeres ob-n hét aranyérmet szereztek evezőseink. Az áprilisi válogatóversenyeken hamar kiderült, hogy minden korosztályban mi adtuk a legtöbb sportolót a szövetségi kapitányok keze alá. A serdülők legrangosabb viadalán, az Olimpiai Reménységek Versenyén három ezüstérmet és egy negyedik helyet szereztünk. Makai Samu és Tóth Bertold mindhárom ezüstérmes csapat tagja volt. A Jeunesse-kupán Tóth Rómeó, Gasztonyi Barnabás bronzérmes, Boross Áron a kétpár tagjaként negyedik lett. Az U19-es Európa-bajnokságon Csizmadia Ádám vezérletével bronzérmes lett a magyar négyes. Bencsics Hella és Füzi Boglárka negyedik helye is kiváló eredmény. Az U19-es világbajnokságon Csizmadia a négyest a döntőbe vezette, ahol az előkelő hatodik helyet szerezte meg az egység. Ugyanitt a Bencsics, Füzi kettős a tizenkettedik, Gasztonyi Péter László csepeli társával a tizenegyedik helyen ért célba. A lengyelországi egyetemi Európa-bajnokságon tizenkét széchenyis hallgató vett részt. Fehérvári Eszter egypárban elért ezüstje mellé, bronzot nyert Szigeti Roland szintén egypárban, női kétpárban Fehérvári Fazekas Fannival is harmadik lett. Nem adta lejjebb a Szigeti Roland, Szőllősi Balázs, Józsa Márton, Glázer Márió alkotta négypár sem. Az U23-as Európa-bajnokságon Szőllősi Balázs a könnyűsúlyú kétpár tagjaként óriási versenyben ezüstérmet szerzett. Fehérvári Eszter bejutott a döntőbe és ott ötödik helyen végzett. Eszternek volt energiája a felnőttek között is megméretni magát a felnőtt Európa-bajnokságon is, a tizenkettedik helye kiváló teljesítmény. Az egyetemi világjátékokon, Kínában Szabó Bence a kétpár tagjaként a szolnoki Furkó Kálmánnal bronzérmes lett. Fehérvári kétpárban elért ötödik helye is óriási siker. A varesei Világkupán Szabó Bencéék egy kiváló olasz csapat mögött a második helyen értek célba. A felnőtt vb-n Bencéék szép versenyzéssel az előbb említett olasz csapat mögött ugyancsak ezüstérmes helyen zárták a küzdelmeket."
Ezt követték a köszöntések. A versenyzők közül kiemelték Bohács Biankát, Fehérvári Esztert, Makai Samut, Miklós Mátét, Varga Benedeket, Szabó Bencét, akik háromszor és Gasztonyi Péter Lászlót, aki az ob legeredményesebb versenyzőjeként négyszer állt fel a dobogó legfelső fokára. Történelmi siker volt, hogy az egyesület fennállásának közel százötven éve alatt először nyerte meg a bajnokságot a győri felnőtt női nyolcas. Álljon itt a sporttörténelmi tettet végrehajtott versenyzők neve: Bencsics Hella, Füzi Boglárka, Angyal Zsófia, Fűzi Zsófia, Sándor Zsófia, Fazekas Fanni, Holpert Eszter, Fehérvári Eszter és a kormányos, Csiza Pák Luca.
Minden évben több különdíjat is átadnak. Az egyiket Simon Róbert Balázs, aki az edzők javaslatára a legsportszerűbb versenyzőt jutalmazta, ezt idén Korda Noel kapta.
Az alapítók utódai is díjat alapítottak korábban, a Némethy-kupát idán Csizmadia Ádám érdemelte ki. A több mint négy évtizedes múltra visszatekintő Pák Ász-kupa a 2023-as eredmények alapján Szőllősi Balázshoz került.
Mikulás-ünnepséget tartottak a Győri Atlétikai Clubnál is. Előzetesen több mint 300 gyereket regisztráltak az eseményre, és érkeztek gyerekek más sportegyesületektől is.
Közös énekléssel hívták a gyerekek a Mikulást, aki miután üdvözölte a csillogó szemű kicsiket, egyesével adta át az ajándékokat.
Időközben megjelent az Olimpiai Sportparkban Grincs is, de nem azzal a céllal jött, hogy tönkre tegye az ünnepi hangulatot. Sőt, több gyerek még közös fotót is készített vele.
A klub több csomagot is "rendelt" a Mikulástól, mint ahányan jelezték az igényüket, a megmaradt ajándékokat a Lurkó Alapítványnak ajánlotta fel a GYAC.
A Győri Atlétikai Club Mikulása is várja a gyermekeket (3 és 12 éves kor között) december 5-én az Olimpiai Sportparkban. December elején már minden a karácsonyt idézi és ennek előfutára a piros ruhás, nagy szakállú, pocakos, kedves úr érkezése.
Azért, hogy ne kelljen egész éjjel éberen őrködniük a gyerekeknek, hogy meglessék a Mikulást, személyesen is találkozhatnak vele. A kis csizmákat azért senki ne felejtse el megpucolni!
A klub szeretné a Mikulást értesíteni, kik is azok a ifjú sportolók, akik érkeznek az ünnepségre, ezért kérünk benneteket, regisztráljatok legkésőbb november 24-ig, hogy mindenki megkapja az ajándékát. (Minden gyermekre egyénenként kell regisztrálni.)
A regisztrációs link: https://forms.gle/ja67WCHFrKrtMAh29
A pontversenyben a fiúk és a lányok csapata is 2️. helyezést ért el a cseh válogatott mögött, megelőzve a szlovák, szlovén és a horvát nemzeti együttest.
A győriek értékes pontokat szereztek a csapat számára.
Hat pontot ért el Verő Dávid (távolugrás, 5. hely, 621 cm), Fekete Sára (600 m, 5. hely, 1.35,89 –egyéni csúcs), Sipos Veronika (100 m gát, 5. hely, 15,03 mp – ECS).
Öt pontot szerzett Horváth Áron (300 m, 6. hely, 37,44 mp).
Négy pontot hozott Takács Levente (100 m gát, 7. hely, 13,90 mp – ECS).
A csapat tagja volt edzőként Kószás Kriszta is, aki egyben az öt győri versenyző edzője is.
Fehérvári Eszter volt a legeredményesebb GYAC-evezős az egy ezüsttel és egy bronzzal, Szigeti Roland két harmadik helyezéssel zárt az egyetemi Európa-bajnokságon.
Az egyetemi Európa-bajnokságnak a lengyelországi Bydgoszcz városa adott otthont. A Győri AC és a Széchenyi-egyetem versenyzői eredményesen szerepeltek, bár a körülmények sok szempontból nem voltak ideálisak.
"A rendkívül hínáros versenypályán a szervezők mindössze ezer métert tisztítottak meg, így a kétezer méteres távhoz szokott sportolóknak komoly dilemmát okoztak, hiszen teljesen máshogyan kellett felépíteni mindenkinek a saját versenyzését. Úgy éreztük, nekünk ez a helyzet nem annyira feküdt, de összességében így is jól szerepeltünk a négy éremmel, bár nem tagadom, azért egy arany nagyon hiányzik a kollekcióból" – mondta Papp Oszkár, a GYAC szakosztályvezetője, aki a csapat vezetője is volt egyben.
A legnagyobb esély a győzelemre Fehérvári Eszternek volt, az utolsó 15 méteren fordult a helyzet, a londoni egyetem evezőse pár csapással előzte meg. Szigeti Roland és Szöllősi Balázs futamában az első simán nyert, mögötte hárman szinte egyszerre ért célba, köztük a célfotó döntött.
"Talán ha kétezer méter a táv, minden másként alakul, de igazából ezen kár is rágódni. Elégedettek vagyunk versenyzőinkkel" – tette hozzá Papp Oszkár.
Eredmények:
Széchenyi István Egyetem: 2. Fehérvári Eszter (könnyűsúlyú egypár), 3. Szigeti Roland (könnyűsúlyú egypár), 3. Fazekas Fanni, Fehérvári Eszter (kétpár – ők tavaly is bronzérmesek voltak Isztambulban) és 3. Szigeti Roland, Szőllősi Balázs, Józsa Márton, Glázer Márió (könnyűsúlyú négypár), 4. Szőllősi Balázs, Szigeti Roland (könnyűsúlyú kétpár), 5. Glázer Márió, Józsa Márton (könnyűsúlyú kormányos nélküli kettes), 6. Viandt Léna, Fazekas Fanni (kormányos nélküli kettes), 6. Szőllősi Balázs (könnyűsúlyú egypár).
A felkészítő edző: Alföldi Zoltán volt.
A győriek versenyzői korábban is jól szerepeltek: Szabó Bence a szolnoki Furkó Kálmán oldalán vb-ezüstérmes lett a belgrádi világbajnokságon.
Szöllősi Balázs az U23-as Európa-bajnokságon lett 2. helyezett. Az olimpiai számok közé tartozó könnyűsúlyú kétpárban a DNHE színeiben versenyző Bridge Henryvel állt fel a dobogó második fokára.
Hússzor állthattak dobogóra atlétáink a Pápán rendezett régiós versenyen. Hét arany-, öt ezüst- és nyolc bronzérem a mérleg.
"Bár nem mindenkinek sikerült a legjobb formáját mutatnia, de a nehézségek ellenére összességében ismét jól teljesített az U14-es és U16-os korosztály. Ez sajnos előfordul, nem kesergünk hanem megyünk tovább" – áll a szakosztály értékelésében.
A Pápán rendezett régiós viadalon összesen 20 érmet sikerült begyűjteni, és a dobogós eredményeken kívül 39 4–8. helyezés született.
Kiemelkedett Fekete Sára 800 és 1500 méteres futása, Takács Levente 100 méter gáton és Holczer Anett 60 méter gáton. Mindannyian nagy egyéni csúccsal zárták a versenyt.
Az U16 következő megmérettetése az országos bajnokság lesz, ahova a három régiós fordulóról és a ranglistáról lehetett kvalifikálni.
U16, első helyezettek: Takács Levente (100 m gát; 14,16 mp, egyéni csúcs); Fekete Sára (800 m; 2:15,34 p, ECS és 1500 m; 4:28,81 p, ECS); Birtha Enikő Anna (rúdugrás; 240 cm); Segovits Kata Sára (gerelyhajítás; 29,23 m, ECS).
Második helyezettek: Birtha Enikő Anna (magasugrás; 150 cm; ECS); Sipos Veronika (80 m gát; 12,23 mp); Kapuy Ádám (távolugrás; 605 cm); Verő Dávid (ötösugrás; 18,00 m; ECS).
Harmadik helyezettek: Bajnok Alíz (80 m gát; 12,40 mp); Kapuy Ádám (ötösugrás; 17,86 m; ECS és magasugrás; 165 cm; ECS); Verő Dávid (távolugrás; 590 cm, ECS); Takács Levente (300 m gát; 42,93 mp); Sipos Veronika (300 m gát; 47,42 mp; ECS); Benkő Csanád (gerelyhajítás; 42,09 m; ECS); Polgár Zsófia (100 m; 12,96 mp).
U14, első helyezettek: Holczer Anett (60 m gát; 9,54 mp; ECS); Lévai Lili (ötösugrás; 12,24 m; ECS).
Második helyezett: Kozma Borbála (magasugrás; 135 cm).
Felkészítő edzők: Dombi Olivér, Böndör Dániel, Kiss Dániel, Baumgartner Eszter, Szalóki Richárd, Kószás Kriszta.